Стельові світильники

Конструкція будь-якого світильника являє собою електричну лампочку й арматуру, за допомогою якої лампочка підключається, закріплюється та створює потік світла. Світильники, арматура яких монтується на стелі приміщення, називаються стельовими. Ці світильники найчастіше використовуються для створення загального освітлення. Вони в свою чергу поділяються на такі категорії: підвісні, вбудовані та приповерхневі.

Підвісні світильники знаходяться на невеликій відстані від поверхні стелі та створюють надійне загальне освітлення в приміщеннях, які мають високі стелі. Величезна кількість різноманітних багатолампових люстр і підвісів (однолампові світильники) – це все різновиди підвісних світильників. Ці світлові прилади можна застосовувати практично в усіх приміщеннях, які знаходяться в квартирі.

До розряду приповерхневих світильників відносяться такі стельові плафони, які прикріплюються безпосередньо до поверхні стелі. Вони є найбільш зручними під час використання в невеликих за розміром приміщеннях, до яких відносяться передпокій, гардеробна, кухня та ванна кімната.

Вбудовані світильники монтуються в натяжних, багаторівневих і підвісних стелях. З їх допомогою створюється сучасний дизайн приміщення та незвичайно красива світлова комбінація, крім того, що вони дуже ефективні, а також зручні в застосуванні. Взагалі ці світильники можуть бути встановлені в будь-якому потрібному місці стелі та в будь-якій кімнаті.

Останнім часом як локальне освітлення використовують невеликі за розміром точкові світильники. Їх можна монтувати в підвісних стелях, а також у карнизах і всередині меблів для створення місцевого освітлення будь-якої частини поверхні, яку необхідно виділити або підкреслити.

Сьогодні популярним видом світильників є споти. Це своєрідні металеві конструкції, на яких монтуються галогенні світильники, які можуть обертатися в різні боки. Споти зручні тим, що вони не тільки легко закріплюються на стелі, але й дають можливість створити спрямований світловий потік, який регулюється в просторі.

Всі види стельових світильників як традиційних, так і сучасних моделей дуже популярні серед населення і користуються постійним попитом завдяки великому вибору та різноманітному дизайну.

‹ Освітлення спальніНачало раздела