Фен-шуй, принцип крісла: захист та огляд

Принцип «захисту спини ззаду та забезпечення хорошого огляду спереду» має набагато більше значення для сучасної людини, ніж ми думаємо. В нашій підсвідомості все ще дрімають інстинкти наших стародавніх предків. Коли первісна людина входила до печери, вона, природно, не сідала на землю прямо біля входу, а йшла у глибину і влаштовувалась, притулившись спиною до стіни. Звідти було видно вхід і таким чином людина тримала його під контролем, а відстань між нею та входом дозволяла виграти деякий час для відповідного реагування. Крім того, ніхто не міг напасти на нього ззаду, оскільки спина була захищена стіною.

Цей давній інстинкт досі керує багатьма нашими вчинками. Якщо, приміром, ресторан незаповнений, і гості можуть самі вибирати собі місця, то, як правило, вони намагаються сісти біля стіни. Звідси хороший огляд усього залу і видно, що в ньому відбувається, і хто в нього входить.

Дослідження довели, що успіхи школярів у навчанні багато в чому залежать від того місця, де вони сидять. Дуже ефективним було класичне покарання, яке вчителі налагали на школярів за зухвалість: їх ставили спиною до класу в так званий «злий кут». Це було досить витончене покарання: «маленький злочинець» не знав, що діється за його зовсім незахищеною спиною і його практично «всмоктувало» в «злий кут».

Щось подібне виявилося, коли ми аналізували роботу фірм та компаній. Співробітники, які сиділи спиною до входу, не досягали своїх звичайних результатів в роботі. Причина: якщо ми працюємо в такому положенні, частина нашої уваги завжди знаходиться в напрузі. Людина машинально прислухається до того, що відбувається в неї за спиною або до того, чи входить хтось у двері.

Приміщення може діяти на нас підживлюючи лише тоді, коли воно достатньо насичене життєдайною енергією Ци. Проводячи консультації, ми часто приходили до висновку, що саме в нових будівлях зустрічається і застій, і нестача здорової Ци. Однією з причин цього є будівельні матеріали. В усіх сучасних багатоповерхових будинках перекриття, тобто підлоги і стелі, зроблені з бетону. Вони пронизані всередині переплетенням сталевої сітки-арматури, яка надійно утримує бетон. Така технологія будівництва є величезною проблемою. Для тих, хто цікавиться сільськогосподарським будівництвом, незайво буде дізнатися, що не тільки під бетонними стелями, а навіть між бетонними перекриттями не можна утримувати цінну племінну велику рогату худобу. В даному випадку мова йде про так звану «клітку Фарадея» (термін, який вживається в фізиці), що ускладнює проходження крізь неї певного випромінювання. У племінних тварин це викликає генетичні зміни. Тому жоден архітектор, який спеціалізується на сільськогосподарських спорудах, не застосовуватиме залізобетон під час будівництва ферми. Деякий час у продажу були будинки, в яких припливна та витяжна вентиляція приміщень повністю регулювалася автоматикою. Проте кожен, хто селився в такому будинку, почував себе цілком відрізаним від світу. Не можна забувати, що будинок – це деякий облаштований простір, який, проте, знаходиться в іншому облаштованому просторі – навколишньому середовищі – і має з ним безпосередній взаємозв'язок, у тому числі й енергетичний обмін. Позбавляючи будинок, а також самих себе, наприклад, активного відкривання вікон (добре, якщо вікна відкриваються назовні), ми з власного бажання ізолюємо себе від зовнішнього світу. Завдання фен-шуй полягає в тому, щоб допомогти людству жити в гармонії з навколишнім середовищем, яке має живити людину енергіями. З цієї точки зору в будинках з автоматичними системами вентиляції повністю відсутні зовнішні імпульси, отже їх мешканці ізольовані й «варяться у власному соку».

Тому дуже важливо регулярно провітрювати приміщення (кілька разів на день). У цьому випадку двері та вікна відіграють роль енергетичних насосів – старе і відпрацьоване може легше і швидше вийти назовні, а свіже та нове – потрапити всередину. Для забезпечення квартири свіжою енергією, двері та вікна мають бути розташовані так, щоб вони могли «прокачувати» Ци по всій квартирі.

Вправи з визначення руху енергетичних потоків у квартирі

  • Напрямок руху енергетичних потоків у квартирі або в будинку легко визначити за допомогою плану-креслення квартири та олівця. Спочатку необхідно скопіювати план, а якщо у вас його немає, то нарисуйте його самі з точним дотриманням масштабу. Потім візьміть олівець в руку і пустіть його ковзати папером ніби в ритмі вальсу. Звертайте увагу на отвори у вигляді вікон і дверей, через які протікає енергія.
  • Наступний етап: нарисуйте на плані меблі. Рисуючи олівцем потік Ци, ви відчуєте, де він протікає вільно, а де застоюється за рахунок нагромадження меблів (олівець «танцює» вільно або ж його рух блоковано). Подумайте, як можна поліпшити ситуацію за допомогою переставлення меблів.

‹ Фен-шуй опорних стовпівНачало разделаФен-шуй електросмог ›