Засоби декору: родом з Франції

Франція завжди славилася своїм народом, який відрізняється винахідливістю і пристрастю до всього витонченого. Напевно тому в країні великих королів і досі народжуються предмети інтер'єра, які набувають світової слави. Проте не забігатимемо далеко вперед, і подивимося, які ж засоби декору зробили Францію популярною в минулому. Може ці предмети інтер'єра саме зараз знаходяться в межах вашого будинку?

Засоби декору: родом з Франції

Бержер

Бержер з'явився в 1725 році. Це чудове м'яке крісло зі спинкою округлої форми, яка плавно переходить в підлокітники, завдяки чому меблі не мають гострих кутів і грубих форм. М'якість ліній доповнює декоративна подушечка на низькому сидінні.

Засоби декору: родом з Франції

• Відмінною особливістю крісла є наповнювач, який традиційно виготовляється з морських водоростей або кінського волосся.

• Оббивка крісла може бути різною. Красиво виглядають меблі, оформлені блискучою шкірою.

• Бержер характеризується ніжками, які виконуються у формі левових голів і є ознакою стиля ампір.

Жакард

Жакард – це вид благородної тканини, яка була винайдена у Франції. Її назвали на честь чоловіка, що в 1800 році придумав спеціальну машину для виготовлення тканин з великими узорами. Жакард відрізняється рослинними візерунками і використовується для оформлення м'яких меблів. З цієї тканини шиють розкішні штори та покривала на ліжка, виконані у французькому стилі. Якщо у вашому інтер'єрі є елементи декору з жакарда, то ви вже на шляху створення королівського дизайну.

Засоби декору: родом з Франції

Герідон

Ви напевно бачили герідон в петербурзьких палацах, виконаних у французькому стилі ампір. Він став популярним у Франції в ХVII столітті. Герідон представляє собою столик, більш схожий на високу підставку. Його ніжка у формі колони, зазвичай прикрашена різьбленням та іншими декоративними елементами. Це може бути орнамент, бронзові накладки, тоновані каннелюри. Герідон виготовлявся не тільки в минулі століття. Він популярний і сьогодні, як і, взагалі, французький стиль. Правда використовують його лише в просторих приміщеннях, де є достатьо місця для цього предмету інтер'єра, який відіграє більше декоративну роль.

Дресуар

Дресуар – це добрий друг інтер'єра їдальні, який дуже полюбляють французи. Він являє собою шафу для посуду, яка чудово декорує інтер'єр. Зазвичай, за його дверцятами знаходиться не звичайна кераміка або глиняні глечики. Французи цінують все вишукане та витончене, тому дресуар заповнює порцеляновий посуд. До речі такий посуд є невід'ємним атрибутом стиля рококо.

Засоби декору: родом з Франції

Однак повернемося до самого дресуара. На ньому нерідко за допомогою тонкої різьби зображали святих. Це могли бути Св. Варвара, Св. Магдалина і Св. Катерина. На стулках дресуара малювали сцени з біблійних сюжетів. Іноді на столовому предметі інтер'єра можна було побачити готичні візерунки, стрілчасті арки, різьблення, елементи ренесанса.

В якій би манері не був виготовлений дресуар, він завжди потребує відповідного оточення. Абажури в їдальні оформляли з натуральної тканини. Як правило, це була шовкова тафта, яка повторювала за кольором і якістю оббивку на стільцях. У французьких їдальнях не було дерев'яних жорстких табуретів.

Як ви можете переконатися дресуар, герідон, жакард та інші засоби декору, які були придумані у Франції, користуються попитом і сьогодні. Вони є не тільки в палацах-музеях, але й прикрашають будинки та квартири, сучасників, які завдяки таким вишуканим елементам декору вважають себе частково аристократами або просто цінителями витонченого смаку.

Авторська стаття. Використання матеріалу дозволяється лише при встановленні гіперпосилання на оригінал: Дизайн гардеробної.

Смотрите также: