Дизайн передпокою

Передпокій є однією з важливих складових будь-якої квартири, оскільки захищає її не тільки від протягів, холоду та бруду, але й від недоброзичливих людей. Передпокій – це своєрідний буфер між навколишнім світом і вашим власним світом, зосередженим у вашому житлі. Предпокій існує з далеких часів. І на півночі, і на півдні, перш ніж потрапити в будинок, відвідувач опинявся в передпокої. Першими, хто почав прикрашати передпокій меблями, квітами, скульптурами та іншими аксесуарами, були французи. Сьогодні, завдяки оригінальним дизайнерським розробкам, можна створити стильний і зручний передпокій, інтер'єр якого відповідатиме стилю всієї квартири. Оскільки передпокій є «обличчям» квартири, то за допомогою його оформлення та облаштування можна визначити: які люди живуть у цьому будинку. Тому дуже важливо ретельно продумати дизайн передпокою і відповідно вибрати не тільки оздоблювальні матеріали для стелі, стін і підлоги, але й меблі, аксесуари та інші елементи декору, для того, щоб передпокій був зручним, красивим і водночас функціональним приміщенням.

Дизайн передпокою

На жаль, іноді облаштування передпокою через його невеликі розміри або невдалу форму самого приміщення стає справою досить непростою.

Передпокій-тамбур

Різновид передпокій-тамбур є досить поширеним, як в старих будинках, так і в сучасних забудовах. Основна проблема такого передпокою – це тіснота і нестача свободного простору. Передпокій потрібний в квартирі не тільки для того, щоб ми мали місце, де можна переодягнутися. В ньому також зберігається верхній одяг, взуття, парасолі, головні убори, рукавички та інші необхідні речі не тільки членів сім'ї, а й людей, які приходять в гості.

Якщо в передпокої настільки мало місця, що ледве поміщається одна людина, то господарі прикладають максимум зусиль для збільшення його площі. Наприклад, якщо частину передпокою з самого початку займали вбудовані ніші, то їх можна прибрати, а на місці, що звільнилося, розмістити сучасну шафу-купе або оригінальні компактні полички, навісні шафки і вішалки. Іноді вдається розширити прихожу за рахунок інших приміщень. Якщо таке перепланування є доцільним і не порушить єдності стиля всієї квартири, то можна погодится на деяке зменшення кімнати, розташованої поруч з передпокоєм. Але завдяки цьому передпокій стане більш зручним і просторим, посівши достойне місце у вашій квартирі.

При неможливості так розширити передпокій, можна збільшити дверний проріз і зробити вільний прохід в інші приміщення квартири. Межі кімнат позначаються різноманітними дизайнерськими прийомами. Наприклад, за допомогою різного покриття підлоги або, якщо зробити лінії сусідніх кімнат закругленими. Використовуючи ретельно продуману систему освітлення, оздоблення стін, стелі та підлоги у світлих тонах, компактні меблі з дзеркальним фасадом і розсувними дверима, можна візуально значно збільшити площу передпокою.

Якщо ваш передпокій має високу стелю, яка порушує геометричні пропорції приміщення, то у вас є можливість не тільки опустити нижче стелю, але й одержати додаткову площу за допомогою встановлення антресолей. Вони також можуть створити стильний інтер'єр, якщо матимуть оригінальну незвичну конфігурацію та підсвічування у вигляді точкових світильників, вмонтованих в основу антресолі.

Дизайн передпокою

Вузький і довгий передпокій

Коли передпокій нагадує довгий та вузький коридор, то найкращим дизайнерським рішенням є розподіл його на дві функціональні зони – вхідну та хол. Зонувати простір можна за допомогою використання різних матеріалів під час облаштування підлоги. Наприклад, для вхідної зони найкращим варіантом буде лінолеум або керамічна плитка, а для холу підійде паркет, ламінат або ковролін. Можна підібрати такий лінолеум, який має рисунок, що нагадує паркет. Але для того, щоб краще виділити зони, необхідно покласти паркет, який трохи відрізняється за кольором. Оригінально виглядатиме варіант, при якому рівень підлоги вхідної зони буде трохи вищий, ніж у холі, а об'єднувати їх буде декілька сходинок. У зоні входу доречно встановити вбудовану шафу з дзеркальним фасадом та точковими світильниками, які вмонтовуються у верхню планку шафи. Оскільки зона входу має бути достатньо освітленою, додаткове світло допоможе отримати декоративний настінний світильник. Велике дзеркало дозволяє візуально збільшити приміщення майже у два рази. Крім того, розширити вузьке приміщення можна використовуючи для оформлення стін, стелі та підлоги оздоблювальні матеріали пастельних відтінків. Оскільки в результаті проведених перепланувань, хол набуває вигляду приміщення, наближеного до кімнат, то його інтер'єр має бути виконаний в одному стилі з усією квартирою. Якщо ви одержали хол достатній за розмірами, то його можна декорувати або облаштувати меблями на ваш власний розсуд. Витончина підлогова ваза, декоративний столик для телефону, картина, невелике м'яке крісло допоможуть зробити частину вашого передпокою стильним, затишним та принадним для відпочинку.

