Таємничість готики

Всі пам'ятають архітектуру Паризького Собору Богоматері, виконаного в готичному стилі. Будова виглядає похмуро, але водночас загадково і велично. Завжди з'являються охочі перенести частинку Нотр-Дам в домашній дизайн інтер'єра. Якщо ви теж не байдужі до готичного стилю, то спробуйте слідувати нашим порадам, щоб будинок случаєм не перетворився на замок графа Дракули.

Таємничість готики

Дизайнери та історики сходяться на думці, що готичний стиль з'явився не від хорошого життя. В середні століття люди відчували різні труднощі, існувало багато чинників, які позначалися на їх психологічному та емоційному фоні, а оскільки внутрішній стан завжди відбивається на обстановці навколо людей, то жителі середньовіччя придумали готичний стиль. Він цілком відповідав їх душевному настрою.

Похмурий готичний дизайн інтер'єра відрізняється відсутністю вікон або їх жалюгідною подобою. У приміщеннях дуже мало світла. Якщо вікна все-таки є, то вони закриваються різнокольоровими вітражами. Прикрашають інтер'єр килими, якими обшиваються стіни. На полотнах найчастіше зображають історичні сцени, в яких приймають участь лицарі, принцеси, королі. Килими можуть бути різних видів. Застосовуються вовняні, шовкові полотна чи килими без ворсу. Зображення на них виконується насиченими темними кольорами: червоним, вишневим, зеленим, синім, сріблястим та чорним. Деякі дизайнери вважають готичний декор не похмурим, а стриманим. Вони стверджують, що він буде актуальним в спальні, де люди прагнуть спокою та розслаблення.

Таємничість готики

Стіни в готичному дизайні прикрашаються не тільки килимами, але й флізеліновими шпалерами. Іноді їх замінює штукатурка. В будь-якому випадку, облицювання має характерний малюнок, а саме геральдичні лілії. Іноді використовуються й інші старовинні елементи тиснення. Підходять під готичний стиль матеріали, що імітують граніт, мармур та інші натуральні породи. Облицювання стін завжди виконується в сірих або коричневих тонах.

Колір підлоги і стелі безпосередньо залежить від забарвлення стін. Склепіння приміщення має здаватися напівкруглим, тому на його краї переносять малюнок і колір, який є продовженням бічних меж кімнати. Інша частина стелі покривається фарбою. Вона, як правило, світліше, ніж фоновий колір стін. Що стосується підлоги, то вона покривається паркетом з міцного дерева темних тонів, а потім лакується. Двері в приміщенні теж виготовляється з якісної деревини. Іноді вони прикрашається вітражами.

Таємничість готики

Нотатки фахівців

• Меблі для готичного інтер'єра виготовляються з темного дерева. Вони виконується у суворих формах, без різьблення та інкрустації. Ліжко з високим узголів'ям, яке завжди встановлюється посеред кімнати, прикрашається балдахіном з важкої тканини.

• Штори повторюють тканину і колір балдахіна. Вони виготовляються з тюля або шовку темних відтінків. Покривало на ліжку має поєднуватися з кольором штор і балдахіна.

• Інтер'єр в готичному стилі не обходиться без аксесуарів і додаткових елементів, які чітко характеризують даний напрямок декору. В приміщенні можна встановити репродукцію гравюри або розп'яття. Органічно виглядає лицарський герб. Необхідно вибрати одну прикрасу і розташувати його над узголів'ям ліжка. Сьогодні існує багато подібних стилізованих предметів, які відповідають готичному стилю.

• Для освітлення готичного інтер'єра використовують стельові світильники, оформлені у вітражні плафони. Джерела світла розташовуються асиметрично. Ще в інтер'єрі можуть бути присутні бра або настільні лампи з абажурами, які повторюють оформлення стельових світильників.

Смотрите также: