Дизайн мансарди

У Франції понад чотири століття тому архітектор Франсуа Мансар створив мансарду і зробив її власністю для всіх жителів планети. З того часу мансарда подорожує світом, уособлюючи поезію та романтику. Однак насправді головною причиною популярності мансарди стала можливість отримати додатковий життєвий простір. При цьому не треба вкладати значні кошти для переобладнання в новому будинку або перебудову в житлові кімнати старого горищного приміщення. Адже головне в мансарді – це простір під дахом, який утворюється завдяки тому, що дах має подвійні схили з кожного боку (нижній схил набагато довший і крутіший за верхній).

Дизайн мансарди

Використовувати для житла горищне приміщення, що знаходиться під самим дахом, за прикладом Франції почали згодом і в інших країнах Європи. По-перше, мансарду уподобали представники творчих професій (поети, художники, співаки, музиканти), оскільки вона підходила їм за всіма параметрами. По-друге, домовласники почали здавати мансарди в оренду, як житло. Сьогодні, в зв'язку з появою нових напрямків у будівництві, а також якісних будівельних матеріалів нового покоління, мансарда стала знову дуже популярною, особливо в елітних заміських будинках і котеджах. Навіть, якщо побудувати будинок простий за плануванням, потім правильно облаштувати дах, а під ним мансарду, то будинок не просто зміниться і перетвориться, він набуде стильного та благородного вигляду.

Дах будинку, що знаходиться над мансардою, є надзвичайно складною конструкцією, яка представляє собою декілька шарів. Кожен шар виконує певні функції і має відповідні технічні характеристики. Від їх ефективної роботи залежить термін тривалості надійної експлуатації даху, його зовнішній вигляд, а також зручність проживання в мансарді. Основа цього – якісний підбір рекомендованих матеріалів та їх висококваліфікований монтаж.

Головною функцією даху є захист будівлі та людей, які мешкають в ній, від дії різних атмосферних явищ негативного характеру: дощу, вітру,снігу, граду, сонячної радіації та перепаду температур. Крім таких обов'язкових якостей як надійність та довговічність, дах також виконує функції несучі, гідроізолюючі та теплоізолюючі. В той же час сьогодні особливі вимоги висуваються і до зовнішнього вигляду даху, оскільки сучасное житло має бути не тільки надійним, але й естетично привабливим.

Основними складовими мансардної системи є несучий каркас (система крокв), під покрівельне наповнення (вентиляція, гідроізоляція, пароізоляція, тепловентіляція) та покрівля. Така непроста побудова даху обумовлена тим, що дах розташований над житловими приміщеннями, а тому схильний до різних видів впливів як ззовні, так і зсередини. Оскільки мансарда – це в першу чергу житлове приміщення, то проживання в ній має бути комфортним для людини о будь-якій порі року, незалежно від погоди та пори доби.

Дизайн мансарди

В мансардному будівництві використовують такі матеріали: різні види черепиці (бітумну, композитну, натуральну), єврошифер, металочерепицю, фальцеві покрівлі. На сьогодні найбільш популярною та доступною, з огляду на основні показники – якість матеріалу і ціну, є металочерепиця. До її переваг належить простота і зручність під час монтажу та технічного обслуговування, різноманітна кольорова гама, невелика вага. Недолік металочерепиці полягає в тому, що вона спричиняє більше шуму, ніж натуральна або бітумна черепиця. Тому слід вживати необхідні додаткові заходи щодо її звукоізоляції. Власникам дорогих елітних будинків краще робити дах з натуральної черепиці, яка вважається не тільки найдорожчим, але й комфортним в усіх відношеннях матеріалом. Сьогодні, завдяки таким матеріалам як МДМ-плити, можна збудувати мансарду без зведення кроквяних конструкцій. Для цього необхідно МДМ-плити встановити в потрібне положення, покрити з обох боків штукатуркою з бетону, а потім зверху накрити таким покрівельним матеріалом, який ви обрали для свого будинку.