Дизайн передпокою

Довгий і широкий передпокій

Існують передпокої, які займають у квартирі багато місця. Такий передпокій, насправді, дуже незручний, оскільки всі інші приміщення в квартирі відірвані одне від одного, що викликає певні труднощі під час створення єдиного стиля житла. Проблему можна вирішити, якщо розмежувати передпокій на окремі зони. Зонування здійснюється за допомогою усіляких видів освітлення, а також завдяки використанню різних матеріалів під час оформлення стелі, підлоги та стін. Довгий і широкий передпокій можна використати для збільшення вітальні, прибравши частину непотрібної стіни. Також зробити передпокій візуально коротше можна в тому разі, якщо поставити легкі перегородки або відкриті стелажі, які допоможуть змінити простір. Крім звичайних меблів, які використовуються в передпокої, – вішалки, шафи-купе, дзеркала, різні полиці та тумби, в широкому передпокої можна зробити приховані ніші для зберігання одягу, взуття, головних уборів та інших необхідних речей.

Дизайн передпокою

Відкритий передпокій

Така різновид передпокою як відкритий, досить часто зустрічається в будинках сучасної забудови. Зайшов в квартиру – і більша її частина перед тобою, як на долоні. Комусь таке планування до вподоби – багато простору та повітря. Але існують і деякі недоліки. Якщо у квартиру заходять сторонні, то спочатку вам потрібно пробігтися по всіх кімнатах для того, щоб закрити двері, оскільки деякі приміщення є досить інтимними і не всім хочеться демонструвати їх вміст. Повне перепланування при такому розташуванні квартири виконувати досить складно. Можна зробити з такого передпокою дві зони – зону входу та зону відпочинку. В зоні входу дуже стильно виглядатиме сучасна шафа-купе з дзеркальним фасадом і вбудованим підсвічуванням. Зону відпочинку можна зробити затишною і зручною – невеликий диван, крісло, телевізор або музичний центр. Приємне інтимне освітлення легко зробити за допомогою торшера, декоративного настінного світильника або підлогового ліхтаря. В зоні відпочинку також органічно виглядатимуть такі деталі інтер'єра як ваза з засушеними рослинами, картини, оригінальні настінні годинники, живі декоративні рослини, особливо з роду пальм, у великих підлогових вазонах. Для того, щоб розділити зони, виконують різні рівні підлоги. Крім того, використовують покриття для підлоги з контрастних за кольором або фактурою матеріалів. Використання арочних прорізів допоможе позначити межі передпокою. Невелике перепланування та ваша фантазія допоможуть облаштувати відкритий передпокій. В результаті ви отримаєте два зручних і незалежних одне від одного приміщення.

Дизайн передпокою

Меблі для передпокою

Головним аргументом під час вибору меблів у передпокій є розміри приміщення. Якщо передпокій невеликий, то можна заповнити його набором меблів, який складається з окремих предметів: відкритої вішалки, шафи для одягу, полиці або тумби для взуття, дзеркала, бажано з тумбочкою, що б було, де розмістити численні жіночі дрібниці. В кутку невеликого за площею передпокою можна поставити вузький комод, а на нього – телефонний апарат, невелику вазу або настільну лампу. Над комодом краще за все повісити картину або дзеркало, якщо немає місця, де його поставити. На стіну зручно підвісити ключницю, щоб вранці перед тим як піти на роботу, ви не бігали по квартирі в пошуках ключів. Модні зараз пристосування для газет і парасольок, також являють собою цікаві деталі інтер'єра в передпокої. Все це допоможе вам створити навіть у маленькому приміщенні теплу та затишну обстановку.

Дизайн передпокою

В просторому передпокої найбільш оптимальним варіантом є шафа-купе. Такі сучасні меблі ідеально вписуються в будь-який стиль інтерьера. В шафу-купе можна не просто розіпхати, а красиво розкласти і розвісити по численних поличках і плічках величезну кількість одягу, взуття, сумочок, поясів та інших необхідних речей. Шафи-купе в передпокої, як правило, мають або дзеркальний фасад, або дзеркальні розсувні дверцята. Оскільки в передпокою зазвичай недостатньо природного освітлення, то в шафи монтуються вбудовані світильники. Сама по собі шафа-купе річ досить стильна та дуже функціональна. Тому і передпокій виглядатиме теж красиво і стильно.

Дизайн передпокою

Каких бы размеров не была ваша прихожая, не забивайте ее вещами. Большое скопление мебели приводит к потере дизайнерского стиля и захламлению помещения. Лучше освободиться от лишних вещей и оставить только, те, которые действительно вам нужны. Уютная, стильная прихожая, даже если она небольшая, станет прекрасным «лицом» вашего дома.

Дизайн передпокою

Яких би розмірів не був ваш передпокій, не треба його заставляти великою кількістю речей, оскільки велике скупчення меблів призводить до втрати дизайнерського стиля і захаращення приміщення. Краще вчасно звільнитися від зайвих речей і залишити тільки, ті, які дійсно вам потрібні. Затишний, стильний передпокій, навіть якщо він невеликий, стане прекрасним «обличчям» вашого будинку. У передпокої ми проводимо не так багато часу. Але можливо від того, якими були кілька останніх хвилин перебування в квартирі, залежатиме ваш настрій на весь робочий день. Розглядали ви з задоволенням себе в красивому дзеркалі чи бігали в метушні по всій квартирі у пошуках, наприклад, ключів? Все залежить від вас і вашого вміння зробити достойний інтер'єр для цього невеликого, але важливого приміщення, яким є передпокій.


Авторська стаття. Використання матеріалу дозволяється лише при встановленні гіперпосилання на оригінал: Дизайн передпокою.

‹ Дизайн кабінетуНачало разделаДизайн спальні, інтер'єр спальні ›