Освітлення

Поняття освітлення є не таким вже й простим, як може здатися на перший погляд. У сучасному світі з розвитком дизайну інтер'єрів освітлення набуває нового сенсу. Воно стає необхідним не тільки для звичайного освітлення квартир, вулиць, міст, селищ.

Якісно новий розвиток науки, техніки, а також дизайнерського мистецтва інтер'єрів дозволив зробити сучасний побут красивим, комфортним і затишним. Велике поширення поряд зі звичайним освітленням, отримало декоративне освітлення, яке включає в себе різноманітну світлову рекламу; підсвічування будівель, споруд, парків, скверів, вітрин; різноманітні світлодіодні вироби.

Наші міста і вулиці останнім часом стають дедалі все більш красивими та затишними завдяки використанню новітніх дизайнерських розробок в архітектурному, вуличному і зовнішньому освітленні. Одним з найважливіших питань, є вибір джерела освітлення. Завдяки застосуванню різних ламп (розжарювання, люмінесцентних, галогенних) можна забезпечувати найрізноманітнішу передачу кольору, інтенсивність і яскравість світлового потоку. Головним завданням у архітектурному освітленні сучасних міст є створення світлових ансамблів з пропорційним використанням білого та різнокольорового світла на будинках, природних і штучних поверхнях, а також на інших архітектурних формах.

Вуличне освітлення завжди відігравало головну роль в освітленні населених пунктів. Сучасне вуличне освітлення – це безліч світильників, які мають різну форму і колір, а також великий вибір ламп. Грамотний вибір світильників та їх правильне розташування дозволяють перетворити не тільки зовнішній, але й естетичний вигляд міста.

Зовнішнє освітлення також є одною з головних умовою нормальної життєдіяльності будь-якого міста та його мешканців. Воно створює неповторний індивідуальний вигляд кожного міста, підвищує активність мешканців, а коли настає темрява, знижує аварійність руху. Сьогодні зовнішнє освітлення проектується не тільки з урахуванням інженерних рекомендацій. До уваги приймаються дизайнерські розробки та новинки, що сприяє створенню красивих і неповторних сучасних міст і селищ, в яких добре не лише їх мешканцям, але й гостям та туристам.

Ландшафтне освітлення є однім із різновидів декоративного освітлення. Воно включає в себе освітлення фасадів будинків, газонів, огорож та доріжок у парках, скверах і садах, підсвічування басейнів, водоймищ, а також різних малих архітектурних форм. Садове освітлення – це складне мистецтво створення світлового дизайну в саду. Останнім часом воно стало не тільки модним, але також вирішує різні практичні та естетичні завдання. Створити якісне ландшафтне освітлення здатний тільки професійний фахівець. Щоб виконати красивий світловий рисунок, використовують різні технічні рішення та засоби: прожектори, ліхтарі різноманітних розмірів і форм, а також всілякі світильники різних кольорів. Світильники та ліхтарі, встановлені в саду або на ділянці, завжди розташовані за певним планом, який розробляється дизайнером. Садове освітлення створює неповторний дизайн за допомогою підсвічування басейнів і водоймищ різними видами світильників. При освітленні доріжок, використовуються спеціальні ліхтарики.

Одним з різновидів ландшафтного освітлення є освітлення фасадів. Під час освітлення фасадів необхідно враховувати різницю між приватним будинком і громадською будівлею. Для висвітлення приватного будинку або заміського котеджу застосовується різнокольорова ілюмінація з ліхтариків різної форми. Для фасадного освітлення використовуються як світильники, закріплені на фасаді будівлі, так і світильники або прожектори, розташовані перед будівлею. Будинки з таким освітленням виглядають наче казкові. Освітлення громадських будівель передбачає інший підхід. Головне тут – світлом виділити різні архітектурні елементи будівлі для створення найбільш виграшного дизайну. Необхідно створити цілісну композицію з огляду на вуличне та зовнішнє освітлення, а також враховуючи підсвічування будівель, розташованих поруч. Важливу роль відіграє також загальний історичний стиль будунку. Освітлення фасадів громадських будівель здійснюється світильниками, розташованими на даху або в основі будівлі. Можливо також підсвічування прожектором, який знаходиться безпосередньо перед будівлею.

Сучасне освітлення вражає своєю різноманітністю та різноплановістю. Воно необхідне в усіх сферах життєдіяльності людини. Завдяки новітнім технологіям та сучасному дизайну, сьогодні освітлення стає не лише життєвою необхідністю, але й прикрасою нашого життя.

Дивіться розділи рубрики "Освітлення":

Локальне світло ›