Освітлення спальні

Спальня – це найбільш закрита й інтимна кімната в квартирі. Тому, створюючи світловий дизайн спальні, необхідно, щоб в цьому приміщенні завжди було затишно та комфортно. Оскільки ця територія належить тільки вам, то під час її оформлення необхідно в першу чергу враховувати свій смак і уподобання. В спальні можна використовувати будь-які варіанти світильників та всі типи освітлення – загальне, локальне, декоративне.

Загальне освітлення забезпечують різні види стельових світильників, але їх світло має бути м'яким та розсіяним. Як джерела загального освітлення в спальні найчастіше застосовуються невелика витончена люстра або красивий світильник з плафоном із різних видів скла (матового, кольорового). Досить затишне освітлення доможуть створити світильники, вбудовані в підвісну стелю. Точкові галогенні світильники, закріплені за карнизами, в натяжній стелі або за верхньою планкою шафи для одягу, створюють приємне рівномірне світло. Особливо зручно, коли точкові світильники мають рухому арматуру. Завдяки цьому їх можна повертати куди завгодно і висвітлювати ту зону спальні, яка вас цікавить на даний момент. Це дозволяє змінювати інтер'єр спальні навіть в залежності від вашого настрою.

Без місцевого освітлення в спальні обійтися неможливо, воно навіть більш потрібно, ніж загальне. Простір біля ліжка необхідно обов'язково обладнати світильниками, які для вас є найбільш зручними. Якщо вам подобається читати перед сном, то знадобиться настільна лампа на тумбочці біля ліжка. Крім освітлення її можна використовувати як декоративну деталь інтер'єра. В спальні гармонічно виглядатиме настільна лампа з абажуром із різнокольорової тканини. Також біля ліжка можна повісити бра, а якщо ви почуваєте себе некомфортно в темному приміщенні, то на допомогу прийде маленький оригінальний нічник. Сьогодні випускаються невеликі декоративні нічники, які мають кріплення у вигляді прищіпки. Його можна закріпити в будь-якому зручному для вас місці.

Підсвічування також потребують туалетний столик і дзеркало. А якщо у вас в спальні є зона відпочинку з м'яким кріслом і невеликим журнальним столиком, то вам знадобиться торшер, який особливо органічно вписується в інтер'єр спальні та створює дуже затишну атмосферу. Бажано підібрати так, щоб абажур торшера і настільної лампи були в одному стилі або виготовлені з однакового матеріалу. В цьому випадку крім функції освітлення вони стануть ще й оригінальним оздобленням інтер'єра кімнати.

В спальні можна використовувати все розмаїття сучасних світильників, яких зараз випускається безліч. Якщо дизайн спальні вийшов не тільки стильним, але також теплим, затишним і деякою мірою інтимним, то можна не сумніватися, що в такій кімнаті ви з задоволенням проводитиме третину свого життя, адже саме стільки часу займає в нашому житті сон.

‹ Освітлення передпокоюНачало разделаСтельові світильники ›