Зволожувачі повітря

Як часто ми відчуваємо в наших оселях дискомфорт, який викликає сухе повітря і нестача вологості в приміщенні. Особливо через це страждають мешканці панельних будинків, яких у нас, як відомо, більшість. Пересушене повітря завдає неприємностей і дорослим, і дітям, і навіть кімнатним рослинам. Роздратування і свербіж шкіри, слизової оболонки носа і горла, стрес, зниження працездатності та імунітету – ці неприємності безпосередньо пов'язані зі станом повітря в квартирах.

Зволожувачі повітря

На жаль, недостатня вологість повітря в приміщенні відчувається круглий рік, як взимку під час опалювального періоду, так і влітку, коли працюють кондиціонери.

Як же боротися з цим явищем? Звичайно, надійним способом, що дозволяє помітно поліпшити клімат в квартирі, вважається вологе прибирання. Правда, не всі в змозі проводити його кожен день, та й деякі оздоблювальні матеріали погано переносять вологу. Крім того, дехто для того, щоб підвищити вологість повітря встановлюють у квартирах акваріуми, різного виду декоративні фонтанчики або, на крайній випадок, ємності, наповнені водою.

Проте сьогодні найбільш надійним засобом, який дає можливість підтримувати в приміщенні відносну вологість повітря на необхідному рівні 40-60%, є зволожувачі. Виробники пропонують нам такі три типи зволожувачів повітря: традиційні, парові, ультразвукові.

В традиційних або «холодних» зволожувачах повітря зволожується, проходячи крізь спеціальний вологий фільтр. Для цього вода, що наповнює бачки, надходить на піддон, і далі на випарні елементи. Вентилятор, вбудований в зволожувач, проганяє через ці елементи повітря, внаслідок чого воно насичується вологою. Повітря не тільки зволожується, але й очищується, оскільки пил і всілякі бактерії збираються на піддоні.

Зволожувачі повітря

Перевагами даних приладів є такі:

• використання будь-якої води, тому відпадає проблема пошуку дистильованої води;

• знижений рівень шуму;

• прилад автоматично вимикається, якщо вода в бачку відсутня;

• помірна вартість.

Недоліком є неможливість отримати вологість повітря більше 60%. Однак, якщо ви використовуватиме даний зволожувач в таких приміщеннях як вітальня, спальня, дитяча, кабінет, то цього рівня вологості буде цілком достатньо для створення комфортної обстановки.

Паровий зволожувач використовує принцип випаровування води. Вода нагрівається до максимальної температури за допомогою двох електродів і перетворюється на пару. До переваг даного приладу, крім вище перерахованих, можна додати простоту конструкції та можливість значного збільшення вологості в приміщенні (більше 60%), а також проведення процедур аромотерапії та інгаляції.

Незамінні парові зволожувачі в оранжереях, теплицях й інших місцях, де особливо необхідна підвищена вологість. Якщо у вас в будинку обладнаний зимовий сад, в якому ростуть мешканці з тропіків, то без парового зволожувача не обійтися.

Незважаючи на те, що в цих приладах утворюється пара, вони абсолютно безпечні в експлуатації, а для їх виготовлення застосовується спеціальний термостійкий пластик. Крім того, у разі повного випаровування води з приладу або нещільно зачиненої кришки, зволожувач не працюватиме.

Основним недоліком цих приладів вважається велике споживання електроенергії, а також необхідність додатково купувати гігрометр для вимірювання вологості повітря, оскільки в комплект зволожувача він не входить.

Зволожувачі повітря

Найбільш сучасними і популярними є ультразвукові зволожувачі. Ви, напевно, зустрічали або бачили в кіно витончені чаші, над якими красиво клубочиться туман, який взявся незрозуміло звідки. Так ось це і є різновид ультразвукового зволожувача, тільки над цими моделями вже попрацювали дизайнери. Через це їх використовують як дуже оригінальні декоративні прикраси інтер'єра.

В основу роботи даних приладів покладено ефект перетворення води під впливом високочастотних коливань у своєрідну водяну хмару, яка складається з дуже дрібних частинок повітря і води. Сухе повітря, яким наповнено приміщення, за допомогою вентилятора всмоктується, і, проходячи крізь цю водяну хмару, повертається назад у приміщення вже як вологий і холодний туман.

Ультразвукові зволожувачі коштують досить дорого. Однак цей недолік цілком перекривається масою достоїнств, що відрізняє їх від інших видів зволожувачів, адже вони розроблені з урахуванням сучасних новітніх технологій. А головне – заплативши один раз, ви цілий рік матимете у своєму помешканні ідеальні кліматичні умови.

Зволожувачі повітря

Який би зволожувач ви не обрали, з його допомогою можна без будь-яких зусиль створити здорові та комфортні умови для проживання в міській квартирі, як жарким літом, так і під час зимових холодів.

Смотрите также: