Медальйони

Однією з найбільш вишуканих і оригінальних прикрас для стелі з найдавніших часів вважалися медальйони. Особливо часто зустрічаються вони в приміщеннях, створених в стилі ампір і античному.

Справжні стельові медальйони в старовину виготовлялися вручну і коштували дуже дорого. Найрізноманітніші матеріали – метал, дерево, камінь – декорувалися ручним розписом, прикрашалися коштовним камінням та іншими способами. Досить часто у палацах і маєтках для прикрашення стелі використовувалися алюмінієві медальйони з нанесеним на них карбованим малюнком.

Медальйони

Сьогодні медальйони нерідко плутають з розетками, вважаючи ці декоративні елементи практично ідентичними. Але розетки мають, як правило, стандартні геометричні форми, прикрашені квітковим орнаментом і використовуються для декорування центра стелі, де зазвичай кріпиться люстра. Медальйони ж є більш художніми щодо техніки виготовлення і мають форму виноградної лози, пальмових гілок, стрічок або інших елементів декору і розміщуються по всьому периметру стелі, іноді створюючи цілий малюнок на його поверхні.

Сучасні технології дозволяють використовувати для виготовлення медальйонів більш практичні та легкі в обслуговуванні матеріали. Наприклад, досить популярні сьогодні медальйони з гіпсу, які відмінно імітують ліпнину ручної роботи. При цьому вони мають усі властивості природного матеріалу і є екологічно чистими.

Як і інші декоративні елементи інтер'єра, медальйони сьогодні виготовляються в заводських умовах з пінополіуретану. Колекції медальйонів досить різноманітні й оригінальні, що дозволяє використовувати їх в різних поєднаннях. До того ж, поліуретанові медальйони легкі в монтажі та обслуговуванні, міцні та зносостійкі, а також коштують значно дешевше аналогічних виробів з гіпсу, дерева або металу. Єдиний недолік, який можна знайти у заводських поліуретанових медальйонів, – це те, що вони випускаються досить великими партіями, а значить, ваш інтер'єр може виявитися неоригінальним.

Способи кріплення медальйонів до стелі залежать від матеріалу, з якого вони виготовлені. Так, дерев'яні та металеві композиції мають більшу вагу, тому й потребують надійне кріплення у вигляді цвяхів або шурупів, які необхідно сховати під декоративними елементами. Гіпсові медальйони також вимагають спеціального кріплення. Як правило, для цього використовується поєднання спеціальних шурупів і шпаклівки, які наносяться на всю поверхню медальйона.

Оскільки для монтування важких медальйонів необхідно мати певні навички, краще довірити цю справу професіоналам, які не тільки правильно прикріплять композицію до стелі, але і гарантують її міцність і стійкість.

Легкі поліуретанові медальйони кріпляться на звичайний поліуретановий клей, тому впоратися з монтажем зможе практично кожна людина. Головне правило – відчуття міри, оскільки велика кількість візерункових медальйонів на маленькій площі стелі, або переповненість візерунками невеликого приміщення викликає відчуття перевантаженості.

Авторська стаття. Використання матеріалу дозволяється лише при встановленні гіперпосилання на оригінал: Дизайн та ремонт квартир на Chaoslend.ru.

Смотрите также: