Захист кам'яного фасаду!

Фасади будинків з каменю, бетону та цегли вважаються дуже міцними. Однак і на них впливають несприятливі погодні умови. Краще за все не покладатися на цілковиту надійність «кам'яного» фасаду, а захистити його від всілякого негативного впливу. Для цього на ринку будівельних матеріалів існує багато різних засобів. Головне – вибрати найбільш підходящу продукцію.

Захист кам'яного фасаду!

Ворога слід знати в обличчя!

• Першим у чорному списку ворогів «кам'яного» фасаду є дощ. Яким би міцним не був матеріал, вода потрапляє в конструкцію і починає руйнувати її. Аналогічний вплив спричиняє й водяна пара. Вона з'являються, коли людина приймає ванну, топить піч, готує їжу. Це так званий вплив зсередини.

• Другим у списку йде перепад температур. Взимку фасад замерзає і покривається льодом. Навесні, коли сніг і лід тануть, волога потрапляє в пори облицювального матеріалу. В результаті з'являються тріщини. Нерідко спостерігаються грибок та цвіль.

• Третім ворогом фасаду можна назвати сонце. Воно нещадно світить на зовнішню частину будівлі. Фасад починає блякнути, якщо є тріщини, вони стають більш помітними. Погане захисне покриття нерідко осипається, через це лицьова частина будівлі набуває неохайного та непривабливого вигляду.

Яку фарбу вибрати?

Щоб захистити фасад і зробити його більш привабливим застосовується спеціальна фарба. Існує кілька видів цього матеріалу. Досить часто використовуються олійні або алкідні фарби. У них невеликий вибір відтінків та і якість продукції невисока, зате вони дешеві.

Захист кам'яного фасаду!

Широкий вибір кольорів представляють фактурні фарби. Вони наносяться на фасад валиками або спеціальними розпилювачами. Завдяки цьому, поверхня стін набуває оригінальної фактури. Необхідно відзначити і надійні захисні властивості даних фарб. Їх застосовують для будівель, які зазнають значних навантажень. Водно-дисперсійні акрилові фарби протистоять будь-яким примхам погоди. Вони максимально захищають фасад від проникнення вологи. Ці фарби не псуються від перепадів температур, а фасад, пофарбований ними, відмінно миється. Водно-дисперсійні акрилові фарби найбільше підходять бетонним поверхням.

Для фасаду, який містить вапно, призначаються силікатні фарби. До їх складу входить кварц, який при висиханні створює скам'яніле покриття. В результаті стіни стають практично невразливими. Вони навіть не піддаються впливу хімічних речовин, що вже казати про звичайні дощі.

Переваги фасадних фарб

Перераховані вище фарби мають безліч достоїнств. Вони чудово переносять будь-які навантаження, що впливають на «кам'яний фасад». У першу чергу ці захисні засоби відрізняються відмінною адгезією. Це означає, що фарби добре прилипають до поверхні.

Від зчеплення залежить, як довго барвник триматиметься на стіні. Якщо на фасаді утворилася міцна плівка, то будинок надійно захищений.

Проте фарба мусить не тільки утворювати цільне покриття і довгий час триматися на робочій поверхні, але й запобігати проникненню в фасадний матеріал вологи. Описані фарби надійно справляються з цим завданням. Також вони протистоять сонячному світлу, завдяки чому фасад зберігає привабливий зовнішній вигляд. Якщо використовувати для оздоблення лицьової частини будівлі матові фарби, то фасад відбиватиме сонячні промені. Крім того, матеріал допомагає приховати всі нерівності та інші можливі недоліки робочої поверхні.

Фасад будинку або офісної будівлі – важлива частина будь-якої споруди. Він наочно показує акуратність і статус власника, тому до його оформлення необхідно ставитися серйозно.

Авторська стаття. Використання матеріалу дозволяється лише при встановленні гіперпосилання на оригінал: Дизайн та ремонт квартир на Chaoslend.ru.

Смотрите также: