Заміна плінтусів

Необхідно

 • Наградка
 • Молоток
 • Верстат
 • Лобзик
 • Рама для похилистих пропилів та пила або стусло і наградка
 • Торцевий рубанок
 • Шукач стояків (якщо потрібно)
 • Добійник
 • Гнучкий шпатель
 • Олівець

Матеріали

 • Дошка для плінтуса
 • Цвяхи для підлоги, 65-мм
 • Деревинноволокнистий четвертний вал (квадрант) або скоція (якщо потрібно)
 • Тонкие проволочные гвозди для крепления калевок
 • Тонкі дротяні цвяхи для кріплення калевок

Див. також

 • Демонтаж плінтусів і профілів

Плінтуси захищають стіни від ударів ногами, щітками пилососів та іншими предметами. Якщо ви встановлюєте зняті старі плінтуси, просто прикріпіть дошки на старі місця.

Старі пошкоджені або на ваш погляд некрасиві плінтуси, можна замінити на нові. Якщо ви замінюєте плінтуси, встановлені вздовж оштукатурених стін, краще купити нові плінтуси такої самої ширини, як і старі. Межа штукатурки може бути не набагато нижче, ніж верхній край старого плінтуса.

Попередня підготовка

Перед установленням нових плінтусів намалюйте план кімнати та сплануйте, як треба обрізати кінці плінтусів, а також порядок монтажу плінтусів. Підганяйте дошки встик з дверними наличниками. Намагайтеся не використовувати дошки, які потребують обрізки з обох кінців. Там, де плінтус закінчується в двох внутрішніх кутах, один кінець підганяйте встик до стіни, а інший обрізайте за місцем стику. Дошка з двома з'єднаннями потребує терпіння та досвіду, оскільки кожен стик підганяється окремо.

Підганяйте такі дошки тільки після встановлення дошок, сусідніх з ними. Плінтуси можна кріпити цвяхами. Якщо ви не хочете використовувати готові дерев'яні блоки в цегляних стінах, просвердліть в стінах отвори і вставте дерев'яні пробки, до яких пригвинтіть плінтуси. Можна також використовувати клей.

Корисні поради

Існують різні типи профільованих плінтусів. Однак, якщо не вдається знайти відповідний тип, можна об'єднати декілька профілів для створення власного стиля. Зміцніть внизу простий (обстругати з усіх боків) профіль з чотирма гладкими боками внизу, до нього зверху прикріпіть валик або інший профіль, а з лицьового боку можна пустити квадрант.

Заміна плінтусів

1. На довгих стінах треба зістикувати кілька дошок. Краще всього використовувати косий стик – наградкою обріжте кожен кінець під кутом 45°. Стик треба розміщувати так, щоб дошки можна було прибити до стояка за гіпсокартонної стіною або до дерев'яних блоків у цегляній стіні.

Заміна плінтусів

2. У внутрішньому куті можна встановити перший відрізок плінтуса встик з прилеглою стіною. Другий відрізок треба обрізати. Спочатку обріжте кінець дошки під кутом в 45°. Потім, тримаючи лобзик під кутом 90° до робочої поверхні, випиляти потрібний шматок відповідно до профілю лицьового боку обрізаного кінця.

Заміна плінтусів

3. Для стиків у зовнішніх кутах потрібно обрізати дошки у вус. Щоб обрізати кінці під кутом в 45° використовуйте раму для похилистих пропилів та пилу або стусла і наградку. Під час розмітки дошок не забудьте, що кінець плінтуса виступатиме за стіну.

Заміна плінтусів

4. Багато які з кутів між стінами не є абсолютно прямими, тому дошки, обрізані точно у вус, можуть не підходити за місцем. Перед закріпленням дошок спробуйте, як вони підходять одна до одної – можливо, доведеться підганяти кінці торцевим рубанком. Краще зняти менше дерева – надлишок завжди можна зістругати потім.

Заміна плінтусів

5. Цвяхами 65 мм прибийте плінтуси до стін – не до підлоги. На гіпсокартонних стінах вбивайте цвяхи в стояки, місце розташування яких визначають за допомогою шукача стояків. Положення дерев'яних блоків у цегляних стінах відзначте на плінтусах після обрізки дошок за розміром.

Заміна плінтусів

6. Добійником осадити головки цвяхів нижче рівня плінтуса. Закріпивши всі дошки, гнучким шпателем зашпатлюйте отвори від цвяхів шпаклівкою для деревини.

Заміна плінтусів

7. Можна обробити плінтус четвертним валом або скоціей, які сховають зазори між плінтусом і нерівними мостинами. Прикріпіть профілі до плінтусів тонкими цвяхами через кожні 600 мм. Добійником осадіть головки цвяхів і закрийте їх шпаклівкою для деревини.

Заміна плінтусів

8. На невеликих ділянках, де плінтус нещільно прилягає до дошки, його можна відторцювати. Після припасування плінтуса до кута встановіть його, не прибиваючи, на місце, і накресліть по ньому олівцем лінію уздовж мостин. Потім рубанком відторцюйте плінтус по зазначеній лінії.

Використання матеріалу можливо тільки за наявності активного гіперпосилання