Фен-шуй кухні

Кухня в оселі символізує найсильніший Ян. В цьому приміщенні не тільки готують їжу, її нерідко тут і вживають. На кухні члени родини разом п'ють каву, крім того, тут можна легко перекусити – взяти йогурт з холодильника або зробити собі бутерброд.

Деякі класичні твори фен-шуй вважають кухню одним з «несприятливих» приміщень. Це можна пояснити тим, що іноді не обходиться без різних побутових неприємностей, які виникають, якщо, наприклад, необережно поводитися з окропом або гарячою їжею.В ідеальному випадку кухня має знаходитися на південному сході. Цей напрямок віддавна вважався найкращим, оскільки такий вітер міг роздути та підтримувати вогонь у великій печі. Напевно, через це до південного сходу відноситься триграмма «Вітер».

З сучасної точки зору розумно, щоб плита та посудомийна машина не знаходилися одна біля одної («Вода гасить вогонь»). Взагалі, відритого вогню, крім газових плит, на кухні вже давно немає, але ця пара – мийка й електроплита – породжує електричні перешкоди.

Практична порада.
Якщо це сусідство змінити неможливо, то можна вклеїти дзеркальну плівку між цими приладами або підвісити на стіні між плитою та мийкою дерев'яну ложку. Так ви створите символічний поділ між контрагентами – Водою та Вогнем, вносячи між ними елемент-посередник Дерево. Людина під час роботи на кухні завжди повинна мати в полі зору двері. Так можна гарантувати, що частина уваги не буде постійно відволікатися на те, що відбувається за спиною.

Фен-шуй кухні
Для створення в кухні гармонії важливо, щоб вода і вогонь не були занадто близько один до одного.

Підвісні шафи над робочими поверхнями несприятливі, оскільки вони символізують важкість і, крім того, посилають приховані стріли. В місцях, де вам доводиться проводити багато часу готуючи їжу, від підвісних шаф краще відмовитися. Так звані відкриті кухні набувають все більшої популярності. Сьогодні, коли родина найчастіше зустрічається тільки для спільної їжі, таке рішення є цілком логічним. Подібні кухні рекомендуються також і з погляду фен-шуй, оскільки вони підтримують спілкування та єдність родини. Однак необхідно стежити за тим, щоб кухонні запахи не розносилися по всьому будинку. Після включення витяжки треба як слід провітрити квартиру, оскільки разом з запахами назовні виноситься і кисень.

Практична порада.
Прикріпіть над мийкою (посудомийною машиною) червону шовкову стрічку. Вона має запобігати відтоку грошей (крізь відкритий злив). З цієї самої причини закривайте після приготування їжі зливний отвір пробкою.

В класичному фен-шуй в зоні багатства кухні завжди ставили горщик з рисом, і вся сім'я постійно стежила, щоб рис у ньому був завжди. Для цього була важлива причина: запас рису, а рис символізував багатство, має бути невичерпним.

Фен-шуй кухні
«Енергетична швидкісна дорога», наведена на рисунку зліва, гармонізується так, як наведено на рисунку справа – за допомогою круглої висячою лампи і рослин справа та зліва перед вікном.

Практична порада.
Ми теж любимо рис. Але у нас на цьому місці знаходиться сіль, оскільки в нашій культурі саме сіль – це стародавній символ багатства.

Кухні зі стінами синього кольору несприятливі. Колір раніше використовувався для того, щоб захистити припаси від шкідників. Синій колір приглушує Вогонь кухні та знижує активність травлення, оскільки органи травлення – шлунок і селезінка – пов'язані з елементом Земля. Проте ті, хто бажає схуднути, можуть їсти хліб з синіх тарілок. Така кольоротерапія знижує апетит!

Практична порада.
Якщо, готуючи їжу, ви стоїте спиною до дверей, то бажано розмістити над плитою дзеркало, яке, крім того, візуально подвоює кількість їжі, яка символізує достаток.

Не треба ставити посудомийну машину поряд з холодильником. Це означає надлишок елемента Вода, яка може символічно гасити Вогонь плити. В реальності у таких випадках нерідко бувають неприємності від води.

Пам'ятка: кухня

  • Вибирайте шафи і столи з заокругленими кутами, щоб уникнути прихованих стріл і нещасних випадків.
  • Котячий туалет ні в якому разі не можна ставити в кухню. Приготування їжі та котячий туалет – це речі абсолютно несумісні.
  • Не залишайте на виду ножі, виделки та інші гострі предмети. Пам'ятайте не тільки про «приховані стріли», але й про цілком реальну небезпеку поранитися, особливо це стосується маленьких дітей.
  • Регулярно перевіряйте свої запаси продуктів. Можливо ви виявите, що допустимі строки зберігання багатьох продуктів вже давно минули. А це теж блокує енергію!

‹ Фен-шуй ванної кімнатиНачало разделаФен-шуй робочої кімнати ›