Інтер'єр в індійському стилі

Подорожуючи різними південними країнам, у нас нерідко виникає бажання привнести частку екзотики у наш по-європейськи стриманий інтер'єр. І яскраві та розкішні фарби жарких країн, і витончений та стриманий японський мінімалізм однаково здатні зробити інтер'єр оригінальним і неповторним. Напевно, саме тому сьогодні досить часто можна зустріти житлові приміщення, оформлені в незвичних для нас етничних і екзотичних стилях – єгипетському, китайському, японському, індійському, мароканському, африканському та інших.

Інтер'єр в індійському стилі

Для того, щоб створити екзотичну атмосферу в квартирі дехто з задоволенням виділить цілу кімнату, а декому цілком достатньо і невеликого куточка відпочинку. Головне в даному випадку – це точно передати особливості обраного стилю.

Ті, хто побував в Індії, ніколи не забудуть цю чудову країну, а якщо вам до того ж подобаються насичені кольори, яскраві тканини, дерев'яні меблі, виготовлені вручну, п'янкий аромат прянощів, то можна сміливо створювати кімнату в індійському стилі. До речі, такий інтер'єр буде не тільки красивим і екзотичним, але й екологічним, оскільки при оформленні використовуються виключно природні матеріали.

Перші предмети, які потрапили на європейський континент із Індії, були вивезені ще англійськими колонізаторами. Різьблені ширми, інкрустовані столики, витончені вази та статуетки, фігурки богів відкрили моду на індійський стиль, який сьогодні став ще більш популярним.

Відмінною особливістю індійського інтер'єра є меблі. По-перше, вони виготовляються вручну з натуральної деревини (найбільш використовувана – тик, горіх, бамбук), по-друге, меблі мають бути низькими (дивани, столики, шафи), по-третє, прикрашені різьбленням, інкрустацією, вставками, напівдорогоцінним камінням.

Наприклад, традиційний індійський журнальний столик обов'язково невеликої висоти на товстих ніжках. По периметру виконується різьблена облямівка, а стільниця, як правило, скляна. Крім того, стіл інкрустується перламутром, мармуром, слоновою кісткою. Східний диван, частіше за все, широкий і низький з великою кількістю декоративних подушок. До яскравих індійських меблів належать різноманітні шафи з розкішно прикрашеними й ошатними дверцятами. Взагалі неважливо, яка це шафа – важка та містка або вузька та низька. Головним елементом шафи є витончені дверцята, що декоруються різьбленням і решітчатими вставками (металевими, дерев'яними).

Інтер'єр в індійському стилі

В індійському стилі велика увага приділяється таким елементам як двері та ширми. Двері виконуються з натуральної деревини та прикрашаються різьбленням, інкрустаціями з перламутру, металу, каміння, мармуру. Індійські ширми відрізняються особливою витонченістю, оскільки їх виконують повністю ажурними, прикрашаючи вставками у вигляді лакових мініатюр, на яких зображені тварини, квіти, фрукти. Сьогодні справжня індійська ширма є бажаною гостею в будинках багатьох європейців.

Велика кількість оздоблення у вигляді інкрустацій і вставок з металу, дерева та інших матеріалів, окрім естетичних міркувань пояснюється ще й бажанням майстрів захистити дерев'яні вироби від специфіки індійського клімату (спеки та підвищеної вологості). В результаті завдяки таким хитрощам велика кількість предметів меблів і внутрішнього оздоблення стають справжніми витворами мистецтва.

Створюючи інтер'єр в індійському стилі, необхідно велику увагу приділити тканинам, адже саме вони були предметом жадання європейців, починаючи ще з середньовіччя. Шовк, оксамит, атлас і парча – без цих прекрасних і яскравих тканин не може обійтися індійський інтер'єр. Найбільш популярними кольорами є жовтий, золотистий, оранжевий, блакитний, синій, малиновий. Для оформлення стін застосовуються тканні та шовкові килими, на підлозі чудово виглядають строкаті вовняні килими, подушки, рогожі та пуфи, а на диванах – безліч яскравих розшитих декоративних подушечок.

У індійському будинку декоруються і віконні, і дверні прорізи. Найбільш популярним рішенням є драпіровки та багатошаровість. Кілька тканин одночасно обертаються навколо карниза і закріплюються різнокольоровим шнуром або джгутом.

Крім того, для декорування інтер'єра використовуються настінні гобелени та панно, шалі, балдахіни, покривала, сарі. Всі ці яскраві та ефектні речі представляють собою обов'язкові атрибути індійського стилю.

Інтер'єр в індійському стилі

До речі, індійський інтер'єр буде неповним, якщо ви забудете про карбовані блюда, вази і глечики, витончені свічники й світильники, чудові вироби зі слонової кістки, сандалу, різнокольорового скла, статуетки богів, кальяни, дзеркала в дерев'яних різьблених рамах, ковані або плетені скрині, лаковані скриньки і, звичайно ж, фігурки тварин, особливо улюблених індусами слонів. Пам’ятайте, що обов'язковою деталлю індійського інтер’єра є пахощі, що димлять у спеціальному декоративному посуді. Інакше, індійський стиль буде незавершеним.

Смотрите также: