Фен-шуй дитячої кімнати

На жаль, дитячі кімнати належать до «нерідних дітей» наших архітекторів, які проектують їх вузькими та незручними. Але дітям, щоб нормально розвиватися, потрібен саме простір і багато повітря.

Які основні принципи фен-шуй необхідно враховувати під час облаштування дитячої кімнати?

  • Не треба фарбувати дитячу кімнату безпосередньо перед тим, як сюди привезуть немовля! Навіть у дорослих людей від цього виникає головний біль, оскільки в своєму складі більшість фарб містить шкідливі хімічні речовини. Ваша дитина може серйозно захворіти!
  • Слідкуйте за тим, щоб меблі та килими в дитячій були зроблені з якісних та нешкідливих матеріалів – діти в перші місяці життя реагують на все надзвичайно сильно.
  • Діти люблять будь-які звуки, вони їх заспокоюють. Їм також подобається дивитися на плавні рухи мобіля. Однак не треба чіпляти таке «джерело неспокою» безпосередньо над ліжком. Постійне обертання над головою заважатиме вашій дитині спокійно засинати.
  • Дитяча кімната має бути по можливості світлою та просторою. Крім того, ми також рекомендуємо легкі світлі меблі, краще з закругленими краями.

Приклад з практики

Наталі, народилася 24 вересня 1982. Відтоді, як вона переселилася до кімнати свого брата, який незадовго до цього виїхав з рідного дому, вона відчуває себе втомленою, їй нічого не хочеться.

Оцінки в школі стають все гірше, однак Наталі до цього байдужа. Всі спроби батьків поговорити з дочкою виявилися даремними. Дочка реагує нервово й агресивно. Майже весь час вона лежить на ліжку та дивиться у вікно.

Аналіз фен-шуй показує: Наталі народилася 24.09.1982 року, число Гуа – 6, елемент – метал.
Коли ми заходимо до кімнати Наталі, в очі відразу ж впадає телевізор, який стоїть на тому місці, де найсильніша енергетика. Її ліжко знаходиться в кутку приміщення, яке забирає енергію, коли дівчина спить. Юкка в кутку кімнати через своє гострокінцеве листя породжує «приховані стріли». І все це разом утворює «полюс занепокоєння», який заважає відпочивати уві сні. Зліва від ліжка стоїть велика дзеркальна шафа. Хоча дзеркало не відбиває прямо ліжко, однак воно є причиною негармонійного потоку енергії в цій зоні. Письмовий стіл теж розташований несприятливо, оскільки він знаходиться безпосередньо перед телевізором. Спина Наталі не захищена, тому що сидячи за столом, дівчина не бачить двері.

За допомогою невеликих змін нам вдалося значно поліпшити відчуття, які з’явилися у Наталі майже відразу після проведення перестановок в кімнаті. Спочатку ми встановили телевізор у шафу зліва від дверей. Тепер він перебуває не в полі зору і тому не може більше визначати життя дівчини. Центральні зони сну та роботи були розділені ширмою, щоб різні енергії не змішувалися. Письмовий стіл був перенесений в таке місце, звідки добре проглядаються двері, але водночас у спини є захист. Оскільки Наталі наполягла на тому, щоб її ліжко продовжувало стояти в кутку, ми порекомендували переставити його в інший куток, а саме – в далекий, зліва від входу. Важливу роль при такому розташуванні ліжка має дерев'яний столик, який використовується для заповнення кута. Дзеркальна шафа тепер стоїть за дверима і заповнює цей енергетично слабкий простір, відбиваючи енергію за допомогою дзеркала. Таким чином вона не заважає сну дівчини.

Фен-шуй дитячої кімнати
До анализа

Фен-шуй дитячої кімнати
Після аналізу

1. Ліжко

2. Письмовий стіл

3. Дзеркальна шафа

4. Стіл з телевізором

5. Юкка (рослина)

6. Полки

7. Чжень-Ци (Захід)

8. Фу-вей (Північно-захід)

Для великої кількості безладно розкиданих книг була споруджена ще одна полиця з закругленими краями. В цій кімнаті без зусиль вдалося також врахувати сприятливі для Наталі напрямки. Так, ліжко стоїть в напрямку Чжен-Ци, що дозволяє Наталі «живитися» енергією уві сні. Робочий стіл встановлений у напрямку Фу-вей, який сприяє розвитку особистості.

Труднощі з навчанням у дітей перехідного віку найчастіше пов'язані з дисгармонією, що виникає в їх маленькому царстві. Ми нерідко спостерігаємо, як стіни, і без того обклеєні яскравими і барвистими шпалерами, прикрашаються ще й постерами. До цього додається пістрява постільна білизна та гардини з зображенням героїв коміксів і відкриті полиці з іграшками. В такій кімнаті не зможе навчатися навіть найздібніша дитина! Звісно, ви не зможете заборонити вашій дитині повісити на стіну постер з фотографією його улюбленої «зірки». Але дитина, сидячи за столом, не повинна постійно дивитися на неї. І при тому одного постера цілком достатньо!

Пам'ятка: дитяча кімната

  • Саме діти дуже вразливі для «прихованих стріл». Слідкуйте, щоб ваша дитина не сиділа в безпосередній близькості від полиць і шаф з гострими кутами, які атакують її.
  • Перевірте, чи не лежить або сидить ваша дитина на «енергетичній швидкісній дорозі». Ваш нащадок, сидячи за столом або лежачи в ліжку, повинен бачити двері.
  • Відкриті полиці, розташовані позаду ліжка, є джерелом постійного неспокою і можуть стати причиною безсоння.
  • Саме дитячі ліжка найчастіше встановлюються під укоси, причому узголів’ям у напрямку до вузької частини. Наслідком цього може бути безсоння або постійний головний біль, а також почуття пригніченості, що неодмінно позначиться на успіхах в школі.
  • Телевізору не місце в дитячій, так само як не слід використовувати галогенні лампи як світильники для читання.
  • Бейбі-фон у жодному випадку не має лежати в дитячому ліжку. Він мусить знаходитися на відстані не менше двох метрів від нього.

‹ Фен-шуй передпокоюНачало разделаФен-шуй спальні ›