Сучасне підлогове покриття – керамограніт

Наприкінці минулого століття італійські фахівці розробили унікальний оздоблювальний матеріал, який отримав назву керамограніт або штучний камінь. Керамограніт за складом нагадує вироби з порцеляни, процес його виготовлення близький до виробництва плитки, а за своїм виглядом і технологічними властивостями він схожий на природний камінь.

Сучасне підлогове покриття – керамограніт

До складу керамограніту входять тільки натуральні компоненти. Для його виробництва використовують суміш, яка складається з таких компонентів: високоякісної глини, кварцу, польового шпату, мінеральних барвників. Основними технологічними процесами є пресування суміші та її підсушування, а в кінці маса піддається високотемпературному випаленню. В результаті виходить матеріал, який за своїми якостями не поступається природному граніту, однак при цьому може мати будь-яку форму і розміри, безліч відтінків, а також різну фактуру самої поверхні.

Керамограніт являє собою чудовий оздоблювальний матеріал. Він не тільки екологічний, але й має такі виняткові якості:

• вологостійкість і водонепроникність;

• стійкість до сонячного випромінювання, морозу і перепадів температури;

• велику міцність, зносостійкість, надійність і довговічність;

• негорючість, стійкість до впливу хімічних речовин;

• стійкість до появи сколів і подряпин на поверхні;

• високу щільність, завдяки якій поверхня керамограніту стійка до впливу абразивів.

Завдяки таким винятковим експлуатаційними властивостями та красиву зовнішньому вигляду, керамограніт широко застосовується під час облаштування житлових і громадських будівель, а також виробничих приміщень. Найчастіше з керамограніту виготовляють плити різного розміру, які використовують для обладнання підлог, бордюрів, сходин, плінтусів. Підлоги та сходини з керамограніту не лише виглядають естетично, але і витримують величезні навантаження, залишаючись при цьому у відмінному стані та довго зберігаючи свій первісний вигляд.

Сучасне підлогове покриття – керамограніт

В залежності від виду оброблення, якому піддається керамограніт в процесі свого виготовлення, він може бути полірованим, напівполірованим, неполірованим (матовим), глазурованим, структурованим, ректифікованим, сатинованим.

Полірований і напівполірований керамограніт для додання поверхні блиску обробляється абразивними матеріалами. Він дуже красиво виглядає, однак при його використанні слід враховувати певні моменти. По-перше, цей матеріал є менш стійким до зносу, а, по-друге, потребує регулярного оброблення захисними засобами.

Матовий керамограніт має шорстку пористу поверхню, оскільки його після випалення додатково не обробляють. Даний керамограніт являє собою найбільш зносостійкий і надійний матеріал. Завдяки своїй фактурі він не ковзає, а відповідно є безпечним у плані травматизму. Тому найчастіше матовий керамограніт використовується як підлогове покриття в тих приміщеннях, які пов'язані з великим потоком людей (метро, вокзали, аеропорти).

Сучасне підлогове покриття – керамограніт

Структурований керамограніт отримують за допомогою спеціальних прес-форм, тому він може мати поверхню, що нагадує фактуру дерева або скельної породи.

Сатинований керамограніт відрізняється особливим м'яким блиском, який матеріал набуває завдяки тому, що поверхню перед випаленням покривають мінеральною сіллю. Властивості та структура матеріалу при цьому не змінюються. Він залишається таким же міцним і надійним.

Щоб отримати глазурований керамограніт, його перед випаленням покривають емаллю. Поверхня глазурованих плиток відрізняється різноманітним дизайном, оскільки добре імітує дерево, мармур, керамічну плитку та інші поверхні.

Плитка, що виготовляється з керамограніту, може бути квадратною та прямокутною. При цьому її розміри можуть починатися від самих маленьких (15х15 см) і досягати метра, а товщина складає 7-30 мм.

Виробники керамограніту постійно покращують і урізноманітнюють асортимент плитки. Сьогодні це екологічно чисте та гігієнічне покриття активно використовується в усьому світі. Котеджі та офіси, виробничі та громадські будівлі, метро та торгові центри, вокзали й аеропорти – в усіх цих спорудах застосовується такий надійний і красивий матеріал як керамограніт.

Сучасне підлогове покриття – керамограніт

Авторська стаття. Використання матеріалу дозволяється лише при встановленні гіперпосилання на оригінал: Дизайн та ремонт квартир на Chaoslend.ru.

Смотрите также: