Депресивний інтер'єр

Про те, що навколишній інтер'єр може впливати на психологічний стан людини – відомо кожному. Основний колір і тон інтер'єра приміщення, в якому людина проводить багато часу, здатний не тільки підняти настрій і допомогти розслабитися, але і викликати стан депресії. Тому, вибираючи нині ультрамодні стилі інтер'єра, в незвичайних колірних рішеннях, варто задуматися – чи буде вам комфортно в такому приміщенні. Адже інтер'єр має відповідати уподобанням господаря квартири, передавати його внутрішнє сприйняття світу, а не вносити дисонанс.

Депресивний інтер'єр

Отже, давайте розглянемо, який саме інтер'єр здатний викликати депресивний стан у людини. Під час вибору кольорової гами й оздоблення для приміщення необхідно враховувати, перш за все, призначення приміщення, його освітленість (кількість вікон) і те, на яку сторону виходять вікна. При цьому слід пам'ятати, що різні кольори виглядають по-різному при природному і штучному освітленні.

Однак незалежно від цих факторів, є кольори, які на людину діють гнітюче. Якщо в інтер'єрі приміщення переважає глибокий синій або фіолетовий колір, то тривале перебування в такому приміщення не тільки розслабляє, але й викликає відчуття апатії, безвиході. Крім того, ці кольори візуально звужують простір і «тиснуть» на психіку. Врівноважити таку дія допоможуть яскраві кольорові плями – наприклад, жовті (теплого відтінку) подушки на дивані, яскравий килим або штори. Відмінно виглядатимуть і меблі білого або яскравих кольорів. Останнім часом все більшої популярності набуває інтер'єр у стилі бароко вамп, в якому поєднуються глибокий фіолетовий або пурпуровий кольори з чорно-білими елементами декору. Вибираючи таку обстановку, також слід бути досить обережними, оскільки вона буде хоч і ультрамодною та стильною, проте життєрадісною її назвати важко. Те саме стосується і зеленого кольору в інтер'єрі. Переважання цього кольору може не тільки розслабити, але й викликати напад байдужості та лінощів.

Депресивний інтер'єр

Депресивний інтер'єр

Однак не тільки від колірного рішення стін і стелі залежить комфорт людини, яка знаходиться в приміщенні. Кількість, форма і колір меблів і предметів інтер'єра також впливають досить сильно. Приміром, масивні меблі темних відтінків є не тільки символом стабільності та престижу, але й здатні викликати пригнічений стан. Скляні меблі з металевими елементами в поєднанні з холодними відтінками стін викликають відчуття порожнечі.

Досить обережно слід віднестися і до масивних предметів декору агресивного характеру. Наприклад, такі популярні зараз етнічні маски або фігури різних божків цілком можуть стати причиною незрозумілого неспокою та викликати безсоння. Особливо якщо вони мають багато гострих кутів або агресивні форми. Ні в якому разі не слід розташовувати такі фігури в спальні або дитячій кімнаті.

Авторська стаття. Використання матеріалу дозволяється лише при встановленні гіперпосилання на оригінал: Дизайн та ремонт квартир на Chaoslend.ru.

Смотрите также: