Басейн на ділянці

Цього літа нам було не просто жарко, а нестерпно спекотно. Мешканці багатоповерхівок рятувалися за допомогою кондиціонерів і купанням у міських фонтанах. А от мешканцям приватних будинків і котеджів пощастило набагато більше. Всі хто дуже хотіли свіжості, отримали чудову можливість приймати водні процедури в будь-який час доби. Для цього достатньо було облаштувати на ділянці басейн.

Басейн на ділянці

Оскільки цілком можливо, що спекотне літо – це в майбутньому нормальне явище, то навіть ті, хто ставився до басейнів байдуже, задумалися щодо їх необхідності. А чому б власне і ні – зручно, корисно, безпечно і нікуди їхати не потрібно. Та й сам по собі басейн є прикрасою ландшафтного дизайну ділянки, особливо якщо підійти до цієї справи творчо і серйозно. Слід врахувати, що басейн це не так все просто. Потрібно ретельно продумати який вибрати басейн, де його встановити і як правильно експлуатувати.

Сучасний басейн – це в першу чергу штучно створене на ділянці водоймище, а, крім того, досить складна гідротехнічна споруда, що має замкнутий цикл. Сьогодні вибір басейнів великий, починаючи від вартості та конструкції до експлуатаційних характеристик і способу встановлення. Взагалі всі наявні в продажу басейни можна розділити на надувні, стаціонарні, збірно-розбірні.

Якщо ви хочете мати надійний і довговічний басейн, то вибирати слід, звичайно, стаціонарний. Чашу водоймища виконують із залізобетону, використовуючи пластмасову або дерев'яну опалубку. Крім того, чаші, які розміщуються в грунті, можуть бути або повністю зроблені з залізобетонного моноліту, або мають металеве дно, а стіни – з залізобетону.

Басейн на ділянці

Стаціонарний басейн зручний ще й тим, що він не дасть нудьгувати нікому – ні дорослим, ні дітям. У ньому можна не тільки спокійно плавати. Такий басейн можна обладнати різними гідромасажними конструкціями і аксесуарами – фонтанами, водоспадами, гірками, трамплінами. Останньою новинкою є пристрій, що створює в басейні зустрічну течію.

Останнім часом виробники пропонують басейни, виготовлені зі спеціального листового пластика (поліпропілена), який є міцним, надійним, екологічно чистим і стійким матеріалом. При виробництві таких басейнів використовується найбільш економічна та надійна на сьогодні технологія термічного зварювання, яка дозволяє робити басейни різних розмірів і форм. Крім того, оскільки поліпропілен стійкий до температурних перепадів, то в холодний період воду з таких басейнів можна не зливати.

Перевагами поліпропіленової чаші є також низька теплопровідність, герметичність, відсутність додаткового оброблення. Завдяки таким якостям відпадає необхідність у гідро-та теплоізоляції та подальших оздоблювальних роботах. Приміром, оскільки поліпропілен сам по собі вже є опалубкою, то, заливаючи навколо чаші басейну бетон, економлять на опалубці та її облаштуванні. В принципі сама по собі чаша з поліпропілена виконана так, що додаткове оброблення не потрібне.

Поліпропіленовий басейн має надійне фарбування (до 20-ти років), легко і добре миється. Важливим моментом є й те, що чаша травмобезпечна, оскільки її поверхня не ковзає, коли змочується водою. Активно використовується і рифлений поліпропілен, який, маючи протиковзкі властивості, застосовується при виготовленні сходів для басейну.

Басейн на ділянці

Додаткове обладнання дозволяє облаштувати в басейні кілька різних функціональних зон (для активного плавання, ігрову, для дітей, для масажу), а різні види освітлення (підводне, надводне) допоможуть зробити басейн красивим і ефектним.

У будь-якому випадку басейн додасть в ландшафтний дизайн свіжості та оригінальності, а в життя мешканців будинку – комфорту, зручності та можливості займатися спортом і своїм здоров'ям.

Авторська стаття. Використання матеріалу дозволяється лише при встановленні гіперпосилання на оригінал: Дизайн та ремонт квартир на Chaoslend.ru.

Смотрите также: