Фен-шуй сходів

Класичний фен-шуй говорить: «Ци тече, як вода». Цей образ дуже підходить для розуміння з погляду фен-шуй ролі, яку відіграють сходи в дизайні приміщення.

Сходи, що ведуть вниз, відводитимуть більшу частину енергії з приміщення вниз, в той час як сходи, що йдуть на верхній поверх, несуть небагато Ци до розташованих там приміщень. В цьому випадку допоможуть цілеспрямовані заходи в дусі фен-шуй.

У старовинних будинках ще можна знайти типові сходові майданчики, розташовані на рівній відстані один від одного, які і є ідеальним з точки зору фен-шуй місцем, де збирається енергія Ци. Більшість новобудов не має таких зручних місць для «збирання» енергії.

В даному випадку для того, щоб направити Ци в будинок необхідно на сходах розташувати на однаковій один від одного відстані «збирачі» енергії. Головне, за чим необхідно стежити, – це щоб зона сходів була добре освітлена і пофарбована у приємні тони. Справа в тому, що на неї, як правило, не звертають уваги, проектують дуже маленькою. Отже найчастіше на ній темно, вона вузька і заставлена чим завгодно, а все це впливає на загальну енергетику будинку.

Найчастіше зустрічаються такі проблеми:

  • Якщо внутрішні сходи будинку ведуть безпосередньо до вхідних дверей, то Ци стікає по них до дверей дому. Такий постійне витік призводить до фінансових проблем. Багато мешканців цих будинків розповідали нам, що якщо вони щось дають у борг, то або взагалі не отримують борг, або це пов'язано зі значними труднощами.
  • Якщо сходи і двері розташовані безпосередньо один навпроти одного, то Ци постійно витекатиме з дому. В даному випадку мешканці будинку скаржилися на те, що відтоді, як вони тут оселилися, в них буквально «пливуть» гроші. Аналіз фен-шуй показав: коли гість відкриває двері будинку, то бачить прямо перед собою сходи, що ведуть вгору. Крім того, двері будинку й двері у вітальню розташовані один навпроти одного.

Двері перевісили на інший бік, щоб припинити втрату Ци.
Двері перевісили на інший бік, щоб припинити втрату Ци.

Приклад з практики

На плані квартири ми зробили позначки компенсуючих точок у передпокої / коридорі, які ви можете бачити на малюнку. Він показує зміни: спочатку дзеркало, яке позначається на малюнку цифрою 1, було розміщено так, щоб воно могло сприймати Ци, що утікає всередину будинку. В дзеркалі відбивається картина із зображенням пейзажу (2), розташована навпроти. Внизу біля сходів тепер знаходиться пишна зелена рослина (3), яка збирає та утримує енергію. Компенсуючі точки 4 і 5 активуються за допомогою лампи та музичної підвіски, що висить на сходах.

Приклад з практики

Проблематичним є також той випадок, коли двері будинку відкривається в напрямку сходів, які спрямовані вниз. У цьому випадку енергії важко утриматися на даному рівні, оскільки вона відразу стікає вниз.
В качестве возможности компенсации можно удерживать энергию с помощью больших, круглых, собирающих Ци объектов.

Відкриті сходи вкрай несприятливі, оскільки вони додатково підсилюють відтік енергії вниз. Цікаво, що ми виявили збільшення кількості нещасних випадків на таких сходах. Це змінилося, як тільки сходи закрили. Здається, що відтік тонкої енергії позначається на житті мешканців будинку.

Гвинтові сходи в області Тай-Ци являють собою, з точки зору класичного фен-шуй, «кинджал, спрямований в серце будинку». Звичайно, ми бачимо це не в такому драматичному світлі, однак, проектуючи новий будинок, було б краще уникати даної ситуації. Справа в тому, що вся вага гвинтових сходів покоїться на середній колоні.

Гвинтові сходи в області Тай-Ци

Якщо ви вже живете в будинку з такими сходами, то ситуацію можна виправити за допомогою спіралей з лівим напрямком обертання. Розмалюйте мостини за допомогою дерев'яної глазурі або укладіть кахельну плитку відповідним чином. Якщо у вас є килим, то гармонізувати ситуацію можна за допомогою виготовленої з паперу спіралі, укладеної під килим. Інша можливість компенсації – закріпити на половині висоти сходів лампу або мобіль. Встановлений поруч зі сходами маленький овальний або круглий столик з каменями, кулястими вазами тощо допоможе компенсувати важкість енергії гвинтових сходів.

Найчастіше нещасні випадки у побуті відбуваються саме на кухні або сходах. Поряд з килимовим покриттям або «стопперами», які зменшують небезпеку падіння, ми повинні забезпечувати цю зону світлою «світловою» Ци.

Розміщені вздовж сходів красиві картини мають притягати погляд вгору. Найкраще діють картини-пейзажі з глибокою перспективою. Якщо ви проектуєте новий будинок, стежіть за тим, щоб ваші сходи «запрошували» зійти на них. Цей ефект досягається так: нижні сходинки мають бути ширше, ніж верхні.

‹ Фен-шуй дверейНачало разделаФен-шуй комори ›