Фен-шуй робочої кімнати

Майже в кожному будинку або квартирі є кімната для роботи, незалежно від того, де працюють господарі – службовці чи люди вільної професії. Для декого це кімната, де вони заробляють гроші, інші ж вирішують питання з податками, банківські питання, ведуть кореспонденцію. В більшості випадків, проводячи аналіз, ми виявляли, що це приміщення також є «нерідною дитиною» квартири. Таке відношення має об’єктивну причину: робоча кімната або кабінет не є «громадським» приміщенням, оскільки сюди не запрошують ані гостей, ані відвідувачів. В цьому місці людина залишається сам на сам із собою. Іноді вздовж стіни стоять полки ще зі студентських часів. Крім того, тут можна знайти письмовий стіл 50-х років, на вікнах висять старенькі штори, а на підлозі пошарпаний килим все ще «пожинає свої почесті». Де ж все-таки знаходиться робоча кімната, де проводиться важлива та відповідальна робота щодо забезпечення фінансового майбутнього сім'ї або де людина творчої професії може просунутися в кар'єрі? В підземеллі, іншими словами, в підвалі. Безпосередьо поруч з опалювальним агрегатом. Більш несприятливе місце важко знайти.

Фен шуй рабочей комнаты
1. Того, хто працює за цим столом, з одного боку послаблює «всмоктуючий кут», з іншого боку, він сидить на «енергетичному протязі».

Фен-шуй робочої кімнати
2. Фен-шуй поліпшується, якщо заповнити кут і символічно закрити вікно.

Фен-шуй робочої кімнати
1. Дана ситуація несприятлива, оскільки той хто працює, сидить спиною до дверей.

Фен-шуй робочої кімнати
2. На цьому малюнку той, хто сидить за столом хоча і бачить двері, але вікно знаходиться у нього за спиною. Крім того, він розмістився посередені «енергетичної швидкісної дороги». Вікно, розташоване за спиною, не дає відчуття захищеності.

Фен-шуй робочої кімнати
3. Зараз письмовий стіл стоїть біля лівої стіни, між дверима й вікном був додатково покладений круглий килим, який змушує Ци обтікати його.

Тепер подивимося вгору, і через вікно (взагалі нам доводилося зустрічати робочі кімнати і без вікон) ми побачимо маленький шматочок палісадника, вулиці, а іноді – ноги до колін. Ми, образно висловлюючись, знаходимося на самому дні, а тому бачимо тільки шматочки мозаїки нашого світу! З енергетичної точки зору, ми змушені дивитися знизу вгору на всіх і на кожного. Ми бідні діти підземелля! І в нашій підсвідомості це підрізає крила кожній високій думці вже під час її зародження.

Якщо ви в своєму домашньому бюро заробляєте гроші, то вам необхідно підшукати собі іншу, постійну кімнату в будинку. Але навіть якщо ви змушені животіти в підвалі, ви можете допомогти собі.

Практична порада.
Звертайте увагу на те, щоб у вас було достатньо світла і щоб усі кути були хорошо освітлені. Настійно рекомендуємо так звані лампи повного спектра, які створюють світло, найбільш близьке до денного.

Подбайте про наявність у приміщенні спрямованих вгору колоноподібних форм (високі рослини, торшери, картини з зображеннями гір або високих дерев).

Під час оформлення своєї робочої кімнати виконуйте, незалежно від того, де ця кімната знаходиться, в підвалі, в мансарді або десь між ними, такі правила:

 • Вибирайте місце, де ви сидітиме, так, щоб воно було за межами впливу кутів і кантів, а також не посередині «енергетичної швидкісної дороги». Це основні правила фен-шуй, які поширюються, зрозуміло, і на робочу кімнату.
 • Кімнатний фонтан допоможе зростанню ваших грошових доходів та руху кар'єрними сходами. Встановіть його в одній із зон Ба-гуа і тоді він не тільки створить приємний клімат в приміщенні, але й підвищить рівень Ци в робочій кімнаті.
 • Встановіть ваш робочий стіл по можливості в зону з найсильнішою енергетикою.

Фен-шуй робочої кімнати
Місце за цим столом хоча й захищено зі спини і дає хороший огляд, однак недостатньо забезпечується енергією, оскільки більша її частина відразу ж вилітає у вікно.

Фен-шуй робочої кімнати
Тут ви бачите точки вирівнювання, встановлені нами. Вікна символічно закриті. Точка вирівнювання знаходиться між вікном і дверима, вона має гальмувати та збирати Ци. Ідеальним був би мобіль, підвіска, що звучить (співаючий вітер,) або кімнатний фонтан. Письмовий стіл тепер стоїть на напівкруглому килимку, який притягує Ци та змушує її рухатися.

 • Дотримуйтесь «принципу крісла»: розмістить ваш робочий стіл так, щоб двері були у полі зору. Вікно, по можливості, не має бути за спиною. Інакше все, що відбувається на вулиці, заважатиме вам концентруватися на вашій роботі.
 • Пам'ятайте про вплив кутів кімнати. Заповніть їх або рослинами, або встановіть в них кутову шафу.
 • Лампа на вашому столі має бути насамперед якісною. Галогенні лампи не підходять для освітлення письмового столу.
 • Робочий стіл мусить бути дерев'яним, добре обробленим із заокругленими кутами. В будь-якому випадку, ми не радимо працювати за скляним столом, інакше під час роботи вас мимоволі відвідуватимуть думки, «що падають у прірву» (скло – це елемент Вода).

Фен-шуй робочої кімнати
Письменный стол в соответствии с «Ба-гуа трех дверей»: фотография с пейзажем стоит в зоне «Здоровье», лампа освещает зону «Слава», а телефон звонит в зоне «Помощники».

Ні в якому разі не встановлюйте письмовий стіл під укосом: це буде «звужувати» ваші думки.
Не сидіть під підвісними шафами, оскільки ви підсвідомо сприйматиме це як небезпеку.

Практична порада.

 • Проаналізуйте з погляду Фен-шуй, за допомогою методу «Ба-гуа трьох дверей», ваш письмовий стіл. Ви, відповідно до цього вчення, сидите в зоні «Кар'єра». Активуйте ваші життєві бажання, але, будь ласка, не все відразу – кількість тут не допоможе, а лише даремно розвіє енергію. Покладіть в сектор «Багатство» на стіл монетку, яка приносить удачу.
 • Встановіть письмовий стіл в одному зі сприятливих для вас напрямків. Докладніше про них читайте в розділі «Сприятливі напрямки Ба-гуа Ло-шу».
 • Щодня випорожняйте кошик для паперів в робочій кімнаті.
 • Обов'язково щодня наводьте порядок на вашому робочому столі. Безліч необроблених документів на столі не надає необхідного мотивуючого впливу. По можливості складайте папери в папку і не розсипайте по всьому столу папери з нотатками.
 • Комп'ютер на столі справляє враження гори, в яку впираються ваші думки. Так ви не зможете зростати. Ми рекомендуємо встановлювати комп'ютер на приставний столик.

‹ Фен-шуй кухніНачало разделаФен-шуй передпокою ›