Дизайн-проект – що це таке і навіщо він потрібен

Ідея облаштування житла, іменована сьогодні дизайном інтер'єра, виникла багато тисяч років тому на Сході. Тоді цей процес був цілою філософією, що обгрунтовувалася на створенні гармонійної взаємодії між навколишнім простором і душею людини. В наші дні якісний дизайн житла – це не просто візуальне створення розкоші, але й забезпечення функціональності, надійності, комфорту. І тільки професійний, досвідчений дизайнер зможе знайти і відтворити необхідний баланс між розкішшю і практичністю, оскільки в інтер'єрі має бути продумана кожна деталь, а дрібниць у цій справі просто не буває.

Дизайн-проект – що це таке і навіщо він потрібен

Погодьтеся, такий нюанс, як занадто круті східці, або широке підвіконня, може не привернути уваги на ескізі, але завдаватиме незручності та викликати роздратування на практиці. Також надзвичайно красиве у намальованому вигляді архітектурне рішення арки, ніші, виявиться химерним і недоречним в житті. Саме тому важливо не просто намалювати ескіз майбутнього інтер'єра житла, враховуючи побажання замовника, а сконструювати на папері дизайн-проект. В цьому проекті мають бути плани, розрахунки, схеми, які повністю відображають ідеї дизайнера. Тобто слід знайти ідеальне графічне відображення органічного поєднання між архітектурою, стилем, функціональністю та комфортом. Найбільш важливо те, що дизайн-проект допоможе іншими очима поглянути на особливості приміщення, максимально вигідно використати простір, сховати під час роботи недоліки.

Професія дизайнера відноситься до розряду творчих, а його роботи – дизайн-проекти – до творів, які представляють художню та архітектурну цінність. Безумовно, це стосується тільки висококласних фахівців, що мають професійну інтуїцію, достатній досвід і нестандартне мислення. Дизайн-проект незамінний, коли ваші бажання з благоустрою не обмежуються лише косметичним ремонтом, а необхідно перепланування приміщення. Головним аргументом у співпраці з бригадою майстрів, які зноситимуть перегородки та робитимуть ніші, стане саме графічний план – чіткий, зрозумілий, коригуючий усі дії.

Дизайн-проект – що це таке і навіщо він потрібен

Будь-яке перепланування потребує офіційного дозволу у відповідних інстанціях. Для прийняття даного рішення так само необхідний дизайн-проект, де будуть точно позначені плановані зміни, і виключається можливість того, що під час роботи можуть порушити несучі стіни.

Розробка дизайн-проекту складає кілька етапів. Спочатку проводяться виміри приміщення і супутніх архітектурних елементів. Від цих розрахунків залежить майбутня розстановка предметів інтер'єра, функціональних об'єктів. Потім дизайнер приступає до графічного зображення в натуральному розмірі. Паралельно проводиться робота над створенням кольорових ескізів з зображенням кінцевого результату. На цьому творчий етап процесу закінчується. Настає час для створення креслень, за якими працюватимуть архітектор, будівельники, електрики та інші спеціалісти. Навіть для підлогового покриття і укладання кахельної плитки необхідно створити креслення з точними розрахунками.

Дизайн-проект – що це таке і навіщо він потрібен

Дизайн-проект – що це таке і навіщо він потрібен

І ще один момент, який говорить про користь дизайн-проекту. Беручи участь у його розробці, архітектор заздалегідь може розрахувати, який будівельний і оздоблювальний матеріал необхідний і в якій кількості. Отже, вже на цьому етапі ви отримуєте можливість збалансувати фінансові витрати і уникнути закупівлі зайвих матеріалів.

Авторська стаття. Використання матеріалу дозволяється лише при встановленні гіперпосилання на оригінал: Дизайн та ремонт квартир на Chaoslend.ru.

Смотрите также: