Освітлення вітальні

Сучасна вітальня – це одна з найважливіших кімнат квартири або будинку, в якій господарі, їхні гості та друзі збираються як під час свят, так і для приємного відпочинку або задушевної бесіди. Дизайн вітальні має бути дуже ретельно продуманий. По-перше, вітальня є кімнатою, відкритою для відвідування не тільки членів родини, а й сторонніх. Тому вітальня мусить достойно представляти ваше житло. По-друге, якщо кімната витримана в затишному і стильному інтер'єрі, то в ній можна провести будь-який вечір із задоволенням, відпочиваючи душею і тілом.

Оскільки вітальня є багатофункціональною кімнатою, то вона належить всім членам родини однаково. В ній можна не тільки влаштовувати урочисті обіди, приймати гостей і родичів, але також цікаво проводити вільний час в сімейному колі. Розробляючи дизайн вітальні, слід пам'ятати, що в цій кімнаті потрібно обов'язково виділити декілька зон. Одна зона є гостьовою і в ній неодмінно знаходиться великий обідній стіл і стільці. Крім того, має бути зона відпочинку, а також зони розваг, центром яких може стати музичний центр, домашній кінотеатр або караоке.

Під час розробки світового дизайну вітальні необхідно щоб усі види освітлення, які застосовуються для оформлення різних зон, були майстерно і продумано використані. Для освітлення вітальні використовується як загальне, так і локальне освітлення, яке може бути і функціональним, і декоративним. Головне – щоб за допомогою світла можна було створити кімнату з цікавим і оригінальним дизайном, здатним змінюватися під час зміни світлового режиму.

Якщо у вітальні основною зоною є зона для гостей, в якій знаходяться обідній стіл зі стільцями, то, як правило використовують загальне освітлення. Як джерела загального освітлення підійдуть стельові світильники різного виду: люстри, плафони і однолампові підвісні світильники. В залежності від вашого смаку, розмірів кімнати і дизайну інтерьєра, можна використовувати або стильну люстру невеликих розмірів, або підвісний світильник з регульованою висотою підвісу, або декоративний ліхтар. Як правило, всі ці світильники розміщуються в геометричному центрі стелі, однак у вітальні люстру можна підвісити безпосередньо над обіднім столом. Завдяки такому розташуванню під освітлювальним приладом буде зона хорошого та яскравого освітлення, в той час як інша частина кімнати стане більш інтимною.

Люстри – це традиційні світильники в класичних інтер'єрах. Вони з часом не втрачають своєї привабливості, а завдяки застосуванню новітніх технологій в їх виготовленні, навпаки, стають ще більш популярними. Сьогодні дизійнери та виробники пропонують велику кількість сучасних моделей стельових світильників, які виконуються в будь-яких дизайнерських стилях. Сучасні моделі відзначає не тільки витонченість і легкість, але й таке кріплення плафонів, що ви можете самостійно змінювати напрямок потоку світла.

Якщо дизайн вашої вітальні не передбачає встановлення традиційної люстри, то за допомогою точкових світильників, розташованих по периметру або по всій площі стелі, створюється дуже стильна і сучасна світлова композиція. Крім того, такий дизайн освітлення за необхідності можна легко змінювати. Взагалі, якщо у вашій вітальні багаторівневі або підвісні стелі, то ви маєте безліч можливостей для створення цікавого і незвичайного світлового дизайну вітальні.

Оскільки вітальня є багатофункціональним приміщенням, то для того щоб створити затишну та комфортну обстановку, необхідно використовувати достатню кількість локальних джерел світла, які допоможуть чітко виділити різні функціональні центри в кімнаті. Наприклад, для зони відпочинку обов’зково знадобляться м'які меблі (диван, крісла) і журнальний столик, щоб було зручно розслабитися та відпочити після роботи, поспілкуватися з дітьми, друзями або почитати книгу. Для освітлення цієї зони підійдуть такі види локальних світильників: торшер, що дозволяє створити затишне освітлення для бесіди та відпочинку; настільна лампа, дуже зручна для читання і роботи; бра, які легко створюють теплу та інтимну обстановку.

Коли у вітальні розташований домашній кінотеатр, і ви досить часто влаштовуєте сімейні перегляди фільмів, то ця зона потребує такого самого оформлення, як і зона відпочинку. Для того щоб всі могли розміститися під час домашнього сеансу, можна використовувати не тільки м'які меблі. Досить постелити килим на підлозі, розклавши на ньому декілька декоративних подушок, які не тільки прикрасять інтер'єр кімнати, але і будуть зручними сидіннями. Освітлення в цій зоні має бути таким, щоб пряме світло не потрапляло на телеекран. До того ж треба щоб світильники, які використовуються для освітлення (настільна лампа, торшер або настінний світильник), створювали приємну та спокійну атмосферу під час перегляду фільму. Світильники мусять випромінювати розсіяне і м'яке світло.

В сім'ї, де люблять слухати музику, співати і танцювати, буде не дивно, якщо у вітальні знаходиться музичний центр або караоке. Ця зона на відміну від зони відпочинку, має бути оформлена зовсім інакше: мінімум меблів і покриття підлоги, яке не заважає швидко рухатися і танцювати. Для освітлення цієї частини вітальні краще використовувати споти, настінні світильники, а можна зробити оригінальну конструкцію зі світломузикою і різнобарвними лампочками, які створять веселу і святкову атмосферу в приміщенні.

Вітальня тому і зручна, що під час створення світлового дизайну, в ній можна використовувати більшість видів світильників. Якщо у вас в кімнаті розташований камін, то можна підібрати відповідні настінні світильники з бронзи у вигляді свічників або декоративні настільні лампи, що підкреслюють світло, яке дає палаючий камін.

Створити затишок у вітальні допоможуть всілякі острівці з різних джерел світла. Це може бути підсвічування скляних вітрин і полиць, стелажів, картин, карнизів. Якщо у вас є можливість використовувати регульовані джерела світла, то це додасть інтер'єру кімнати особливий затишок і комфорт. Незвичайне і стильне освітлення в зоні відпочинку вітальні можна створити за допомогою акваріума або підсвічування декоративних рослин, яке сьогодні отримує все більшу популярність.

Вітальня є найбільш цікавою та різноманітною кімнатою з точки зору створення дизайну освітлення. Необхідно чітко засвоїти, що світло виконує не тільки функцію освітлення в приміщенні, але й відіграє дуже важливу для вітальні роль – зонування простору. Сьогодні існує реальна можливість втілити будь-які найсміливіші ідеї та задумки під час освітлення вітальні. Ви можете за допомогою різних джерел світла зробити кімнату не тільки затишною і комфортною, але також стильною і сучасною.

‹ Освітлення ванної кімнатиНачало разделаОсвітлення кухні ›