Заміна пошкодженої дошки

Необхідно

 • Скарпель
 • Молоток
 • Ломик
 • Дискова пила, пила для паркету або ножівка по дереву
 • Дриль зі спіральним свердлом (якщо потрібно)
 • Механічний лобзик або ножівка по дереву
 • Викрутка
 • Торцевий рубанок або стамеска
 • Добійник (якщо потрібно)
 • Гнучкий шпатель

Матеріали

 • Підлогова дошка
 • Цвяхи для паркету (50 мм) або шурупи № 6
 • Акрилова шпаклівка або шпаклівка для деревини

Див. також

 • Дрібний ремонт дощаної підлоги

Існують два типи дошок для підлоги: чистообрізні та шпунтовані. Як випливає з назви, обрізна дошка має обрізні кромки, які стикуються з крайками сусідніх мостин. Шпунтована дошка має гребінь на одній кромці та паз (шпунт) на інший. Гребінь однієї дошки уставляється у паз сусідньої.

Перед тим як відривати, визначте тип дошок. Для цього вставте ніж у щілину між дошками. Якщо ніж проходить вниз вільно – дошки обрізні. Гребінь шпунтованої дошки буде перешкодою для ножа.

Дошки з'єднані шурупами чи прибиті цвяхами до кінцевих балок, а також до лагів, які знаходяться між балками. Обрізні дошки можна відірвати за допомогою важеля. Підлоги з шпунтованих дощок перестиляти набагато важче. Перед тим як розбирати таку підлогу, потрібно відпиляти гребінь першої дошки. Після цього інші дошки можна легко підняти. Якщо дошка прикріплена шурупом, спочатку викрутіть шуруп.

Досить імовірно, що цвяхи проржавіли. Щоб ніхто не наступив на цвях, негайно висмикніть цвяхи з пошкодженої дошки і покладіть їх у безпечне місце. Якщо ви не можете відразу ж встановити нову дошку, закрийте отвір ДСП, щоб ніхто випадково не потрапив до нього ногою.

Нова дошка для підлоги

Якщо не вдається придбати дошки потрібної товщини, купіть більш тонкі. До балок прибийте тонкими цвяхами фанерні накладки. Дошки для настилання підлоги можна прибивати цвяхами, але краще кріпити їх на шурупах, щоб згодом підлогу було легше розбирати. В кімнатах верхніх поверхів обов'язково використовуйте шурупи, тоді ви збережете стелі нижніх поверхів.

Заміна пошкодженої дошки

1.Щоб відірвати обрізну дошку, вставте скарпель в щілину між дошками в один з кінців і вдарте по скарпелю молотком. Натискаючи на скарпель, підніміть дошку, щоб цвяхи вийшли з балки. Повторіть цю операцію з іншого боку дошки. Підведіть під дошку ломик; перейдіть до наступної ділянки.

Заміна пошкодженої дошки

2. Одірвавши кілька цвяхів, ви отримаєте достатнє плече важеля. Наступіть на вільний кінець дошки і висмикніть наступні кілька рядків цвяхів, що кріплять мостину до балок. Переміщуйте ломик і повторюйте цю операцію доти, доки не відірвете всі дошки.

Заміна пошкодженої дошки

3. Щоб відірвати шпунтовану дошку, встановіть на дисковій пилці глибину пропилу 12 мм. Переконавшись у відсутності під дошкою кабелів і труб, зробіть уздовж дошки пропил, відпилюючи шпунт. Після цього шпунтовані дошки можна підняти таким самим способом, як і обрізні.

Заміна пошкодженої дошки

4. Відпиляти шпунт можна спеціальної ручною пилкою з чистовим розпилюванням для паркету, що має носок із зубами, який дозволяє починати пропил зверху. Можна також використовувати ножівку, але в цьому випадку спочатку потрібно свердлом відповідного розміру просвердлити початковий отвір.

Заміна пошкодженої дошки

5. При заміні короткої частини дошки спочатку розпиляйте дошку поперек. Знайдіть першу балку перед пошкодженою ділянкою. Поруч із балкою просвердліть отвір діаметром 10 мм, вставте в нього полотно електричного лобзика або ножівку та зробіть пропил. Повторіть цю операцію у першій балці за пошкодженою ділянкою.

Заміна пошкодженої дошки

6. Оскільки пошкоджену ділянку відпилюють врівень з балкою, вам буде потрібно зробити опору для нової дошки. Відпиляйте кусок планки 38 мм задовше мостини і прикріпіть її шурупами до боковини балки. Верх планки має знаходитися врівень з верхом балки.

Заміна пошкодженої дошки

7. Обрізна дошка щільно увійде в отвір; зі шпунтованої дошки доведеться зняти шпунт торцевим рубанком або стамескою.

Заміна пошкодженої дошки

8. Укладіть дошку кінцями на балки. Цвяхами 50 мм для паркету або шурупами прикріпіть дошку до кінцевих балок і до всіх проміжних балок (визначається по рядку цвяхів поперек сусідніх мостин). Добійником осадити головки цвяхів нижче поверхні або втопіть потаємні головки шурупів.

Використання матеріалу можливо тільки за наявності активного гіперпосилання