Освітлення ванної кімнати

Сьогодні ванна кімната відіграє важливу роль в будь-якій сучасній квартирі. Тепер це багатофункціональне приміщення, в якому ви можете не тільки здійснювати туалет, приймати душ або ванну та займатися пранням білизни. При бажанні з ванної ви можете зробити зручне місце для відпочинку та догляду за собою. Особливо це стосується тих, хто має велику родину і не може знайти в квартирі крім ванної, тихе та спокійне місце для усамітнення. Для того щоб ванна кімната стала затишною і комфортною необхідно ретельно продумати її освітлення. Його треба підібрати так, щоб воно гармоніювало з інтер'єром ванної, а перебування в цьому приміщенні приносило вам задоволення та радість.

Кількість світильників та їх дизайн залежать від розмірів ванної кімнати, її планування, оформлення стелі та колірної гами інтерьєра. Безпека для людини під час експлуатації світильників та електротехнічного обладнання у ванній кімнаті – це головний критерій під час вибору освітлювальної апаратури, яка мусить мати заземлення і захист від високої вологості. Необхідно враховувати такі важливі фактори як висока температура повітря, випаровування, які виділяють різні миючі засоби та підвищена вологість у приміщенні. Ось чому потрібно вибирати світильники, які не тільки вологозахищені, але в процесі експлуатації не втрачають своїх експлуатаційних показників, а також стійкі до корозії металів і перепаду температур. Такими якостями відзначаються галогенні лампи, які, незважаючи на свою мініатюрність, забезпечують потрібну освітленість при заощадженні електричної енергії. Галогенні світильники бувають двох типів – відкриті та вбудовувані.

Навіть у невеликій ванній кімнаті необхідно зонувати простір за допомогою локальних джерел світла, щоб виділити різні функціональні зони. Наприклад, якщо підсвітити ванну за допомогою спрямованого світлового потоку, то можна виділити не тільки саму ванну, але й підкреслити інтимний характер приміщення. Оригінальний дизайн ванної кімнати створюється за допомогою вбудованих в підлогу спеціальних світильників-ілюмінаторів. Якщо ви розробили дизайн ванної так, щоб світильники не тільки створювали освітлення простору, але й були незвичайним оздобленням інтер'єра, то за наявності підвісної стелі, можна встановити стельовий ліхтар. Вітраж на стелі створить в приміщенні не тільки незвичайно вишукану, але і дуже затишну атмоферу.

Якщо в невеликій за розмірами ванній кімнаті, використовувати достатню кількість галогенних світильників, вбудованих по периметру стелі, то вони повністю замінять основне освітлення. Підвісна стеля дає можливість не тільки досить легко монтувати світильники, але також дозволяє надійно сховати всю електричну проводку та апаратуру, захистити її від несприятливого впливу навколишнього середовища. Для загального освітлення ванної кімнати дуже зручними у використанні є світильники, які повертаються під різними кутами. Вони можуть змінювати рівень освітленості та колір, допомагаючи моделювати світловий інтер'єр залежно від того, яку функціональну зону необхідно в даний момент освітити. Дзеркало та умивальник – це ті зони, освітлення яких потрібно продумати особливо старанно. Як правило, щоб створити достатню освітленість біля дзеркала, з обох боків розміщують світильники з лампами розжарювання, які створюють розсіяне світло, або один довгий світильник, розташований над дзеркалом по горизонталі. Лампи, які висвітлюють зону дзеркала, повинні мати спектр, близький до природного світла. Таке світло надає обличчю натурального кольору, не засліплюючи при цьому людину. Слід пам’ятати, що не тільки жінки, але й чоловіки проводять чимало часу у ванній кімнаті біля дзеркала.

Ванна кімната не може обійтися без різноманітних шафок, ящичків і поличок, в яких зберігаються рушники, ванні приналежності й безліч інших потрібних речей. Щоб їх не тільки можна було швидко знаходити, а також і виділити, використовується такий дизайнерський прийом, як підсвічування меблів. Для цього застосовуються невеликі вбудовувані точкові світильники, які додадуть приміщенню своєрідний шарм. Якщо у вас душова кабіна, в якій немає автономного освітлення, то потрібно обов'язково подбати про створення її світлового інтер'єра, щоб прийняття душа було зручним і комфортним.

Розробники сучасного освітлення у ванній кімнаті створили такі оригінальні конструкції як струмопровідні шини та струни, за допомогою яких можна робити різні світлові комбінації, завдяки тому, що їх можна кріпити в різних місцях на стінах і стелі.

Кожен день будь-якої людини починається з відвідування ванної кімнати і закінчується теж у ванній. Тому це приміщення має бути світлим, затишним та комфортним, щоб задавати гарний настрій і прилив енергії на весь робочий день, а вечорами надавати можливість відпочити і розслабитися. І в цьому, поза сумнівом, величезну роль відіграє освітлення ванної кімнати.

‹ ЛіхтаріНачало разделаОсвітлення вітальні ›