Миття та підготовка поверхонь

Миття та підготовка поверхонь

Необхідно

 • Текстурована фарба
 • Брусок для зачищення
 • Абразивний папір для мокрого і сухого зачищення
 • Великий, середній і дрібний абразивний папір (якщо потрібно)
 • Кальцинована сода або миючий засіб і гаряча вода
 • Відро
 • Губка
 • Безворсова тканина
 • Загострений стержень
 • Денатурований спирт або уайт-спірит
 • Скребачка (якщо потрібно)
 • Шпатель (якщо потрібно)
 • Клейова тканина (якщо потрібно)

Матеріали

 • Целюлозна, акрилова шпаклівка або шпаклівка для деревини (якщо потрібно)

Див. Також

 • Обробка тріщин, раковин і плям

Після видалення покриття або перед фарбуванням стіну, двері або виріб з дерева необхідно вимити, щоб видалити весь бруд, жир або залишки старого шпалерного клею. Бруд на поверхні може призвести до відставання шпалер або шелушення фарби.

Для вбирання води покладіть біля плінтусів старі газети поверх чохлів від пилу. Якщо ви збираєтеся фарбувати стіну по старій фарбі, мийте стіну по висхідній, щоб брудна вода стікала по вологій стіні й не залишала слідів при висиханні. Ці сліди можуть бути помітні крізь новий шар емульсійної фарби. Плями також просвічуватимуться, отже, їх потрібно обробити. Перед обробкою стіни дайте їй висохнути.

В старих будинках зустрічається клейова, казеїнова фарба. Для її видалення треба використовувати грубу тканину і воду. Потім нанесіть шар стабілізуючої рідини, щоб зняти залишки фарби з поверхні.

Зачищання і шпаклювання

Нова фарба погано зчіплюється зі старою алкідною фарбою, що взагалі використовується для дерев'яних конструкцій, але іноді зустрічається і на стінах. Видалити фарбу можна, відшліфувавши поверхню наждачним папером. Одночасно на поверхні утворюються нерівності, які забезпечують адгезію нової фарби. Зачищення можна виконати вручну, але для великих поверхонь краще використовувати шліфувальну машину. Під час виконання цієї роботи надягайте респіратор і захисні окуляри. Після шліфування ретельно вимийте всі поверхні, інакше пил не дасть новій фарбі лягти рівно.

Видаліть фарбу, що обсипається, і зашпатлюйте всі незначні дефекти поверхні. Взагалі використовуйте готову целюлозну або акрилову шпаклівку, якщо поверхня буде фарбуватися, – суху шпаклівку, змішавши її з водою, а для дерев'яних поверхонь – шпаклівку для деревини.

Миття та підготовка поверхонь

1. Для зачистки емалі обмотайте брусок наждачним папером і відшліфуйте всю поверхню круговими рухами зверху вниз. Якщо поверхня нерівна, використовуйте спочатку грубозернистий наждачний папір, а потім дрібнозернистий.

Миття та підготовка поверхонь

2. Навіть нешліфовану поверхню вимийте розчином кальцинованої соди або миючого засобу. Якщо ви збираєтеся зафарбувати цю поверхню, мийте її у напрямку знизу вгору. В іншому випадку, якщо поверхня не дуже брудна, можна почати мити її зверху.

Миття та підготовка поверхонь

3. Для очищення кутів і щілин профільованих виробів намотайте на дерев'яний стрижень безворсову тканину, змочіть її денатуратом або уайт-спіритом і видаліть нею всі крихти. Не забудьте очистити верхні, а також зовнішні кромки дверей і вікон, щоб на забруднити щітку.

Миття та підготовка поверхонь

4. Якщо стара фарба піднялася або відшаровується, підчепіть відстаючу фарбу скребачкою і видаліть. Навколо ушкодженої ділянки необхідно соскребти фарбу, що відлупилася або відстає.

Миття та підготовка поверхонь

5. Готуйте шпаклівки стільки, скільки потрібно для конкретної роботи. Наберіть шпаклівку на шпатель і з натиском розподіліть її по пошкоджених місцях.

Миття та підготовка поверхонь

6. Дайте шпаклівці висохнути, відшліфуйте відремонтовану ділянку дрібнозернистим наждачним папером, обмотаним навколо бруска. Зрівняйте з поверхнею.

Миття та підготовка поверхонь

7. Візміть безворсову тканину (ідеально підходить марля), змочену в уайт-спіритові або денатурованому спирті, видаліть пил з ділянки, яку нещодавно зашпатлювали. Можна використовувати клейову тканину, спеціально призначену для збирання дрібного пилу.

Корисні поради

На сирій поверхні може розвинутися цвіль, яка виявляється у вигляді темних плям. Перед обробкою цвілі усуньте причину виникнення вогкості. Для знищення цвілі обробіть поверхню фунгіцидом. Залиште фунгіцид на 6 годин, потім зітріть цвіль. Знову обробіть поверхню і залиште фунгіцид на кілька днів. Перед обробкою покрийте стіну стабілізуючою грунтовкою. При наклеюванні шпалер використовуйте клей, який містить фунгіцид.

Використання матеріалу можливо тільки за наявності активного гіперпосилання