Дизайн дитячої кімнати

Більшості сьогоднішніх дівчат і хлопчиків дуже пощастило – з дитячих років вони мають власну кімнату. Своя дитяча кімната є цілим світом для дитини. Найчастіше саме дитяча стає місцем, де відбуваються найбільш важливі та цікаві для дитини події. Адже дитяча є найбільш функціональною кімнатою в квартирі, виконуючи одночасно роль кабінету, ігрової, вітальні, спальні та спортзалу. Тому дуже важливо створити такий дизайн, щоб дитині в будь-який час було комфортно і зручно в кімнаті. Вік дитини має велике значення під час поділу кімнати на різні зони: спальне місце, місце для занять та ігор (робоча зона), місце для відпочинку, місце для зберігання речей. Чим старшою стає дитина, тим більше потрібно місця для робочої зони і менше для зони ігор. Відповідно змінюється й інтер'єр приміщення. Кімната дорослішає разом з дитиною.

Дизайн дитячої кімнати

Звичайно, дизайн дитячої багато в чому залежить від розмірів приміщення. Хоча навіть маленька, але власна кімната, оформлена не тільки професійно, але і з любов'ю, зможе вмістити все необхідне для маленького мешканця. Якщо ви з самого початку зумієте вдало спланувати інтер'єр приміщення, то надалі вам простіше буде вносити потрібні зміни без вкладання великих коштів і серйозних перестановок. До основних меблів в дитячій відносяться шафа, стіл, стілець, ліжко, відкриті стелажі або полиці. Наповнювати кімнату зайвими меблями не слід, необхідно, щоб в ній було досить простору і повітря, а також місця для ігор. Зі зростанням дитини, в кімнаті також відбуваються зміни – змінюються меблі, кольорова гама, освітлення, декор, а в більш старшому віці можлива заміна повністю всього дизайну приміщення. Фахівці вважають, що виділяти власну кімнату дитині потрібно після того, як їй виповниться два роки. Наявність власної кімнати сприяє розвитку самостійності та відповідальності у малюка. Дитяча кімната є дуже складною для дизайнерського оформлення. Необхідно правильно підібрати всі фактори, що впливають на інтер'єр кімнати, адже це позначається на все подальше життя дитини, сприяє формуванню характеру і світогляду.

Дизайн дитячої кімнати

Поява в родині малюка є найбільш радісною подією в житті кожної родини, що потребує ретельної підготовки не тільки батьків, але й кімнати або її окремої частини. З перших днів у дитини з'являється багато необхідних речей, кількість яких постійно збільшується зі зростанням та дорослішанням.

Меблі, які потребує малюк, є зовсім звичайними. Це – ліжечко, стіл для сповивання дитини та проведення необхідних гігієнічних процедур; манеж; стільчик-трансформер, який використовується для різноманітних цілей; комод для постільної білизни та одягу. Для малогабаритних квартир випускаються меблі, які є не тільки багатофункціональними, але й мобільними. Вони можуть складатися, аби не займати в кімнаті багато місця. Зараз випускаються комоди, які легко перетворюються на столики для сповивання за допомогою відкидної кришки. Основною вимогою до меблів є екологічна чистота, а також використання нешкідливих фарб і матеріалів, які пройшли необхідний контроль та сертифікацію. Найбільш якісними матеріалами для виготовлення дитячих меблів є різні породи натурального дерева, ДСП і сучасний високоякісний пластик.

У дитячому ліжечку мусить лежати матрац з наповненням із натуральних матеріалів або ортопедичний, покритий чохлом з натуральної бавовни. Бажано, щоб ліжечко мало кілька регульованих рівнів висоти. Існують й інші меблі, досить дорогі за ціною, але ними дитина користуватиметься майже до 10 років. Це меблі-трансформери зі складною системою трансформації. Ліжечко для маляти згодом перетворюється на диван або ліжко для підлітка, а стіл для сповивання – в комод з великою кількістю ящиків. Висоту стільців та столів у цих меблях можна регулювати залежно від росту дитини. Взагалі сучасні меблі-трансформери міцні, надійні та красиві.

В кімнаті маленької дитини має бути ідеальна чистота, багато повітря і затишне освітлення. Інтер'єр дитячої кімнати краще за все виконати в теплих пастельних тонах (жовтих, зеленуватих або помаранчевих), а як виразні деталі інтер'єра використати яскраві за кольором дитячі іграшки. Іграшки мають бути зроблені з висоякісних матеріалів, які можна не тільки легко вимити, але і робити це досить часто.

Дизайн дитячої кімнати

Під час облаштування дитячої такі предмети, як квіти, важкі та щільні штори, а також килими, необхідно прибрати з кімнати. Вони можуть викликати у малюка алергію або легеневі захворювання. На вікні найкраще повісити легкі штори, які добре пропускають повітря і світло. Такі штори нескладно прати, оскільки вони не збиратимуть пил, шкідливий для дитячого організму.

