Штори на люверсах

Штори на люверсах – це мода, що прийшла до нас з Європи. І, як і всі інші атрибути євродизайну, ці штори поєднують в собі два дуже важливих моменти, а саме – відмінну естетику та високу функціональність.

Штори на люверсах

За допомогою штор на люверсах приховують кільця, до яких вони кріпляться, і за рахунок цього, оформлення віконного отвору стає ідеально акуратним. Крім того, вони дозволяють формувати дуже рівні та красиві складки. Ну і зрозуміло, що власники таких штор можуть назавжди забути про те, як неприємно скриплять кільця, рухаючись карнизом – відтепер розкривання та закривання штор здійснюватиметься абсолютно безшумно. В сучасному дизайні інтер'єрів штори на люверсах набули поширення ще й завдяки тому, що кільця їх можуть стати досить ефектним доповненням інтер'єра, оригінальним штрихом майстра. Наприклад, частина кільця, яку ми бачимо, може бути виконана під дерево, хром або будь який інший матеріал, залежно від основного акценту в дизайні приміщенні. Приміром, якщо основою інтер’єра є пастельні тони, а на підлогу або підвіконня ви плануєте поставити горщики з зеленими рослинами, і в цілому віддаєте перевагу затишному та традиційному інтер'єру, то найкраще використовувати кільця «під дерево». Вони також впишуться і в мінімалізм. А ось для стиля хай-тек оптимальним буде використання хромованих деталей.

Як шиються штори

На відміну від звичайних штор, які «чіпляються», штори на люверсах мають отвори, і тому при їх створенні важливо враховувати місце розташування кожного люверса, щоб правильно пробити всі отвори. Верхня частина штори дублюється – край полотна (може бути від 10 до 20 см) згинається, потім обклеюється спеціальною стрічкою, після чого в ньому пробиваються отвори. Як правило, отвори розташовуються на відстані 5 см від верху штори (відстань до центра отвору), що ж стосується відстані між самими отворами, то вона залежить від кількості люверсів, і в середньому коливається між 15 і 22 см, але жорстких вимог тут немає – кожен може створити таку штору, яка йому найбільш до вподоби. Після всіх цих маніпуляцій штора готова до оформлення люверсами – тепер ви можете її повісити (хоча правильніше було б сказати «надіти») на карниз – це займає всього декілька хвилин.

Рекомендації дизайнера:

• З приводу штор на люверсах існує міф, що будь яка тканина не підходить для них. Насправді це зовсім не так – починаючи від важких портьєр, і закінчуючи найтоншим і найлегшим тюлем, все це можна оснастити люверсами. Якщо тканина дуже ніжна, то по верхньому краю її можна продублювати більш щільною – це виглядає не тільки красиво, але й повністю приховує люверси – штора стає абсолютно невагомою.

• Під час пошиття штор слід враховувати, що найбільший ефект від оформлення вікна можна отримати, якщо коефіцієнт збирання полотна дорівнюватиме 1:2 і більше.

• Люверси бувають різних форм і кольорів, вони також можуть виконуватися з пластика й імітувати при цьому інші матеріали (дерево тощо). Тому перші-ліпші люверси купувати не варто – ви завжди зможете знайти ті, які найбільш підійдуть вашому інтер'єру.

• Легкі тканини можна вішати на будь-які люверси, але якщо мова йде про важкі гобелени, то для них краще використовувати люверси спеціальних типів, призначені саме для такого випадку.

• Щоб інтер'єр був гармонійним, в ньому все має бути ідеально. Якщо складки на шторі «дивляться» в різні боки, то нічого критичного в цьому немає, але підсвідомо цей факт може спричиняти для вас дискомфорт, оскільки порушується гармонія інтер'єра. Тому в шторі має бути парна кількість люверсів.

Авторська стаття. Використання матеріалу дозволяється лише при встановленні гіперпосилання на оригінал: Дизайн та ремонт квартир на Chaoslend.ru.

Смотрите также: