Фен-шуй ванної кімнати

Ванна кімната і туалет з точки зору класичного фен-шуй є вкрай проблемними зонами квартири. Причини цього треба шукати в історії Китаю.

Благородні мандарини мали дуже своєрідний звичай регулювати своє травлення: вони сідали на ноші та наказували слугам віднести себе на лоно природи або в побудовані спеціально для них вбиральні. Таким чином будинок не піддавався «оскверненню».

Але і сьогодні з точки зору сучасного фен-шуй в цих приміщеннях існують окремі особливості, які неможливо оцінити як позитивні, – туалет є, в першу чергу, «діркою» в підлозі будинку, крізь яку енергія покидає будівлю. Тому найвідоміша заповідь фен-шуй говорить: «Закривайте кришку унітаза!» Хотілося б додати, що і для нашої культури це правило існує давно. Із ввічливості до всіх, хто користується туалетом, кришку унітаза необхідно обов’язково закривати.

Звідки ж взагалі виникла така недбалість у вигляді постійно відкритої кришки унітаза? Частково в цьому винні телебачення та реклама. Якщо сьогодні увімкнути телевізор, то незабаром ви побачите захоплену домогосподарку, яка з гордістю проводить в своєму домі презентацію сяючого унітаза! Саме ця картина відвертої демонстрації туалету запала в свідомість людей. Кожна домогосподарка за допомогою відкритої кришки унітаза бажає довести, що в неї все абсолютно чисто!

Однак, ви повинні запам'ятати, що закривати потрібно не тільки кришку унітаза, але й двері туалету. Таким чином ви уникнете відтік Ци. Якщо ж, як це нерідко буває, туалет для гостей розташований поруч із вхідними дверима, то більша частина енергії відразу ж буде змиватися водою і тому не зможе підживлювати квартиру.

Практична порада.
Додайте кристал із зовнішнього боку дверей туалету. Для цього існують напівкруглі кристали, які приклеюються на двері й нейтралізують вплив туалету, а також додатково підвищують рівень Ци. Крім того, можна використати такий варіант: розмістити всередині цієї «названої дитини архітектора» велике дзеркало, щоб візуально збільшити це, як правило, невелике і тісне приміщення.

В більшості квартир і будинків, які піддавалися аналізу, душ, ванна, умивальник і туалет були розміщені в одному приміщенні. В цьому випадку потрібно вжити заходів, щоб ваш погляд не падав відразу ж на унітаз. Навіть вішалка для рушників може приховати унітаз від поглядів.

Взагалі і ванну, і туалет краще розташовувати подалі від входу в будинок або квартиру. Якщо ви будуєте новий будинок, пам'ятайте, що фен-шуй говорить про те, що гості забирають з собою додому враження про ті речі, які вони під час зустрічі або розставання побачили першими і останніми. Якщо ж туалет розташований поруч із вхідними дверима, то запам'ятається саме він, а не щось інше у вашій зі смаком обставленій квартирі.

‹ Фен-шуй вітальніНачало разделаФен-шуй кухні ›