Дуже важливий фактор для здоров'я маленької дитини – це мікроклімат в кімнаті. Якщо в дитячій сухе і спекотне повітря, особливо в зимовий час, то потрібно поставити в кімнату зволожувач повітря, а якщо в приміщенні прохолодно, то допоможе масляний обігрівач. Він безпечний, екологічно чистий, а головне – хорошо і рівномірно прогріває повітря. Велике значення для створення комфортної обстановки в дитячій має освітлення. Оскільки маленька людина навряд чи зуміє оцінити ваші дизайнерські вишукування, то краще вибрати безпечні для дитини світильники, які створюють надійне освітлення і легко піддаються миттю. Взагалі оптимальним варіантом буде використання декількох джерел світла – стельового світильника, що дає рівномірне світло, і нічника або невеликого бра, розташованих біля дитячого ліжка.

Яким буде покриття підлоги, також важливо для дитячої кімнати. Доки малюк більшу частину часу проводить у ліжку, в кімнаті необхідно постійно робити вологе прибирання. Після того, як дитина підросте й навчиться повзати, а потім ходити, можна постелити високоякісне килимове покриття або килим, поверхня яких легко миється і чиститься. Для створення красивого та затишного інтер'єра кімнату можна прикрасити декоративними подушечками різними за розміром, формою та кольором, але обов'язково зробленими з натуральних тканин і матеріалів.

Дитяча для дошкільнят

Дизайн дитячої кімнати

Спливає деякий час, і ось вже дитина не має потреби ані в колясці, ані в манежі. Дитині не потрібно постійно приділяти увагу, малюк навчився не тільки гратися самостійно, але іноді йому навіть необхідно відпочити від інших членів родини. Ось тепер і ви, і дитина зрозумієте, як добре, коли в квартирі є окрема дитяча кімната. Якщо, облаштовуючи дитячу, ви з самого початку придбали меблі-трансформери, то не слід ні про що турбуватися. Вони чудово підійдуть і підрослому маляті. Ну, а якщо ви купили звичайні меблі, а дитині вони вже не підходить, то доведеться деякі предмети купувати заново.

Швидше за все, це буде диван або ліжко, стіл, стільці, шафа для одягу, відкриті стелажі або полиці для книг та іграшок. Меблі мають бути не тільки виготовленої з якісних матеріалів, але і витримувати вологе прибирання. У дитини дошкільного віку основними заняттями є їжа, денний і нічний сон, а також всілякі ігри. Ось чому кімнату необхідно функціонально поділити на дві зони – зону ігор і зону відпочинку. Необхідно враховувати, що оскільки ігри у дитини займають чимало часу, то і місця для них у кімнаті треба побільше.

Існує декілька варіантів дизайну дитячої кімнати для дошкільнят. Можна розставити всі меблі по периметру кімнати, звільнивши її середину для ігрової зони. А можна місце для ігор обладнати недалеко від вікна, а місце для сну – в глибині кімнати. Вибираючи варіант облаштування дитячої, спочатку обов'язково порадьтеся з дитиною, щоб врахувати її побажання, адже це насамперед дитяча кімната. Збільшити простір можна за допомогою двоярусного ліжка, якщо замість нижнього ярусу поставити невисокий комод для іграшок, шафку для одягу або будь-які інші меблі. Крім того, дитині буде зручно спати на другому ярусі, потрапляючи туди по сходах. Для позначення ігрової зони використовуються такі самі меблі, що і для ігор.До них відносяться стіл, стільці , шафи або полиці для книг та іграшок.

Для покриття підлоги в дитячій для дошкільнят, необхідно використовувати виключно якісні та екологічні матеріали: килимове покриття; паркет; лінолеум, що відповідає всім необхідним нормам; ламінат. Якщо підлога має тверде покриття, то зону ігор бажано застелити килимом. У зоні сну ставиться зручний диван або ліжко, а також шафа для одягу. До меблів для дошкільнят висуваються такі самі вимоги, як і до меблів для малят – вони мають бути безпечними в усіх відношеннях. На м'які меблі бажано одягти чохли, оскільки діти – це діти, і за ними важко простежити. А оскільки чохли можна без проблем зняти та випрати, то дитяча завжди виглядатиме акуратною і красивою.

Дизайн дитячої кімнати

Комфортність в дитячій значною мірою залежить від основної кольорової гами, яка використовується для оформлення кімнати. Вибираючи колір, необхідно орієнтуватися не тільки на об'єктивні фактори (колір меблів в дитячій, загальна освітленість кімнати), але й не забувати про уподобання вашої дитини. Найбільш оптимальними є пастельні тони. У дитячій кімнаті стіни, як правило, фарбують або обклеюють шпалерами. Це дозволяє за необхідності стіни легко вимити або швидко переклеїти шпалери. Підкреслити інтер'єр можна яскравими деталями – веселою картиною на стіні, килимом на підлозі, красивою великою іграшкою на дивані.

