Освітлення в домашньому кабінеті

Освітлення відіграє важливу роль в будь-якому приміщенні, а в домашньому кабінеті створює певну атмосферу, яка впливає на працездатність людини. Найчастіше власники кабінету намагаються висвітлити комп'ютерний стіл і безпосередньо екран монітора. Сьогодні більшість людей працюють вдома саме за комп'ютером. Однак не всі знають, як створити грамотне освітлення функціональної зони. Багато хто навіть дивується, чому в домашньому кабінеті у них постійно поганий настрій, який негативно позначається на бажанні працювати? Поговоримо про це і не тільки ...

Кабінет в квартирі відрізняється від комерційного приміщення офісної будівлі. Він має особистий характер. У ньому багато деталей та елементів, які підкреслюють соціальний статус і особистість власника. Домашній кабінет, найчастіше, має невеликі розміри, що допогамає зробити його затишним. Завдяки особливостям, кімната відведена під кабінет потребує дещо іншого дизайну інтер'єра та освітлення, ніж декор офісного приміщення.

Освітлення в домашньому кабінеті

Матеріали.В домашньому кабінеті, як правило, присутні ті предмети інтер'єра, які допомагають створити у приміщенні душевну та комфорту обстановку. Меблі та підлогу краще виконати з натуральної деревини. Нерідко зустрічається різного виду текстиль. Його використовують навіть при декоруванні стін. Якщо взяти сьогодні кабінет у прямому значенні цього слова, то сучасні тенденції спрямовані на те, щоб підкреслити строгість і діловитість. Для цього найбільше підходить скло і метал або, простіше кажучи, стиль хай-тек.

Форми. В комерційних приміщеннях абажури освітлювальних приладів, меблі та інші предмети інтер'єра мають прості та стримані форми. Вони позбавлені абстракції або екстравагантності. В домашньому кабінеті все виглядає по-іншому – зустрічаються плафони й абажури у формі квіткових бутонів або ж крісла вигнутих ліній. Тут є місце і класиці, і модернізму.

Освітлення в домашньому кабінеті

Колір і світло. Зазвичай кабінети керівників мають високі стелі та великі габарити. Через це в них встановлені лампи, які світять яскраво. Проте їх інтенсивність не підходить для освітлення домашнього кабінету, де яскравим може бути тільки колір абажурів.

Освітлення робочої зони

• Домашній кабінет необхідно облаштувати верхнім світлом. Однак, це не виключає необхідності настільної лампи, яка висвітлюватиме робочу зону. При цьому потрібно обов’язково стежити, щоб світ був м'яким і не сильно контрастував з освітленістю інших частин приміщення.

• Лампу слід ставити так, щоб ніяких тіней на робочому столі або моніторі комп'ютера не було. Голвне, щоб освітлювальний прилад не сліпив очі. Добре, коли настільну лампу, доповнює бра на стіні. Це створює більш комфортні умови для роботи.

• Іноді навіть при виконанні всіх правил світлового дизайна, комфортність робочого процесу далека від ідеальної. Це може трапитися тоді, коли на столі знаходяться різні декоративні прикраси, статуетки або сувеніри з блискучою поверхнею. Через них з'являються відблиски, які заважають спокійній роботі.

Деякі домашні кабінети створюються зовсім не для роботи. В них людина розслаблюється і відпочиває від всіляких справ. В таких приміщеннях фахівці радять встановлювати джерела відкритого світла. Якщо на підлозі лежатимуть килими, а на стінах розвішені гобелени, то освітлення створить приємну розслаблюючу обстановку. Такий дизайн інтер'єра прикрашає розсіюване світло.

Освітлення в домашньому кабінеті в поєднанні з затишним декором відтворює атмосферу, у якій зручно як вирішувати ділові питання, так і просто відпочивати. Головне – вибрати правильне освітлення, яке буде підібрано з урахуванням дизайну інтер’єра та розмірів приміщення.

Смотрите также: