Види газонів

Якщо ви пройдетеся по парках французького Лувру, то побачите вражаючої краси газони, які створюються і контролюються професіональними ландшафтними дизайнерами. Вам одразу захочеться оформити газони й у себе в саду, надавши території королівської величі. Це, цілком можливо. Тільки перш ніж звертатися до фахівця, дізнайтеся, який газон вам подобається і який вид садової прикраси найбільше підходить до вашого ландшафтного дізайну.

Види газонів

В перекладі з французької мови слово «газон» означає «дерен», який являє собою верхній шар грунту. Існують декоративні та спеціальні газони. Перші використовуються для прикрашення приватних будинків. Вони бувають партерними, луговими, звичайними, мавританськими та рулонними. Спеціальні газони призначаються для оформлення спортивного поля. Будь-яким из них ви можете прикрасити вашу присадибну ділянку.

Спортивні газони

Ваша сім'я захоплюється грою в футбол або волейбол? Тоді спортивний газон – це те, що потрібно. Він відрізняється міцністю та витривалістю, оскільки його не можна витоптати або розпушити. Трав'яні рослини, які використовуються для створення подібного дерну, змішуються зі злаковими, щоб покрив вийшов більш витривалим. Перед висадкою газону в робочій зоні створюється спеціальний грунт з професійним дренажем.

Партерний газон

Партерний газон вважається одним з найкрасивіших і клопітних. Він створюється зі злакових трав з мініатюрними листочками, які мають бути не тільки старанно підібрані, але й одного кольору. Висаджується такий газон при вході в сад. Від цього і його назва «партерний». Однак при виборі такого озеленення треба брати до уваги, що турбувати його не можна. Цей вид газону погано піддається відновленню і потребує дуже низького скошування, що в російських умовах не завжди виходить. З іншого боку, партерний газон чудово поєднується з кущами троянд та іншими квітковими композиціями, створюючи благородний контраст.

Мавританський газон

Мавританський газон – це витончена суміш рослин, а саме багата гармонія однорічних квітів і багаторічних трав. Різнобарвна поляна виглядає привабливо протягом усього літнього сезону. Рівномірна висота рослин не перевищує 30 см, тому флористичне полотно дуже нагадує барвистий килим з трави, волошок, маків, гвоздики та інших квітів.

Рулонний газон

Найбільш простим і легким у догляді є рулонний газон. Простота виявляється й у формі посадки, коли заздалегідь підготовлене трав'яне полотно розстиляють на обраній ділянці. Частини рулону приколюють одна до одної для сбереження цілісності газону, який не тільки невибагливий, але й швидко відновлюється.

Види газонів

Простий газон

Простий газон не потребує професійного підходу. Власникам саду необхідно засіяти земельну ділянку різними типами газонної трави, залежно від затіненості території, та почекати поки вона зійде. Потім треба скосити її до однієї висоти. Частіше за все, такий газон легко затоптати, але якщо його не чіпати, то виглядає він дуже привабливо.

Лугові газони

Лугові газони краще називати лужками. Особлива трава в них не використовується. Для створення подібного озеленення беруться звичайні галявини з дикою рослинністю, яку скошують до певного рівня. З часом дика трава змішується зі злаковими, що надає їй стабільність і швидке відновлення. Використовуються такі злаки, як костриця, гребінник, лисохвіст, пирій. Створення подібного, здавалося б, нескладного газону відбирає багато часу й сил. Іноді простіше звернутися до професіоналів.

Авторська стаття. Використання матеріалу дозволяється лише при встановленні гіперпосилання на оригінал: Дизайн гардеробної.

Смотрите также: