Фен-шуй дверей

Від розташування дверей залежить, як енергія заповнюватиме приміщення. В ідеалі вона має, немов насосом, «перекачуватися» через приміщення від дверей до дверей. Циркуляція Ци мусить бути плавною та постійною, щоб вона могла оживити кожну зону квартири. Найкраще підходять масивні двері. Скляні ж двері вважаються несприятливими, оскільки Ци протікає через них постійно і тим самим заважає поступальному руху «перекачування» енергії. Частково засклені двері вважаються більш сприятливими, оскільки вони впускають світло в приміщення і в такий спосіб дозволяють підтримувати єдиний рівень освітленості.

Передумовою хорошого розподілу Ци будинком є те, що двері в найвіддалене приміщення добре відкриваються. Якщо потік енергії блокується вже на головній – вхідний двері, то це матиме наслідки для всієї квартири.

Особливо несприятливою є ситуація, коли в будинку на одну сім'ю головна і задня двері знаходяться одна навпроти оодної. В такому разі вся енергія швидко пролітає через будинок ніде не затримуючись, і не пожвавлюючи приміщення достатньою мірою. Чим ближче знаходяться обидві двері одина до одної, тим сильніше «енергетичний протяг». Такий «енергетичний протяг» можна загальмувати і перенаправити за допомогою проміжної стінки або круглого столу.

Якщо двері відкриваються так, що людина, яка входить в приміщення, упирається в стіну, то вони змушують Ци одразу витікати через ці самі двері. Таке розташування дверей символізує ситуацію, коли людина «б'ється головою об стіну» або ж просувається вперед з великими труднощами з огляду на обмежені можливості. Не слід недооцінювати психологічний вплив даної ситуації.

Практична порада.
Як рішення можна перевісити двері на інший бік, помінявши розташування дверних завіс.

Якщо велика і маленька двері розташовані одна навпроти одної, то потік енергії йтиме в бік великої двері. З цієї причини слід визначити, куди веде кожна з цих дверей. Ідеальним випадком можна вважати ситуацію, коли маленькі двері ведуть в комору або туалет, а великі – до вітальні, яка отримуватиме більше енергії від потоку Ци. В принципі, приміщення, в яке входиш через великі двері, сприймається як центральне, найбільш важливе. Наприклад, якщо великі двері ведуть у робочу кімнату, а маленькі – у вітальню, то це негативно позначиться на сімейному дозвіллі, оскільки занадто багато уваги приділятиметься роботі.

Згідно з вченням фен-шуй, розміщувати три двері поруч одна з одною категорично забороняється, особливо якщо це вхідні двері. Через таке розташування створюється неспокійна атмосфера, що характеризується втратою енергії. В даному випадку можна рекомендувати тримати одну з дверей закритою. Якщо це неможливо, то Ци необхідно затримувати за допомогою рослин та інших засобів.

Важливо пам'ятати, що двері темного кольору є «споживачами енергії». Вони оптично зменшують кімнату, в якій встановлені. Вони поводять себе в нашому мікрокосмосі як «чорні дірки» в макрокосмосі.

Практична порада.
Якщо коли-небудь у вас з’явиться можливість, купіть собі світлі двері або ж перефарбуйте темні в світлий колір.

‹ Фен-шуй підвалуНачало разделаФен-шуй сходів ›