Оксамит в інтер'єрі

Оксамит як елемент оздоблення інтер'єра був популярний завжди. Згадати тільки шикарні королівські апартаменти, які прикрашалися не тільки важкими гардинами з оксамиту, але й покривалами, подушками і всілякими дрібничками, виготовленими з цього красивого благородного матеріалу, який цінувався не менше, ніж шовк. Соковиті насичені кольори, відмінна текстура, а головне – надійне світлопоглинання та теплоізоляція зробили цю тканину дуже популярною серед аристократії.

Оксамит в інтер'єрі

Останнім часом оксамит дещо втратив позиції, оскільки в нашій свідомості асоціюється зі скатертинами радянських часів, якими накривали столи в усіх державних установах. Однак ті часи давно минули, і оксамит потроху повертається в наші домівки. Перш за все, цей матеріал гармонійно виглядає в інтер'єрі, виконаному в англійському стилі. Оксамит підкреслює його вишуканість і стриманість та відмінно поєднується з масивними меблями з цінних порід деревини. В такому інтер'єрі доречно використовувати оббивку для меблів з оксамиту, яку можна доповнити важкими гардинами, що поєднуються з нею за стилем. Це створить затишок і додасть інтер'єру респектабельності, особливо якщо в цій кімнаті облаштований камін або бібліотека. Найбільш розкішно виглядають малинові та вишневі відтінки оксамиту.

Якщо ж ви віддаєте перевагу сучасному стилю інтер'єра, то можна використовувати і більш світлі та яскраві відтінки цього матеріалу. Дизайнери пропонують використовувати оксамит для декорування стін, меблів, окремих елементів дизайну і навіть стелі. Однак, при оформленні такого інтер'єра, слід пам'ятати декілька правил для того, щоб потім не пошкодувати про своє рішення.

Оксамит в інтер'єрі

По-перше – тканини яскравих або темних відтінків слід використовувати дозовано. Тобто для оформлення невеликих деталей інтер'єра. Наприклад, оббивки дивана чи подушки, абажурів для настільної лампи чи бра. Можна поєднувати яскраві та спокійні відтінки.

По-друге – оксамит по-різному відбиває світло і від напрямку ворсу залежить ефект, який необхідно створити. Штучне освітлення в інтер'єрі впливає на те як виглядатиме оксамит. Наприклад, на стінах або шторах з оксамиту світло відображатиметься плямами. Щоб уникнути цього, дизайнери пропонують зробити наступне: спрямувати освітлення не зверху вниз, а знизу вверх. Тоді тканина заграє новими відтінками і матиме дуже красивий вигляд.

Оксамит в інтер'єрі

Оксамит в інтер'єрі

Сьогодні текстильна промисловість пропонує оксамит різних кольорів і відтінків – від класичних ягідних до ультрасучасних, з нанесенням різноманітних малюнків і візерунків. Використовувати такий оксамит можна в будь-якому сучасному стилі.

Оксамит відмінно поглинає світло і звук, тривалий час зберігає свій первинний вигляд, надає затишок будь-якому інтер'єру, тому і досі не втрачає своєї популярності.

Авторська стаття. Використання матеріалу дозволяється лише при встановленні гіперпосилання на оригінал: Дизайн та ремонт квартир на Chaoslend.ru.

Смотрите также: