Дерево в житловому інтер'єрі

При оформленні своїх осель ми використовуємо безліч різних оздоблювальних матеріалів. Більша частина з них, такі як камінь, деревина, скло, метал або є природними, або виготовляються з природних компонентів. Але навіть серед такого величезного вибору натуральних матеріалів існує явний лідер – дерево, яке можна використовувати не тільки для внутрішнього й зовнішнього оздоблення приміщень, але й під час виробництва меблів, сходів, дверей, вікон, альтанок, декоративних елементів і аксесуарів. Натуральне дерево має безліч достоїнств, одночасно являя собою теплий, красивий та екологічно чистий матеріал. Крім того, деревина відрізняється великою різноманітністю та універсальністю.

Дерево в житловому інтер'єрі

Існує величезна кількість різних порід дерева, які відрізняються кольором, твердістю, щільністю, фактурою та іншими якостями. Кожне дерево має свої, притаманні тільки йому, властивості й особливості. Однак за той час, що людина працює з деревом, вона дізналася про нього дуже багато цікавого, змогла розкрити секрети оброблення деревини, визначила яка порода дерева і для яких виробів найбільше підходить.

Однією з найбільш популярних порід дерева, що здавна використовується людиною при оформленні житла, є дуб. Завдяки своїй міцності та довговічності з дуба виготовляють стінові панелі й кращий паркет, який є не тільки красивим і дорогим, але також надійним і зносостійким. Дубові меблі, які можуть мати відтінки від світло-жовтого і золотистого до темно-червоного і бурого, надають інтер'єру солідність і благородство.

Для виготовлення вишуканих меблів з гнутими елементами, майстри використовують бук. Це дерево не тільки здатне під впливом пари гнуться, але й чудово зберігає форму, яку йому надав майстер. Крім того, деревина бука відрізняється різноманітністю відтінків (від рожевих до бурих) і міцністю.

Затребуваний матеріал являє собою і горіх, який не тільки має надійну та міцну деревину, але й великий вибір відтінків (від жовтого до майже чорного). Це дерево використовують для виготовлення паркетної дошки, панелей, предметів меблів.

Дерево в житловому інтер'єрі

Деревина липи жовтого кольору, а, крім того, м'яка і податлива. З неї виготовляють легкі меблі, декоративні вироби, аксесуари. Надзвичайно красиву деревину має карельська береза, що дозволяє меблі, які з неї виготовлені, віднести до розряду справжніх шедеврів. Майстри-червонодеревники для створення штучного паркету та декоративних меблів нерідко використовують поєднання деревини екзотичних порід дерева, таких як граб, тис, венге, платан, самшит, мербау, палісандр, ебен та інші.

Крім листяних порід, велике поширення в будівництві та оздобленні отримали хвойні дерева – сосна, ялина, модрина, кедр. Якщо листяні дерева використовуються тільки всередині приміщень, то деревина хвойних порід досить активно застосовується і для будівництва будинків. Дерев'яні будинки та котеджі сьогодні знову стають популярними і впевнено повертаються в наш побут. Деревина хвойних порід відрізняється особливою довговічністю. Вона містить смолу, яка є природним антисептиком, що надійно захищає дерево від вологи, мікробів, грибка.

Високу міцність, своєрідну текстуру і легкість під час оброблення має сосна. Її деревина традиційно використовується при будівництві. Сосну, що має прямий рівний стовбур і мінімум сучків, використовують для побудови рубаних будинків, внутрішнього облаштування приміщень, а також з неї виготовляють вікна, двері, легкі меблі.

Ялина має свою специфіку і тому застосовується в будівництві рідше, ніж сосна. Її деревина менш довговічна й гірше опирається проникненню вологи. Однак завдяки тому, що вона добре зберігає тепло, ялина використовується як внутрішній оздоблювальний матеріал.

Деревина модрини відрізняється особливою твердістю, щільністю, красивою текстурою, а також має чудову здатність не піддаватися гниттю. Дану якість було свого часу використано під час будівництва Венеції, яка до сьогодні стоїть на палях з модрини.

Ще одним незвичайним деревом є кедр. Якщо ви хочете мати здоровий і теплий дім, то найбільш оптимальним варіантом для внутрішнього оздоблення буде саме кедр. Тонкий цілющий аромат, яким деревина цього дерева наповнює приміщення, має дезинфікуючу властивість і благотворно впливає на людський організм. Деревина кедра вбиває хвороботворних мікробів і відлякує комах, тому з неї виготовляють не тільки меблі, але і кухонне начиння. Кедр вважається одним з найбільш міцних і надійних будівельних матеріалів, який до того ж легко обробляти різними інструментами.

Дерево в житловому інтер'єрі

Натуральне дерево – це ніби жива істота. Воно дихає, віддає своє тепло, несе заряд позитивної енергетики. Ні один матеріал не може створити в приміщенні таку затишну, комфортну і в той же час вишукану атмосферу як дерево.

Смотрите также: