Настінні світильники

Настінні світильники є додатковим видом освітлення, хоча іноді, наприклад, в маленьких приміщеннях, вони виконують функції основного освітлення. Ці світильники створюють локальне освітлення, яке найчастіше застосовується для декоративного підсвічування стін в приміщенні та елементів інтер'єра. Крім того, настінні світильники використовуються як місцеве освітлення для створення необхідних умов під час занять, роботи та повноцінного відпочинку. В залежності від конструкції корпусу настінні світильники бувають двох видів. Перші отримали в російській мові назву «бра», що в перекладі з французької означає «стінний свічник». Ці світильники встановлюються на різних кронштейнах, до яких вони кріпляться зверху чи знизу. Бра отримали велику популярність і розповсюдження завдяки зручному кріпленню та величезній різноманітності форм, а також матеріалів, з яких вони виготовляються. Кронштейни, за допомогою яких бра кріпляться до стіни приміщення, можуть мати величезну кількість композицій. Другий вид світильників – приповерхневі, кріпиться безпосередньо на поверхню стіни приміщення задньою панеллю корпусу. Дані світильники відрізняються простою формою корпусу та компактністю.

Настінні світильники комплектуються лампами розжарювання або люмінесцентними. Сьогодні для виготовлення настінних світильників застосовуються такі матеріали, як кришталь, різного виду скло (прозоре, кольорове, матове), кольорова пластмаса. Арматура світильників виконується з дерева, кераміки та металу, на який може бути нанесене декоративне покриття. Настінні світильники повинні мати єдиний дизайн з основними джерелами світла і гармонійно з ними поєднуватися за кольором і матеріалом, з якого вони виготовлені. Дизайн сучасних настінних світильників дозволяє, не привертаючи до себе уваги, підкреслити необхідні елементи інтер'єра, створити на стіні ілюзію потоку світла, змінити геометрію приміщення.

Сучасні інтер'єри, як правило, оформляються з обов'язковим використанням настінних світильників. Найбільш часто і ефективно вони застосовуються в коридорі, ванній кімнаті, вітальні, дитячій, спальні, кабінеті, створюючи в залежності від необхідності або робочу обстановку, або атмосферу тепла і затишку.

‹ Локальне світлоНачало разделаЛіхтарі ›