Освітлення передпокою

Ще зовсім недавно архітектори та будівельники майже не приділяли уваги передпокою, вважаючи його другорядним приміщенням у квартирі. Тому передпокій, на жаль, за винятком сучасних будівель, досить рідко має площу і планування, які б влаштовували господарів. Найчастіше передпокій буває не дуже зручним: довгий, вузький, занадто високий або широкий, а іноді має вигляд досить тісного та незручного тамбура. Сучасні дизайнери виправляють минулі помилки, створюючи оригінальні інтер'єри передпокоїв. І це зрозуміло – адже дизайн передпокою є не менш важливим для загального вигляду квартири, ніж дизайн інших кімнат. Однією з важливих складових, яка може повністю перетворити простір, є освітлення.

Оскільки передпокій – це таке приміщення, в якому відсутнє природне світло, то воно потребує грамотного та ретельно продуманого штучного освітлення о будь-яку пору доби. Тому для того, щоб освітлення передпокою було достатнім, слід використовувати різноманітні джерела світла. Передпокій краще обладнати як загальним, так і локальним освітленням, а світильники можна розміщувати там, де вони найбільш необхідні – на стінах, підлозі, стелі.

Традиційними джерелами світла в передпокої є стельові світильники. Це може бути невелика люстра, стильний одноламповий світильник, стельовий плафон або стельовий ліхтар у вигляді панно. Всі ці світильники за своїми технічними характеристиками та зовнішнім виглядом підходять для загального освітлення передпокою. Стельовий ліхтар використовується не тільки як освітлювальний прилад, але і як оригінальний та ефектний декоративний елемент інтер'єра передпокою. Ви можете створити незвичайний за красою вітраж на стелі відповідно до загального дизайна приміщення. Особливо це стосується просторих передпокоїв, які мають відповідне планування.

Якщо передпокій у вашій квартирі є невисоким приміщенням з невеликою площею, то оптимальним варіантом буде стельовий плафон, який не тільки займає мало місця, але й досить просто монтується на поверхні стелі. В плафонах найчастіше використовуються лампи розжарювання. Підвісна стеля у передпокої дозволяє зробити освітлення за допомогою точкових світильників, розташованих по периметру стелі. В цих світильниках застосовуються або галогенні лампи, або лампи розжарювання, що мають дзеркальне світловідбиваюче покриття. Точкові світильники не тільки чудово виглядають, але й надають простору об’єму та візуально збільшують висоту приміщення.

Збільшити простір передпокою, а також за необхідності змінити його геометрію, можна за допомогою різних дизайнерських прийомів. Наприклад, вертикального підсвічування стін. Для того, щоб отримати подібний ефект використовуються сучасні настінні світильники, які створюють потік світла, що ніби струменить по стінах. Такі світильники, крім того, підкреслять і виділять необхідні деталі інтер'єра. Взагалі настінні світильники дуже активно використовуються в передпокої, оскільки ними можна освітлювати і стіни, і стелю.

Оскільки вхід до квартири обов'язково повинен мати хороше та зручне освітлення, то декоративний світильник у вигляді бра, розташований біля вхідних дверей, є найбільш оптимальним варіантом місцевого освітлення. Взагалі, входити в темну квартиру не дуже зручно та приємно, тому для розв’язання цієї проблеми застосовуються датчики руху, які розміщуються біля світильника. Ви самі виставляєте тривалість роботи джерела світла, а також кількість світильників, приєднаних до датчика. Неважко уявити як це зручно. Ви заходите в темний передпокій, руки у вас зайняті, а тут само по собі спалахує світло. Подібний технічний прийом може бути актуальним і у передпокої відкритого типу. Це таке планування квартири, коли переходячи з одного приміщення в інше, вам постійно доводиться перетинати передпокій. Якщо в передпокої встановлена шафа-купе з дзеркальним фасадом, яка до того ж обладнана точковими галогенними світильниками, то це дозволяє не тільки створити додаткове освітлення, але й збільшити візуально приміщення.

У невеликому передпокої, заповненому шафою для одягу, вішалкою, комодом і полицями, обов'язково потрібно передбачити велике дзеркало. А для того, щоб добре бачити своє відображення в ньому, необхідно або біля дзеркала повісити два настінних світильника, або закріпити довгий світильник над верхнім краєм рами, в яку це дзеркало вставлено. Бажано, щоб світильники створювали розсіяне світло, яке не сліпить очі, а їх спектр був близьким до природного світла. Не зашкодить підсвітити телефонний апарат, якщо він знаходиться в передпокої. Для цього можна використати красиву декоративну настільну лампу, яка прикрасить інтер'єр приміщення.

Якщо передпокій має велику площу і зручне планування, то у вас з'являється можливість зробити своєрідний куточок відпочинку. М'які крісла, вишуканий журнальний столик, телевізор, музичний центр, картини на стінах, декоративна підлогова ваза і, звичайно ж, торшер – створять надзвичайно затишний куточок, в якому приємно буде і відпочити, і поспілкуватися з друзями.

Сучасні дизайнери пропонують під час освітлення передпокою використовувати будь-які види світильників. Адже за допомогою освітлення в квартирі можна робити справжні дива. Головне, щоб завдяки створеному інтер'єру, передпокій був комфортним та зручним і для вас, і для всіх відвідувачів вашого будинку.

‹ Освітлення кухніНачало разделаОсвітлення спальні ›