Фен-шуй спальні

В спальні ми повинні розслаблятися та відпочивати. Третину нашого життя ми проводимо уві сні, а точніше, в спальні. Це наша своєрідна таємна штаб-квартира. В ідеальному варианті спальня має бути розташована якнайдалі від входу в квартиру або будинок, а також від кухні або ванної кімнати. Якщо спальня і кухня мають суміжну стіну, це може означати, що їжа відіграє в вашому житті дуже велику роль. Спальня поряд з ванною несе занепокоєння, особливо якщо ми спимо біля стіни, за якою розташовані водопровідні труби.

В будь-якому іншому приміщенні дзеркала відіграють провідну роль як засіб управління енергією, але тільки не в спальні. І на це є вагомі причини. В цій кімнаті нам перш за все потрібен спокій, а не постійний рух, за винятком обов’язкового провітрювання спальні перед сном. У традиційному фен-шуй на тему дзеркал говориться таке: під час сну душа людини покидає тіло і, побачивши себе в дзеркалі, лякається. Для наших читачів, які зараз, мабуть, думають: «Та ну, в мене душа не така вже й чорна», дамо раціональне пояснення. Дзеркало існує для того, щоб відбивати, і це відбувається постійно, навіть якщо ми в нього не дивимося. Це означає, що дзеркало постійно «випромінює», і такий стан енергетичного неспокою заважає нам спати. Отже ваше ліжко не мусить стояти в зоні дії дзеркала. Тому дзеркальні шафи в спальні краще не використовувати.

Ідеальними є шафи, в яких дзеркало підвішене всередині, як це було прийнято ще у наших дідів. Однак, якщо у вас в спальні все-таки стоїть дзеркальна шафа або ліжко неможливо переставити в інше місце, то можливі такі рішення:

Фен-шуй спальні
1. Ця дзеркальна шафа вносить неспокій.

Фен-шуй спальні
2. Її рекомендується завішувати на ніч.

Практический совет.
На ночь закрывайте зеркало тканевым покрывалом или открывайте шкаф. Можно также, до того как лечь спать, поставить перед зеркалом растение.

Ліжко

Це – центр спальні. Деякі консультанти надають з цього приводу дві поради, яких слід обов'язково дотримуватися, інакше спеціалісти не гарантують подружжю щастя і здоров'я:

  1. Сімейна пара повинна спати на одному суцільному матраці, інакше розставання та розлучення неминучі.
  2. Ліжко слід посунути в напрямку, сприятливому для пари. Якщо у подружжя різні сприятливі напрямки, то найкраще спати в різних спальнях.

Тепер за пунктом 1: болі в спині давно вже стали загальною для всіх хворобою. У зв'язку з цим сьогодні ортопеди рекомендують спати на індивідуальних матрацах, розрахованих на певну вагу і положення тіла уві сні.

Фен-шуй спальні
1. Люди лежать на «енергетичному протязі», на них націлені «приховані стріли», які віходять від кутів нічних столиків.

Фен-шуй спальні
2. Ми закриваємо на ніч вікно шторою, біля ліжка ставимо нічний столик із закругленими кутами або закриваємо кут рушником.

Загальне простирадло дуже добре може впливати на об'єднання пари і прикрити зазор між матрацами.

За пунктом 2: подружжя, що протягом багатьох років спали в одному ліжку, які звикли до цього і бажають відчувати один одного навіть вночі, не можна насильно розлучати. Чи будуть вони дивитися в сприятливому напрямку – має другорядне значення. Сприятливі напрямки є плюсом тоді, коли все інше гармонує.

Традиційний фен-шуй каже, що ноги ні в якому разі не повинні лежати в бік дверей. Ця поза – «положення труни» – означала, що людину, яка спить, невдовзі «винесуть вперед ногами» з приміщення. І ця порада в наших аналізах не має пріоритету. Навіть навпаки: ми повинні бачити з ліжка двері та не лежати на «енергетичній швидкісній дорозі», тобто між вікном і дверима.

Фен-шуй спальні
Зліва: люди лежать посеред «енергетичної швидкісної дороги».

Фен-шуй спальні
Справа: вночі штори мають бути закриті.

І навпаки, несприятливо, якщо прямо з дверей видно ліжко. Це правило було поширене в Європі, принаймні, в будинках заможних людей. Особи, що знаходилися в ліжку, хотіли тим самим уникнути ситуації, коли служниця приносить господарю ранковий чай і бачить його неодягненим. Тим, хто впізнає себе в даній ситуації, ми можемо рекомендувати ширму, яка розподіляє приміщення, оскільки ми підозрюємо, що ваша спальня має розмір, який цілком дозволяє гармонійно вписати в неї цей предмет меблювання.

Практична порада.
Ліжко не мусить стояти впритул до вікна. Рух на вулиці може негативно позначитися на нашому сні. Чоловікові найкраще лежати зліва, щоб у разі необхідності він міг захистити свою жінку правою рукою, яка є сильнішою за ліву. Постільна білизна може бути різнокольоровою, під колір особистого елемента. Проте, бажано уникати яскравих фарб, особливо янь-акцентованих, наприклад, яскраво-червоного кольору. Строката білизна і яскраві рисунки можуть призвести до безсоння.

Фен-шуй спальні
Зліва: ті, хто тут спить, лежать на протязі, на «енергетичній швидкісній дорозі».

Фен-шуй спальні
Справа: ми гармонізуємо ситуацію, закривши вікно рослиною та переставивши ліжко так, щоб подружжя могло з ліжка бачити двері.

Пам'ятка: спальня

  • Не спіть під поперечною балкою, інакше ви засинатиме з почуттям, що балка «переріже» вас уві сні. Задрапіруйте балку тканиною або лягайте паралельно балці. Найкраще рішення: використовувати балдахін або спорудити собі над ліжком полог.
  • Кімнатний фонтан або постер з видом водоспаду дещо недоречні в спальні, оскільки вони збудливо діють на нирки та сечовий міхур.
  • Масивні рами для картин або підвісні шафи прямо над головами людей, що сплять, теж несприятливо впливають, аналогічно поперечній балці.
  • Лампа для читання має знаходитися поряд з ліжком, не позаду і не над головою.
  • Водяні матраци та ковдри з електропідігрівом є джерелом електромагнітних полів, які при тривалій дії можуть стати причиною захворювань.
  • У спальні має бути якомога менше електроприладів. Уникайте встановлювати поряд з ліжком галогенні лампи для читання, а також радіогодинникі. Також не рекомендуються матраци та ліжка з електронним регулюванням.
  • Уникайте в спальні використання металу в будь-якій формі.
  • Якщо ви лежите біля «правильної» стіни з точки зору спальні, але за нею знаходиться електробойлер, холодильник або морозильна камера, забудьте правила фен-шуй і пересуньте ліжко. Електромагнітне випромінювання проходить крізь будь-яку стіну.

‹ Фен-шуй дитячої кімнатиНачало разделаФен-шуй підвалу ›