Енергозберігаючі лампи: як вибрати?

Людина дуже швидко звикає до нового. Однак у випадку з енергозберігаючими лампами процес адаптації проходить не так легко. Люди досі намагаються зрозуміти, чим вони кращі за лампи розжарювання і чи можна віднести інноваційні джерела світла до безпечних. Іншим є питання про користь подібних засобів декору для дизайну інтер'єра. Як вибрати підходящу лампу розжарювання і чи варто взагалі це робити? Ми спробуємо відповісти.

Енергозберігаючі лампи: як вибрати?

Вважається, що секрет енергозберігаючих ламп криється в їх назві. Вони зберігають електроенергію на 80% і дозволяють людям забути про великі рахунки за світло. Це дуже добре, але хочеться знати більше.

Відомо, що подібні джерела світла складаються з електронного блока, цоколя та самої енергозберігаючої лампи. З першим і другим все зрозуміло. Цоколь підключається до мережі, а електронний блок трансформує звичайну напругу мережі в необхідну для люмінесцентної лампи. До речі, лампа являє собою зовсім непростий пристрій. Вона наповнена парами ртуті й аргоном, який ще називають інертним газом. При подачі струму атоми ртуті стикаються з газом і створюють особливе випромінювання. Воно проходить крізь тіло лампи, покрите люмінофором, і перетворюється на світіння, яке дозволяє освітлювати кімнату.

Під час вибору енергозберігаючих ламп необхідно звертати увагу на їхні параметри. Люмінесцентні світильники відрізняються різною колірною температурою, яка вимірюється градусами за шкалою Кельвіна. Напевно ви стикалися з тим, що одне світло здається холодним, а інше – більш теплим. Наприклад, показник 2700К говорить про те, що ця лампа має м'яке біле світло, а 6400К – холодне. Крім того, ще є денне світло. Воно характеризується температурою 4200К. Виходячи з цього, низька колірна температура має жовті, рожеві, помаранчеві відтінки, а висока – сині, блакитні, білі.

Енергозберігаючі лампи: як вибрати?

Люмінесцентні лампи дуже «працьовиті». Їх строк служби складає від 6000 до 12000 годин. Ви напевно оціните це. Особливо, якщо раніше регулярно змінювали лампочки розжарювання, до того ж у важкодоступних місцях, згадуючи добрим словом їх виробників. Години роботи вказані на упаковках енергозберігаючих виробів. У будь-якому випадку їх буде достатньо, щоб розташувати джерела світла на стелі або над гаражем і надовго забути про проблему регулярної гімнастики пов’язаною з заміною ламп. Потужність люмінесцентних ламп складає від 3 до 85 Ват.

Завдяки тому, що люмінесцентні лампи надійно заощаджують електроенергію, а значить, менше споживають її, ви можете не боятися за цілісність бра, абажурів, тонких плафонів. Лампи нагріваються дуже слабко в порівнянні з лампами розжарювання, тому тендітні плафони не страждають від високих температур, не пропалюються і не плавляться.

Все-таки люмінесцентні лампи – це сучасне диво. Їх поверхнева площа відрізняється маленькими розмірами, тому світять вони більш рівномірно. Засоби декору виключають різкі та глибокі тіні на стелі, стінах або підлозі, що псує зовнішній вигляд приміщення.

Окремі фахівці вважають, що додатковою перевагою люмінесцентних ламп є м'якість їхнього світла. Воно не ріже і не подразнює очі. Людина не втомлюється, що відбувається від випромінювання ламп розжарювання. Хоча з цим можна посперечатися. Є прихильники консервативних джерел світла, які стверджують, що енергозберігаючі лампи, навпаки, погано впливають на зір. Напевно, тут справа смаку.

Неправильно вважати, що ефективність люмінесцентної лампи залежить від її виду. Існують засоби декору звичайної та U-подібної форми. При цьому вони мають однакову потужність. Єдине в чому їх відмінність – це ціна.

Авторська стаття. Використання матеріалу дозволяється лише при встановленні гіперпосилання на оригінал: Дизайн гардеробної.

Смотрите также: