Фен-шуй електросмог

Сучасна цивілізація вимушена зараз стикатися не тільки з природними феноменами, але й з проблемами, нею ж створеними. Можемо навести такий приклад: навіть відмінно гармонізоване з навколишнім середовищем житло, яке і всередині обладнане за допомогою консультанта фен-шуй, навряд чи зможе приносити своїм мешканцям радість, якщо, наприклад, грунт отруєний токсичними відходами. Аналогічною може бути і ситуація, коли з вікон будинку безпосередньо можна побачити щогли високовольтної лінії (ПЛ).

Ми знаємо з досвіду нашої роботи, що за допомогою фен-шуй можна значно покращити життя мешканців або поліпшити робочу атмосферу і продуктивність роботи на фірмах, якщо звернути увагу на закономірності вчення про гармонію.

Але одного разу в нашій практиці ми просто змушені були відступити. Кілька років потому директор одного навчального закладу попросив нас провести аналіз свого нового будинку, в якому він після переїзду не міг спокійно спати – його замучила алергія.

При цьому він спочатку отримав висновок, що його житло побудовано з дерев'яних елементів і не містить будь-яких отрут. До того ж ділянка, на якій розташовувався будинок, знаходилася в мальовничій сільській місцевості, правда, була дуже дешевою.

За півроку до цього він уже проконсультувався у фахівця з фен-шуй і йому провели енергетичну очистку його кімнат. Але ситуація не змінилася. Коли ми під'їхали до будинку вчителя, нам відразу стало зрозуміло, чому чоловік постійно хворів, а ділянка була такою дешевою. Наш клієнт поставив свій будинок безпосередньо під лінією високої напруги. В перший і поки останній раз в нашій практиці фен-шуй ми змушені були сказати нашому клієнтові: «Тут наш аналіз не допоможе. Вам необхідно змінити житло». Звичайно, мова йде про екстремальний випадок. Але багато хто з наших клієнтів, які бачать лінії електропередач (не кажучи вже про тих, хто живуть під ними), створили в своїх чотирьох стінах пастки для електросмога. В цьому випадку консультанту фен-шуй необхідно враховувати наступні пріоритети.

Яка буде користь для людини, що страждає від безсоння, від поради закрити дзеркала шафи, якщо безпосередньо біля його голови на нічному столику «випромінює» радіогодинник? Відставивши ліжко до «правильної» стінки, ми не досягнемо ніякого результату, якщо на іншому боці цієї стіни у сусіда включені в режимі очікування бойлер для нагрівання води або телевізор.

Створення найкращої атмосфери на робочому місці втрачає свій сенс, якщо безпосередньо біля голови працюючого знаходиться галогенная лампа з трансформатором.

Ще гірші справи у великих бюро. Люмінесцентні лампи-трубки, які випромінюють сильне магнітне поле, комп'ютери, факсимільні та копіювальні апарати стоять щільно один до одного, сплетення з кабелів на підлозі, синтетичне покриття, що проводить отруйні випромінювання далі. Ті хто дають людям консультації в їх складних життєвих і професійних ситуаціях, не повинні задовольнятися старими знаннями. Необхідно в своїх міркуваннях постійно враховувати нові тенденції та вплив оточуючого нас середовища. Ми здивовані та обурені тим, що в численних виданнях, присвячених фен-шуй, тема електросмога здебільшого ігнорується або розглядається з досить банальної точки зору. Ось цитата з підручника, який взагалі нам сподобався: «Опори ліній електропередач високої напруги потрібно розглядати як" приховані стріли ". Ми рекомендуємо для захисту від цієї енергії на вікнах, які виходять на ці опори, вішати невеликі дзеркала, щоб відбивати цю негативну енергію. Також можна опору ЛЕП високої напруги перед будинком «закрити», використовуючи для цього собачий нашийник або ланцюг для блокування велосипеда». Повірте нам, опора ЛЕП випромінює, навіть якщо вона стоїть у «нашийнику», а кольорові так звані енергетичні картинки, які пропонуються вже на езотеричному ринку, також, на жаль, не блокують це випромінювання.

Поняття «смог» складено з двох англійських слів «smoke» (дим) і «fog» (туман). Це слово використовується тоді, коли над великими містами висить «важке» повітря, тобто погодні умови не сприяють повітрообміну у верхніх шарах атмосфери. Інший вид «забруднення навколишнього середовища» ми маємо у випадку з електросмогом. Електросмог виникає в просторі, на який впливають сильні електромагнітні поля: на електростанціях, які виробляють електроенергію; біля ліній електропередач, на підприємствах і в домашніх господарствах – скрізь, де використовується електрообладнання. Але електросмог існує і там, де передавальні станції транслюють свої радіо- та телепрограми. Радіостанції та радарні установки надсилають свої сигнали в ефір, працюють передавальні пристрої для дуже популярних сьогодні мобільних телефонів. У кожному домашньому господарстві, наприклад, в Німеччині можна знайти в середньому 40 електроприладів від тостера та радіогодинника до зарядного пристрою для мобільного телефону.

Електромагнітні поля виникають завжди, коли прилад знаходиться під напругою. Це відбувається і тоді, коли штекер вставлений в розетку, навіть якщо прилад знаходиться в режимі очікування. Наш організм «поглинає» всі ці електричні поля з навколишнього середовища, тобто він, таким чином, знаходиться «під напругою». Коли ж прилад працює, то виникає ще додаткове магнітне поле. Електромагнітні поля проходять крізь будь-які матеріали: будинки, дерева і, звичайно, крізь тіло людини. Тому ми повинні завжди звертати увагу на те, щоб якомога менше підпадати під вплив електромагнітних полів або хоча б зберігати певну дистанцію з їх джерелами, оскільки зі збільшенням відстані їх дія слабшає.

В так званому високочастотному діапазоні працюють радарні установки, радіо- і телетранслятори, високовольтні лінії електропередач (ЛЕП), мобільні телефони та мікрохвильові печі. Тут одночасно виникають електричні та магнітні поля, що утворюють електромагнітне поле. Візуальними ознаками таких несприятливих місць є вишки ЛЕП високої напруги. Вони передають електричний струм напругою до 400 000 вольт. Частина цієї гігантської напруги втрачається. Це підтверджує постійне гудіння у дротах. Але ця енергія не зникає, її фіксують прилади на відстані сотень метрів від вишки.

У багатьох сучасних приміщеннях присутнє найпотужніше джерело електросмога: мікрохвильова піч. Мікрохвилі особливо небезпечні тим, що вони на відміну від видимого світла, не абсорбуються шкірою, а проникають глибоко всередину організму. Тут вони можуть, залежно від сили, впливати на клітинну тканину, передаючи термічну енергію молекул води. Цей ефект мікрохвиль, який дозволяє розігріти їжу протягом декількох хвилин, використовується нами абсолютно усвідомлено. Страви або напої піддаються високочастотному впливу, який змінює або руйнує структуру клітин. Їжу з мікрохвильової печі експерти з харчування вважають практично позбавленою поживних речовин.

Це не означає, що в майбутньому ми повинні відмовитися від електроенергії. Ми теж живемо не в минулому, без електричного світла, радіо, комп'ютера, не гріємося біля відкритого вогню, читаючи при світлі свічки стародавні фоліанти з фен-шуй. Але це не означає що комп'ютер або зарядний пристрій для мобільного телефону має стояти у нас на нічному столику. Ми прагнемо обходитися з електроенергією так, як і з іншими благами нового часу: ми користуємося нею, але по можливості завжди намагаємося зменшити її негативний вплив, бути поінформованими споживачами. Так, серед іншого, ми з самого початку відмовилися від того, щоб бути завжди «доступними» по мобільному телефону. Мобільний зв'язок, щоб забезпечити необхідне покриття, використовує високочастотні хвилі, передавальні пристрої розміщені у багатьох місцях. Звичайно, це впливає на наш організм, який має власний електричний потенціал, на нервову систему, яка управляється надзвичайно тонкими електричними імпульсами. Так, ще кілька років потому в мюнхенській клініці «Гросхадерн» за допомогою спеціального тестування було доведено, що постійні сигнали мобільних апаратів змінюють електроімпульси головного мозку.

Медики запропонували таке тестування. Тим, хто проходив випрбовування, необхідно було провести тривалі переговори по мобільному телефону. До голови були прикріплені електроди, які записували струми мозку під час розмови. З'ясувалося наступне: у 2/3 пацієнтів, що проходили тестування, при використанні мобільних телефонів у максимальному режимі потужності, ЕЕГ (електроенцефалограми) показали підвищену електричну активність мозку. Це й не дивно, адже коли ми прикладаємо мобільний телефон до вуха, ми опромінюємо себе з силою в 25 000 мілліватт/см2. При цьому допустимим вважається максимальне значення 10 мілліватт/см2 (для порівняння: наша внутрішня інформаційна система працює з потужністю 0,001 мілліватт/см2)./p>

Ще не до кінця досліджено, як електросмог може викликати або сприяти розвитку різних захворювань. Але здоровий глузд підказує нам, що необхідно зробити в даній ситуації. Жити безпосередньо біля вежі ЛЕП високої напруги шкідливо для здоров'я. Крім цього слід враховувати, що 90% електросмога «виробляється» в домашніх умовах. Далі ми наводимо список, за допомогою якого ви зможете перевірити ваше житло на наявність джерел електросмога. Це допоможе вам враховувати випромінювання, що виникають у вашому оточенні, щоб по можливості уникати надмірного перебування під впливом цього негативного «середовища».