Мансарди мають дивовижну властивість – в них завжди надзвичайно затишна обстановка, а також багато простору та повітря. Тому, яке приміщення найкраще розмістити в мансарді, залежить тільки від вашої фантазії та матеріальних можливостей. У мансарді можна облаштувати простору кімнату для більярду, наповнену світлом бібліотеку, прекрасний зимовий сад або дуже зручний кабінет. Але якщо розмістити сонячну і світлу дитячу кімнату, затишну спальню, гардеробну, сховану від сторонніх очей, або майстерню письменника чи художника, то це теж буде вдалим кроком. А для тих, кто підтримує здоровий спосіб життя і хорошу спортивну форму, приділяє багато вільного часу заняттям спортом, дуже зручно облаштувати в мансарді тренажерну залу.

Дизайн мансарди

Мансарда може мати як вертикальні, так і похилі стіни. Несучі конструкції, як правило, закривають обшивкою, а в стиках підлоги з дахом можна зробити різноманітні ящики або стелажі. Взагалі внутрішній дизайн мансарди залежатиме від того, під яке приміщення ви вирішили її облаштувати.Інтер'єр мансарди може бути будь-яким – від кантрі до хай-тека. Щоб мансарда була затишною, дизайнери рекомендують використовувати для підлоги та стін матеріали однакових тонів. Найбільш підходящий за своїми якостями матеріал – це, звичайно, деревина. Також зручним у використанні є гіпсокартон, який створює гладку та рівну поверхню, яку в подальшому зручно фарбувати чи обклеювати шпалерами. Використання однакових за стилем стінових панелей, дошки для підлоги та меблів, допоможе витримати єдиний стиль під час створення інтерьєра мансарди. Велике значення для облаштування приміщення відіграє його планування, оскільки мансарда, як правило, має нестандартну конфігурацію. Якщо висота приміщення невелика, то для візуального збільшення простору слід використовувати теплі та світлі пастельні тони.

Значну роль в оформленні мансарди відіграє освітлення. Щоб приміщення було світлим, комфортним і легко провітрювалося, використовують нахилені вікна. Ці вікна, створені спеціально для мансард, враховують усі специфічні особливості даного приміщення. Вони пропускають набагато більше природного світла (на 40%), ніж стандартні вертикальні вікна, і можуть бути розміщені в будь-якому місці на даху. Саме завдяки мансардним вікнам в приміщенні створюються надзвичайно красиві, наповнені сонячним світлом інтер'єри. Вікна можна розташовувати по-різному – або одне під одним, або поруч одне з одним. У цьому випадку вся мансарда буде, ніби пронизана золотавими променями сонця. Щоб створити особливо незвичайне враження від освітлення, можна зробити мансардні вікна вітражними. Взагалі мансардні вікна мають більш високу міцність і надійність, ніж звичайні вікна, оскільки вони мусять витримувати сильний вітер, сніг, град, дощ, а також переносити різкі перепади температур.

Працюючи над інтер'єром мансарди, необхідно пам’ятати, що це приміщення має бути насамперед просторим. Тому не потрібно перевантажувати його зайвими речами, меблями, аксесуарами. Краще за все виглядатимуть зручні, компактні та витончені предмети інтер'єра.

Сьогодні, деякі жителі міських квартир, які живуть на останньому поверсі, облаштовують горищні приміщення на зразок мансарди. Завдяки такому використанню вільної площі, вони значно збільшують розміри своєї квартири. Звичайно, на горищі міського будинку неможливо створити таку красу, як в заміському котеджі, але зробити собі окремий кабінет, тренажерний зал або кімнату для більярду цілком можливо.

Дизайн мансарди

Якщо у вас в будинку є мансарда, то безперечно саме вона стане тим приміщенням, яке надасть вам можливості отримувати безліч позитивних емоцій і незвичайних відчуттів кожен день. Лагідне сонце, загадкове нічне небо, падаючі зірки, ніжний світанок, польоти птахів, пушисті хмари, що пливуть, ранішний пташиний спів – всю цю романтику і красу подарує вам мансарда.


Авторська стаття. Використання матеріалу дозволяється лише при встановленні гіперпосилання на оригінал: Дизайн мансарди.

‹ Дизайн кухніНачало разделаДизайн дитячої кімнати ›