Дуже важливо, щоб дитяча кімната була безпечною для дитини, але від електрики нікуди не дітися. Тому всі розетки в кімнаті потрібно поставити в такі місця, куди дитина не зможе дістатися, або їх треба закрити спеціальними кришечками, які продаються в магазинах. Проводку бажано зробити прихованою, або такою, щоб вона не привертала увагу дитини. Освітлення можна не змінювати і залишити таким, яким воно було, коли дитина була зовсім маленькою. Вимоги до освітлення залишилися практично такими самими. Бажано, щоб світильник був зроблений не зі скла або кришталю, оскільки під час ігор, діти можуть випадково його розбити і травмувати себе. Краще використовувати плафони, щільно притиснуті до стелі, та зроблені з сучасного надійного матеріалу. Головне, щоб дитині було безпечно, комфортно і зручно в своїй кімнаті.

Кімната підлітка

Серйозні зміни в інтерьері дитячої кімнати починаються після того, як дитина починає ходити до школи. Дитина дорослішає. В неї з'являються домашні завдання, зменшується час для ігор. Відповідно змінюється й дитяча кімната. Чим старшою стає дитина, тим помітніше зміни в оформленні кімнати.

Школяру необхідно обладнати зручне місце для занять. Письмовий стіл замінює маленький столик, який використовувався для ігор. Купуючи новий стіл необхідно пам'ятати, що в недалекому майбутьному знадобиться копьютер. Тому краще купити компактний комбінований стіл, за яким не тільки зручно займатися, але й працювати на комп'ютері. А найголовніше, якщо, наприклад, купити кутовий стіл, то він займатиме мінімум місця в дитячій. Також до столу потрібно підібрати сучасне і зручне для роботи крісло або стілець-трансформер. Сьогодні магазини офісних меблів пропонують величезний вибір різноманітних столів, стільців і крісел.

Щоб вибрати меблі, які подобаються не тільки дорослим, але й підліткам, краще в магазин за покупками йти разом. Таке спілкування буде приємним не тільки для вас, але й для вашої дитини. Дорослішання дітей – це вирішальний фактор у змінах, які відбуваються в дитячій кімнаті. Збільшується не тільки площа робочої зони, але і площа, яку займають книги, журнали, музичний центр, телевізор або відеотехніка.

Проходить кілька років, і підліток перетворюється на дорослих хлопця чи дівчину, які мають свої погляди і свою власну життєву позицію. Тепер, якщо ви вирішили оновити дизайн дитячої кімнати, а швидше за все, це необхідно зробити, потрібно обов'язково порадитися та врахувати всі побажання дорослої дитини. Навряд чи кімната залишиться в колишніх пастельних тонах, з іграшками на ліжку. До вашої дитини приходитимуть багато друзів і тому дитяча стає повноправною вітальней. Це необхідно пам' ятати під час чергового облаштування кімнати.

Дизайн дитячої кімнати

Меблі можна залишити такими самими, додавши необхідні предмети. Наприклад, якщо у вас донька, то краще купити шафу для одягу з дзеркальним фасадом, а якщо син, то знадобляться спортивні снаряди: гантелі, боксерська груша або складний тренажер. Швидше за все, вам доведеться придбати додаткові полиці або відкриті стелажі для дисків, книжок, косметики, різноманітних сувенірів та інших речей, дуже важливих для підлітков.

Звичайно, розмістити все необхідне в одній кімнаті непросто, тим більше, що вона мусить мати достатньо вільного місця. Якщо у вас є фінансові можливості, то вирішити цю проблему зовсім нескладно. У меблевих магазинах можна підібрати дуже зручні складні та багатофункціональні сучасні меблі для молоді. Виготовляються вони з якісних та екологічних матеріалів і, як правило, мають декілька кольорів. Вам залишається тільки вибрати ті, що підходять до інтер'єра кімнати. А ваша дитина буде надовго забезпечена красивими та стильними меблями і почуватиметься зручно й комфортно.

Дизайн дитячої кімнати

Якщо ви зібрались зробити в кімнаті сучасний ремонт, то підвісна стеля – це дуже вдале рішення. Підвесна стеля виглядає не тільки ефектно і красиво, але і завдяки вбудованим світильникам, допоможе вирішити проблему верхнього освітлення. Також для освітлення кімнати знадобиться настільна лампа. Їх вибір зараз дуже різноманітний і за формою, і за кольоровою гамою, і за дизайном. А нічник або бра, які вже давно оселилися в дитячій, необхідно залишити або замінити на нові, більш сучасні. Хоча підлітки, як правило, люблять речі, до яких вони звикли і які нагадують їм дитячі роки. І взагалі, дозвольте дитині виявити творчу фантазію під час оформлення своєї кімнати.

Дизайн дитячої кімнати

Якщо вашій дитині в будь-якому віці затишно і комфортно у власній кімнаті, і вона із задоволенням проводить час насамоті або з друзями, то ви достойно виконали свої батьківські обов'язки та створили всі умови для щасливого життя, відмінного навчання та всебічного розвитку вашого улюбленого чада.

Авторська стаття. Використання матеріалу дозволяється лише при встановленні гіперпосилання на оригінал: Дизайн детской комнаты.

‹ Дизайн мансардиНачало разделаДизайн вітальні, інтер'єр вітальні ›