Облаштування фасаду будинку декоративною штукатуркою

Сучасні оздоблювальні матеріали дозволяють зробити з простого «сірого» будинку зразок для наслідування, надавши йому образ сучасної та стильної будови. Крім того, зовнішнє облаштування будинку має і чисто функціональну функцію – захист несучих конструкцій від впливу негативного зовнішнього середовища. За допомогою фасадного оздоблення будинку можна не тільки надати йому неповторний стиль і підкреслити архітектурні особливості, але й гармонізувати будівлю з ландшафтним дизайном ділянки.

Облаштування фасаду будинку декоративною штукатуркою

На сьогоднішній день існує безліч способів зовнішнього облаштування будівель. Серед них можна виділити як традиційні види, так і застосування нових сучасних матеріалів і технологій. Традиційним і до того ж одним з найбільш поширених матеріалів є цементна штукатурка, нанесена методом «набризгу», яку після нанесення можна фарбувати. Проте впровадження нових полімерних матеріалів у будівництві, поступово замінює старі способи оздоблення. Сьогодні найбільш популярним є облаштування декоративною штукатуркою, яка дозволяє урізноманітнити колірне рішення фасаду будинку, а також заощадити на більш дорогих видах оброблення.

Оздоблення декоративною штукатуркою фасаду являє собою покриття стін товстим шаром штукатурки з різноманітною фактурою, яка визначається побажаннями замовника і методом нанесення штукатурки.

Найбільш економічною вважається кольорова (вапняно-піщана) штукатурка. Застосування цього матеріалу дозволяє створювати різне фактурне оброблення поверхні, а додання різних барвників дозволяє досягти найрізноманітніших відтінків.

Під час вибору загальної колористики стін будинку необхідно керуватися архітектурними особливостями самої будівлі, кольоровою гамою та особливостями навколишнього пейзажу і саду. Не обов'язково виконувати весь будинок одним кольором або видом оброблення. Наприклад, декоративна штукатурка відмінно поєднуватиметься з природним каменем або облицювальною цеглою. Головне – не перестаратися, інакше ваш будинок виглядатиме не як вишукана споруда, а як «пряниковий» будиночок.

Облаштування фасаду будинку декоративною штукатуркою

Взагалі потрібно керуватися стандартними правилами поєднання кольорів. Наприклад, із зеленим і темно-коричневим дахом органічно виглядає жовтий фасад і білі декоративні елементи. Темний фасад будівлі надає йому деякої «важкості». Найбільш виграшно виглядають фасади теплих відтінків. Для заміських будинків найчастіше підбирають декоративну штукатурку пастельного або білого кольору. Однак, якщо вам до душі яскраві локальні кольори – сміливо підбирайте такий колір, який радуватиме око. А щоб дещо «погасити» яскравість – використовуйте білі елементи.

Якщо ж вам подобаються максимально природні кольори – віддайте перевагу кам'яній або теразитовій декоративній штукатурці. Кам'яна штукатурка після відповідного оброблення нагадує мармур або граніт, а теразитова дозволяє добитися ефекту фасаду з пісковика або туфу. Таке облаштування гармонійно підкреслюватиме різні декоративні елементи з пінополістиролу.

Авторська стаття. Використання матеріалу дозволяється лише при встановленні гіперпосилання на оригінал: Дизайн та ремонт квартир на Chaoslend.ru.

Смотрите также: