Рятуємо дах від обмерзання

Весна до нас не приходить за календарем. Вона може вступити в свої права і в квітні, і навіть в травні. До цього моменту наші будинки ризикують бути запорошені снігом і що важливо вони можуть покритися льодом. Серйозною загрозою безпеки стає обмерзання дахів. Постраждати можуть, як люди, так і сама покрівля. Причин для цього достатньо.

• При обмерзанні на краях дахів утворюються бурульки і крижані брили. Під час капання або через власну вагу вони рано чи пізно обламуються і стрімко падають вниз, де можуть знаходитися дорослі, діти, автомобілі. Часом по дорозі до землі бурульки дряпають стіни будівлі, пошкоджують елементи архітектури.

• Дахи сучасних будинків дуже міцні. Їх виготовляють з інноваційних матеріалів. Однак треба враховувати той факт, що іноді навіть якісні покрівлі не витримують ваги льоду. Дахи не ламаються відразу, але їх термін придатності значно скорочується, чому сприяє і щорічне очищення покрівлі від льоду лопатами та іншими пристосуваннями.

• Танення льоду створює ще одну проблему, яка може відбутися після зледеніння. Розтала вода не стікає на землю по жолобах і водостоках. Нерідко вона затримується на даху та протікає під покрівельні матеріали, завдаючи шкоди мешканцям, які мешкають на останніх поверхах.

Рятуємо дах від обмерзання

Як врятувати дах і людей?

Власники приватних будинків вже давно знайшли вирішення перерахованих вище проблем. Вони почали встановлювати на дахах системи антизледеніння, які складаються зі спеціальних кабелів. На жаль, монтувати подібні засоби самостійно неможливо. Вони потребують ретельного проектування, яке має проходити під суворим контролем професіоналів. У результаті, правильна система антизледеніння протистоїть утворенню бурульок і крижаних шарів. Вона захищає водостоки та жолоби від замерзання, тому під час відлиги вода стікає по них абсолютно вільно. Системи антизледеніння оберігають фасади, водостічні труби та інші елементи від протікання й інших ушкоджень.

Достоїнства нагрівальних кабелів незаперечні. Однак є й такі переваги, які можна помітити, лише встановивши систему антизледеніння на свій дах. Мова йде про значну економію електроенергії. Сучасні конструкції мають термостат, що регулює напругу в кабелях. Його можна запрограмувати, в результаті чого кабелі нагріватимуться тільки в період певних температурних погодних умов.

Рятуємо дах від обмерзання

Система антизледеніння: види дахів

Система антизледеніння дуже корисна в зимовий час і ранньою весною. Однак перш ніж встановлювати її слід дізнатися, який вид даху на вашому будинку.

Нагрівальні кабелі монтуються на металеві покрівлі з постійним швом. Вони підходять для будівель з м'яким дахом зі змінним швом. Системи антизледеніння показані рівним і похилим дахам. Що стосується жолобів і воронок, то вони можуть бути будь-якої форми та з будь-якого матеріалу: метал, пластмаса, деревина.

Різноманітність дахів, яким підходять нагрівальні кабелі ще раз підтверджує те, що системи антизледеніння відрізняються високою термоізоляцією. Вони чудово протистоять механічним і будь-яким іншим пошкодженням. Проте для надійної роботи необхідно вибрати правильний вид укладання нагрівальних кабелів, який залежить від виду даху, матеріалів з яких він зроблений, ізольованості та інших факторів. Найкраще справляються з цим фахівці, тому не потрібно економити на їхніх послугах. Системи антизледеніння – це надійний засіб захисту будинку і мешканців від нещасних випадків в зимовий період

Авторська стаття. Використання матеріалу дозволяється лише при встановленні гіперпосилання на оригінал: Дизайн гардеробної.

Смотрите также: