Казка на ділянці

Ландшафтний дизайн давно перестав бути надбанням лише громадських парків і скверів. Останнім часом він надійно прописався на приватних ділянках. Сучасні дизайнери можуть перетворити навіть невелику ділянку біля будинку в справжній оазис, подібних якому немає. А оскільки будинки в котеджних селищах нерідко однотипні, то оригінальне оформлення присадибної ділянки допоможе розкрити індивідуальність господарів будинку.

Казка на ділянці

Багато хто з власників приватних будинків намагаються самостійно оформити свою ділянку. Сьогодні це нескладно, бо великий вибір різних декоративних матеріалів для оформлення дозволяють втілити будь-яку ідею. Головне, що радять дизайнери при самостійному оформленні ділянки – не переборщити. Гармонія, перш за все, і це має бути гармонія між будинком і ділянкою, між окремими зонами ландшафту і навколишньою територією.

Якщо ваша ділянка знаходиться біля річки чи лісу, то такий ландшафт первісно красивий, і при оформленні потрібно лише підкреслити цю гармонію. Якщо ж ділянка знаходиться на рівній, без особливої рослинності місцевості, то тут треба буде докласти чимало зусиль, які, проте, незабаром повернуться сторицею, оскільки ви отримаєте справжній райський куточок.

Останнім часом великою популярністю користується англійський стиль ландшафтного дизайну – звивисті доріжки, заховані серед декоративних дерев і чагарників галявини, квітучі клумби. Оригінальним декоративним елементом також є камені, великі валуни або вигнуті стовбури дерев химерної форми.

Красиво впишеться в такий дизайн казковий куточок, оформлений малими декоративними формами у вигляді веселих фігурок казкових персонажів, забавних тварин або містичних істот. Садові скульптури можуть бути виконані з різних матеріалів – глини, декоративного каменю, бетону або дерева. Головне – вони мають бути хорошої якості, оскільки постійно піддаватимуться впливу ультрафіолету, дощів і вітру.

Казка на ділянці

Не варто збирати цілий персонажний ряд в одному місці. Так, наприклад, на відкритій галявині біля квітучого газону можна помістити скульптуру Мами-качки з каченятами, а біля ставка – веселих жаб. Однак збирати Білосніжку плюс усіх гномів на одній галявині не слід. Хіба, що ви хочете обладнати в цьому місці куточок для дітей. Відкритий простір навколо скульптури не мусить бути дуже великим, оскільки вона просто загубиться в ньому. Краще за все помістити казкового персонажа біля невеликого декоративного деревця, або ж на галявині, оточеній акуратною клумбою. Головне, щоб скульптура не кидалася в очі відразу.

Якщо ви хочете оформити свою ділянку у французькому стилі – чіткі лінії газонів, прямі доріжки і строго підстрижені кущі та дерева, то скульптури слід підібрати відповідні. Найкраще впишуться в такий дизайн фігурки лаконічних форм різних містичних істот або маски. Тут також важливо не перевантажити ділянку декоративними формами, в усьому має простежуватися єдина ідея оформлення.

Останнім часом популярністю користуються сади в японському стилі. Неодмінним елементом такого саду буде поєднання невеликих декоративних дерев химерних форм, стриженого газону і валунів (пам'ятаєте знаменитий «Сад каменів» в Японії ). Гармонійно виглядатимуть також фігурки японських божеств, які не тільки радуватимуть око, але і при правильному розміщенні можуть привнести гармонію та удачу в життя господарів будинку. При виборі фігурки для японського саду бажано ознайомиться з тим, що уособлює той чи інший персонаж, тоді він стане не просто прикрасою, але і своєрідним талісманом вашої родини.

Смотрите также: