Освітлення кухні

Кухня – це не тільки приміщення для приготування їжі, але ще й їдальня, а також своєрідний клуб домашнього спілкування. Навіть за наявності в будинку вітальні чи їдальні, кухня має незвичайну привабливість. У ній люблять посидіти та поспілкуватися не тільки члени родини, але й друзі, знайомі. Дуже зручно, коли площа кухні досить велика. Але навіть маленьку кухню можна зробити такою затишною, що буде приємно насолоджуватися не тільки їжею, але й спілкуванням. Для того, щоб кухня стала таким приміщенням, потрібно ретельно та зі смаком розробити не тільки її дизайн, але й підібрати освітлення. Оскільки кухня поділяється на робочу зону та їдальню (зону відпочинку), то зонувати простір можна за допомогою грамотного використання джерел штучного освітлення.

Робоча зона кухні включає в себе навісні шафи та тумби для зберігання продуктів і приготування їжі, мийку, а також плиту. Ця зона в першу чергу потребує надійного і яскравого локального освітлення. Можна використовувати довгі люмінесцентні лампи, вбудовані під навісними шафами. Тоді робоча поверхня матиме достатню кількість світла, що дуже зручно під час приготування їжі. Вимикачі також краще вбудовувати в меблі, тоді з’являється можливість вимкнути яскраве світло, коли робочою зоною ніхто не користується.

Сучасну кухню важко уявити без витяжки над плитою, яка захищає всю квартиру від неприємних запахів, які з’являються під час приготування їжі. Витяжки сьогодні, як правило, обладнують власним підсвічуванням, що дозволяє створити достатній рівень освітленості в зоні плити. Якщо у вас на кухні багаторівневі або підвісні стелі, то освітити робочу поверхню можна за допомогою вмонтованих у стелю світильників. Крім того, використовуються точкові світильники, вбудовані в навісні шафи. Галогенні лампи, які найчастіше застосовують в цих світильниках, створюють необхідний рівень освітленості. Однак в робочій зоні не завжди потрібно яскраве світло, іноді хочеться створити спокійну та затишну обстановку. В цьому випадку можна використовувати підсвічування шаф і вітрин за допомогою світильників, розташованих усередині меблів. Таке приємне і м'яке світло виглядає красиво та декоративно, надаючи приміщенню кухні особливу стильність і ефектність.

Зона їдальні потребує комфортного освітлення. Навіть якщо обідній стіл знаходиться біля вікна, то ввечері все одно обов'язково будуть потрібні джерела штучного освітлення. Оригінальним прийомом для освітлення обіднього столу є застосування підвісного світильника, розташованого не за геометричним центром кухні, а безпосередньо над столом. Підвісний світильник використовується, як правило, для загального освітлення маленьких приміщень. Зручність таких світильників в тому, що вони мають висоту підвішування, яку можна регулювати. В підвісному світильнику, що створює розсіяне світло, джерелом світла є лампа розжарювання. Одноламповий підвісний світильник зазвичай має плафон, зроблений з прозорого або матового скла.

Ще один спосіб, який використовується для освітлення зони їдальні, – це точкові світильники, вбудовані в карниз або розташовані по периметру стелі. Для локального освітлення кухні чудово підійдуть світлові прилади на струмопровідних шинах, які можна кріпити до стіни або стелі. Крім того, конструкція таких приладів дозволяє переміщати їх, а також змінювати за бажанням кут освітлення.

Їдальня, яка водночас є зоною відпочинку, потребує затишного і комфортного локального освітлення. Його допоможе створити бра, за умови, що обідній стіл знаходиться біля стіни, або настільна лампа з красивим абажуром, що дає м'яке та спокійне освітлення, яке допоможе розслабитися та відпочити.

Під час створення світлового дизайну потрібно щоб світильники не тільки органічно вписувалися в інтер'єр кухні, але й відповідали загальному стилю приміщення. Кухня, яка являє собою найбільш відвідуване та улюблене місце в квартирі, повинна мати таке освітлення, щоб ви завжди відчували себе зручно, комфортно і затишно.

‹ Освітлення вітальніНачало разделаОсвітлення передпокою ›