Основні правила ведення домашнього господарства з мінімумом опромінен

 • Використовуйте екранований біокабель. Під час будівництва житла звертайте увагу на заземлення всіх струмопровідних вузлів.
 • Перевіряйте вашу електропроводку! Чи прокладена вона відповідно до діючих норм? При необхідності викличте фахівця, який допоможе вам.
 • Зверніть увагу на те, щоб електричні розподільні коробки не були розміщені в стінах, які примикають до спальні чи дитячої.
 • Подумайте заздалегідь, де ви збираєтеся розмістити проводку, розетки та вимикачі.

Загальні поради

 • Не використовуйте занадто довгі, поламані або дефектні подовжувальні кабелі та шнури.
 • Під час купівлі електроприладів зверніть увагу на те, щоб їх вилки були з контактом для заземлення! Не користуйтеся плоскими євровилками!
 • Використовуйте тільки прилади та лампи з заземленим кабелем.
 • Не використовуйте, по можливості, електроприлади з трансформатором. Річ у тому, що трансформатори працюють з напругою 220 В, яка потім трансформується в більш низьку, яка викликає сильні поля.
 • Використовуйте тільки заземлені лампи. Вони можуть бути в подальшому заземлені фахівцем. Це може знизити силу електричного поля на 90%.
 • Звертайте увагу на те, щоб вилки щільно входили до розетки. При їх несправності можуть виникати сильні электрополя. Перевірте викруткою-індикатором електроприлади у вимкненому стані. Якщо є електронаводки, то слід терміново вийняти вилку з розетки та уставити її правильно.
 • Економічні лампи розжарювання мають сенс виключно з точки зору економії коштів, але для здоров'я вони не такі безпечні, оскільки і тут виникають електромагнітні поля. Зверніть увагу на те, щоб біля вас, особливо поблизу голови, не знаходилася постійно включена лампа. Традиційна звичайна лампочка не викликає утворення електросмога.
 • Галогенні та люмінесцентні лампи також утворюють електромагнітне поле, яке фіксується приладами на відстані до 1-2 м. Дотримуйтесь цієї безпечної відстані.
 • Більш свідомо відностися до придбання електроприладів! Добре подумайте, які з них вам дійсно необхідні.

Спальня кімната

 • Зверніть увагу на те, щоб електроприлади знаходилися на відстані не менш ніж 2 метри від ліжка!
 • Якщо у вас є електропідігрів підлоги в спальні, вимикайте його на ніч, оскільки під час його роботи утворюється сильне електромагнітне поле. По можливості відмовтеся від цього в принципі. Печі обігріву накопичувального типу також не мають знаходитися в спальні.
 • Не спить, по можливості, на металевих ліжках або підпружинених матрацах.
 • Місце для сну, в оточенні якого відсутні металеві предмети, забезпечує більш спокійний і нешкідливий відпочинок вночі.
 • Уникайте використання матеріалів зі штучними волокнами на спальному місці.
 • Відмовтеся від електричного радіогодинника.
 • Лампи та трансформатори навіть після вимкнення електроприладів залишаються підключеними до електромережі, тому створюють електромагнітні поля. Вони мають бути подалі від місця, де ви знаходитесь тривалий час. Після їх вимкнення необхідно вийняти вилку з розетки. Але краще за все взагалі не мати трансформаторних приладів у будинку (принаймні в своїй спальні).
 • Не встановлюйте телефон в безпосередній близькості від голови.
 • Відмовтеся від підігріваючих ковдр, використовуйте звичайну грілку.

Кухня

 • По можливості дотримуйтеся максимальної дистанції від електроприладів. Тут відіграють роль навіть сантиметри.
 • Мікрохвильова піч є головною причиною у виникненні електросмога. Краще всього взагалі відмовитися від неї. Якщо ви все ж таки не можете цього зробити, то залишайте кухню після її включення.
 • Відмовтеся від електронних дрібничок, на зразок електронної відкривачки для винних пляшок і консервних банок.

Вітальня

 • Дотримуйтесь відстані в 3-4 метри до телевізора.
 • Не піддавайтеся опроміненню незаземленої лампи, перебуваючи на улюбленому місці відпочинку.
 • Зверніть увагу на вашу лампу для читання!
 • Радіоприймачі та стереоустановки мають акустичні системи, оснащені електромагнітами, які створюють в свою чергу електричне поле. Дотримуйтеся дистанції мінімум в 1м. від приладу та акустичної системи.

‹ Фен-шуй, принцип крісла: захист та оглядНачало раздела