Дизайн домашнього бару

Останнім часом використовувати барну стійку для оформлення житлових приміщень стало дуже модним і популярним напрямком в дизайнерській справі. Вперше цей елемент інтер'єра з'явився в барах Північної Америки, де використовувався виключно за призначенням. По-перше, барна стійка розділяла спільний простір бару на дві частини: зону відпочинку для відвідувачів і робочу зону для бармена. По-друге, стійка являла собою хоч якийсь захист для зберігання тендітного посуду, стаканів, фужерів і скляних пляшок. Сьогодні барна стійка успішно перекочувала з області декорування барів, ресторанів, нічних клубів і закладів швидкого харчування в область оформлення декору житлових приміщень. Як правило, говорячи про барну стійку, ми уявляємо стільницю, шафку для зберігання посуду і пляшок, а також високі табурети. Однак, конструкція бару може бути дуже різноманітною, а вибір її багато в чому залежить від розмірів кімнати, її функціонального призначення та стилю декорування.

Дизайн домашнього бару

Традиційно домашній бар розташовується у вітальні або на кухні. Ці місця, як правило, розраховані для прийому гостей, тут можна розслабитися і приємно провести час в затишній атмосфері. Розміри і конструкція барної стійки в першу чергу залежать від площі житлового простору. Якщо кімната маленька, то варто задуматися про установку міні або пересувного бару. Дуже практичним і зручним є міні бар у формі шафки, де можуть зберігатися вина, коньяки та інші спиртні напої, а його дверцята виконуватимуть функції стільниці барної стійки. Для пересувного бару підходить практично будь-яке вільне місце, а, коли він не потрібний, його можна заховати в затишний куточок. Якщо кімната велика, то кількість можливих варіантів оформлення бару збільшується. В такому випадку можна встановлювати розкішні барні столи великих розмірів, вишукана форма яких додасть шарму всьому приміщенню. Вибір барної стійки багато в чому залежить від стилю, в якому планується оформити інтер'єр того чи іншого приміщення. Вона не має виділятися на фоні внутрішнього оздоблення, а, навпаки, гармонійно доповнювати його. Нерідко барна стійка використовується для розділення функціональних зон в квартирі. Особливо це актуально для приміщень, оформлених у стилі студіо. За допомогою барної стійки можна відокремити зону кухні від вітальні, або органічно розділити кухню на зону приготування та зону прийому їжі.

Дизайн домашнього бару

Що стосується меблів для оформлення домашнього бару, то тут є одне правило: вони мають вписуватися в загальний інтер'єр. Якщо це ампір або класичний стиль, то барна стійка, табурети і буфет слід виконувати з благородних порід дерева, покритих лаком. Їх можна додатково прикрасити різьбленням або позолотою. Якщо кімната оформлена в стилі хай-тек, то й бар виготовлять зі скла і хромованого металу. Любителям антикваріату підійдуть бари, що нагадують старовинний секретер, до того ж вони стануть чудовим елементом декору будинку. За традицією табурети бару мають бути високими і зручними для сидіння. Сьогодні в моду входять табурети, оббиті хутром або обтягнуті шкірою. При цьому вони можуть бути як без спинки, так і зі спинкою для більшої зручності.

Окрему увагу в оформленні бару слід приділити освітленню. Як правило, для створення інтимної атмосфери застосовують локальне освітлення іноді з підсвічуванням різних кольорів. При цьому добре передбачити і можливість регулювання освітленості. Це дозволить вам змінювати антураж в залежності від заходів, які проводяться. Застосування різних світлодіодних ламп і неонового підсвічування не тільки підкреслить унікальність дизайну, але й допоможе заощадити на витратах за світло.

Авторська стаття. Використання матеріалу дозволяється лише при встановленні гіперпосилання на оригінал: Дизайн та ремонт квартир на Chaoslend.ru.

Смотрите также: