Локальне світло

Світло – це найважливіша складова інтер'єра будь-якого приміщення, здатна не тільки впливати на наш настрій і емоції, але й надавати оточуючому простору різні відтінки. За допомогою світла ми можемо створювати навколо будь-яку атмосферу: святкову, ділову, романтичну або спокійного споглядання. Завдяки освітленню предмети, що нас оточують, можуть розчинятися, або навпаки, ставати більш чіткими, яскравими та контрастними. Світильники являють собою унікальні та обов'язкові предмети будь-якого інтер'єра. Головне – це правильно розмістити їх в приміщенні. Тоді з'являється можливість не тільки грамотно освітити простір, але й перетворити його, візуально змінюючи геометрію, виділяючи окремі функціональні зони та створюючи неповторний інтер'єр. Багато світильників, особливо виконаних відомими дизайнерами, стали справжніми витворами мистецтва. Однак для нас найкращий і надійний світильник це такий, за допомогою якого можна виконати дві основні функції, – функціональне та декоративне освітлення простору.

Під час складання проекту світлового дизайну приміщення, потрібно враховувати таке: по-перше, в будь-якому житловому приміщенні необхідно передбачити загальне і локальне освітлення. По-друге, всі види світильників, які використовуються в одному приміщенні, мають підходити стилістично, створюючи єдиний дизайнерський стиль.

Локальне освітлення застосовується поряд з основним для зонування простору і створення світлових акцентів. Воно може бути функціональним, і використовуватися для підсвічування різних зон у приміщенні (світлове зонування). А також – декоративним, яке забезпечує підсвічування елементів і деталей інтер'єра приміщення або візуальне змінення форми простору. Джерелами локального освітлення можуть бути різні види світильників побутового призначення, за винятком більшості стельових.

У передпокої необхідно використовувати локальне освітлення для підсвічування дзеркал і виділення шафи-купе за допомогою точкових світильників. Якщо передпокій схожий на вузький і довгий коридор, то розширити приміщення, а також зробити його більш світлим і просторим допоможуть декоративні бра.

Робочу зону в кухні виділяють за допомогою локального освітлення, використовуючи довгі люмінесцентні лампи з яскравим світлом. Дуже зручно, коли ці лампи кріпляться до меблів і розташовані над столом, призначенним для підготовки продуктів, плитою або мийкою. Зону їдальні можна виділити вбудованими в карниз точковими світильниками. Дуже ефектно виглядає внутрішнє підсвічування шаф і скляних вітрин.

Локальне освітлення у ванній кімнаті є практично основним видом освітлення. Можна зробити підсвічування підвісної стелі, самої ванни, підлоги, дзеркал, а також всіляких ящиків і шафок. Саме локальне освітлення робить ванну особливо затишною та інтимною. Головна вимога до світильників, що застосовуються у ванній кімнаті, – це стійкість до перепадів температур і захищеність від підвищеної вологості.

В спальні використовуються декілька типів світильників, які створюють локальне освітлення. Біля туалетного столика і дзеркала дуже органічно виглядатиме торшер, а на тумбочці біля ліжка можна поставити настільні лампи або бра. Затишну обстановку допоможе створити стеля з вбудованими світильниками. Якщо ви некомфортно почуваєте себе в темряві, то на допомогу прийде маленький нічник.

Дитяча кімната потребує підсвічування робочого місця (настільна лампа), зони для ігор (торшер або бра) і зони сну (нічник або бра). Якщо дитяча обладнана меблями, в яких передбачено підсвічування окремих елементів, то можна зменшити кількість світильників.

Кабінет, звісно, не може обійтися без настільної лампи на робочому столі та торшера біля крісла в зоні відпочинку. Якщо в кабінеті розташовані книжкові шафи і скляні вітрини, то підсвічування за допомогою вбудованих світильників, додасть дизайну вашого кабінету стильність і особливий шарм.

У вітальні локальне освітлення використовується в зоні відпочинку. Це можуть бути торшери, настінні бра й красиві настільні лампи, що створюють у вітальні атмосферу затишку, комфорту та спокою.

Створення світлового інтер'єра приміщення є дуже важливою і відповідальною справою. Тому, якщо ви не хочете звертатися до професіоналів, то вам буде потрібно витратити багато часу, знань і коштів, створюючи сучасний і грамотний проект освітлення квартири.

‹ ОсвітленняНачало разделаНастінні світильники ›