Освітлюємо їдальню

Ви приймаєте їжу на кухні? Знатні дворяни цього б не зрозуміли. Вони завжди снідали, обідали та вечеряли в їдальні, яка за функціональністю далека від місця приготування їжі. Напевно, у них було достатньо вільного простору, щоб спорудити «храм трапезнічества». Проте і сьогодні деякі забезпечені люди, які мають достатю житлоплощу, не відмовляють собі у задоволенні їсти в їдальні, яка відрізняється від інших приміщень особливим дизайном інтер'єра і освітленням. Зупинимо увагу на останньому. Щоб не відставати від дворян, прислухайтесь до наших порад і тоді ваша їдальня стане найпривабливішим приміщенням у будинку.

Освітлення дійсно відіграє важливу роль у формуванні приємної обстановки в їдальні. Неважливо, які меблі ви обрали, але якщо світло падає непродумано та неакуратно, то інтер'єр доставлятиме відчуття дискомфорту. Вчимося освітлювати їдальню разом!

Світильники в їдальні – це засоби декору, які завжди привертають до себе увагу, тому їх не має бути занадто багато. Абажурам не личить заглушати інші предмети інтер'єра. Вони мусять гармоніювати з ними, створюючи сприятливу обстановку, яка відрізняється спокоєм і невимушеністю. Не слід забувати про те, що освітлювальні прилади впливають на настрій, з яким приймається їжа. Коли на обідній стіл падають некрасиві тіні, то, цілком імовірно, що апетит швидко зникне.

Освітлюємо їдальню

Основним освітлювальним приладом в їдальні є люстра, яка розташовується над серединою обіднього столу. Світлова пляма від неї має покривати усе коло центрового предмета. Освітлений стіл притягує погляд, у тому числі і до страв, розставлених на ньому. Однак якщо стіл знаходиться не посередині кімнати, то краще всього встановити кілька основних джерел світла, одне з яких розміщуватиметься над стільницею. Зовнішній вигляд і пропорції стелі не будуть порушені. З іншого боку в моді джерела світла, які можна переміщати по стелі. Вони забезпечені спеціальними важелями та шинами, по яких проходить живлення електричним струмом. В звичайний час освітлювальні прилади можуть перебувати в центрі стелі, а під час обіду переміщуватися до простору над столом.

Тільки освітлювальними приладами безпосередньо над стільницею приміщення їдальні, як правило, не обходиться, оскільки таке освітлення створює затінення кутів у кімнаті, що виглядає некрасиво. В приміщенні мають бути додаткові джерела світла. Найчастіше вони являють собою вбудовані в стіни точкові світильники по всьому периметру. Можна встановити високі торшери в кутках приміщення. До речі, іноді торшер виконує функцію основного джерела світла, схиляючись над обіднім столом. У цьому випадку приміщення втрачає атмосферу урочистості, яку створює високо підвішена люстра.

Під час вибору освітлювального приладу для їдальні найкраще віддавати перевагу засобам декору з тканини. Вони чудово розсіюють світло. Абажури з тканини обмежують світлові промені, не дозволяючи їм засліплювати очі людей, які сидять за столом. Разом з цим світильники красиво висвітлюють іншу частину приміщення.

Комфортність освітлювального приладу залежить від кольору випромінювання лампи. Для їдальні необхідно підбирати вироби малої потужності з теплим і затишним кольором. Такі лампи не ріжуть очі та не роблять освітлення колючим і неприємним.

Якщо ви хочете додати інтер'єру королівський антураж, то використовуйте декілька освітлювальних приладів, які імітують блиск свічок. Врахуйте, що вони дають слабке світло, тому без додаткового освітлення не обійтися. Штучний вогонь підходить для сімейної трапези в теплій затишній атмосфері.

Авторська стаття. Використання матеріалу дозволяється лише при встановленні гіперпосилання на оригінал: Дизайн гардеробної.

Смотрите также: