Вирівнювання бетонної підлоги

Необхідно

 • Щітка
 • Відро
 • Валик на довгій ручці
 • Кельма (якщо потрібно)
 • Сталева рівнялка
 • Лійка (якщо потрібно)
 • Молоток (якщо потрібно)

Матеріали

 • Вода
 • Кальцинована сода
 • Заливка саморозтічна
 • Пороговий брус (якщо потрібно)
 • Цвяхи (якщо потрібні)

Див. також

 • Дрібні дефекти бетонної підлоги

Основу бетонної підлоги утворюють окремі бетонні плити. Якщо підлога вкрита шаром досить густої цементної стяжки, її поверхня залишається рівною. Окремі западини на бетонній підлозі можуть з'являтися внаслідок використання занадто рідкої стяжки (розрівнюючого) шару. Іноді окремі ділянки підлоги рівні, а на інших помітні горби. Це може бути викликано тим, що розчин для цементної стяжки змішувався порціями й окремі порції розчину були більш рідкими. Глибина западин може досягати 12 мм.

Вирівнювання

Кращий матеріал для вирівнювання підлоги – це саморозтічна заливка. Оскільки цей розчин легко не тільки отримати, але й наносити, то його може використовувати навіть новачок. Розчин наносять на підлогу і розподіляють рівнялкою. Після висихання суміші всі сліди затирання та нерівності підлоги зникають.

Хоча незначні раковини, тріщини і горбики в стяжці можна пояснити браком досвіду, найчастіше тріщини з'являються в результаті усадки. Всі поглиблення та тріщини більше 6 мм слід заповнити розчином. Дрібні западини можна заповнити саморозтічним розчином.

При вирівнюванні поверхні підлоги необхідно рухайтеся від кута, протилежного двері, через яку ви виходитиме з кімнати. Адже ви не хочете, щоб в кінці роботи між вами та дверима опинилася ділянка, покрита густим розчином. Якщо двері не мають порогу, а в приміщенні нанесений саморозтічний розчин, необхідно встановити межовий брус. Зазвичай покриття можна укладати на підлогу через 12 годин, однак необхідно уточнити час витримки, рекомендований виробником даного розчину.

Очищення підлоги

1. Спочатку підмітіть або очистіть підлогу пилососом. Потім щіткою вимийте її розчином кальцинованої соди. Промийте підлогу великою кількістю води і дайте їй висохнути протягом кількох днів. Щоб прискорити висихання підлоги в холодних приміщеннях використовуйте обігрівач.

Заповнення западин саморозтічним розчином

2. Западини найкраще заповнити тією самою саморозтічною заливкою. Перед укладанням подальших шарів дайте підлозі висохнути протягом 12 годин.

Підготовка розчину

3. Змішайте суху суміш з холодною водою згідно з інструкцією виробника. Перемішувати розчин зручно кельмою. Розчин починає засихати через 10 хв, тому спочатку готуйте невеликі порції – приблизно відро середніх розмірів. Коли ви починаєте працювати швидше, розмір порції можна збільшити.

Зволоження підлоги перед нанесенням розчину

4. Безпосередньо перед нанесенням розчину змочіть підлогу водою. Це не дозволить розчину сохнути занадто швидко і допоможе запобігти можливому утворенню тріщин при його висиханні.

Нанесення розчину

5. Налийте розчин на підлогу, кожен раз по відру. Розчин почне розтікатися в різні боки, тому передбачте вільний простір біля стін.

Вирівнювання розчину

6. Прискорити розтікання розчину можна, розподіливши його сталевою рівнялкою. Тримайте рівнялку паралельно підлозі та рухайте нею з боку в бік. Слід пам'ятати, що під час висихання розчину.сліди від рівнялки зникають.

Додавання води у випадку, якщо розчин не вирівнявся

7. Якщо вам не вдається відразу хорошо розрівняти заливку рівнялкою, окропіть її водою, щоб запобігти висихання, і знову розрівняйте.

Дверний поріг

При використанні саморозтічної заливки перевірте, чи зроблений у дверного прорізу поріг, який запобігає затіканню розчину в сусідню кімнату. Якщо порога немає, встановіть пороговий брус, прибивши його цвяхами для кам'яної кладки. Якщо двері відкриваються до кімнати, їх, можливо, доведеться підрізати.

Дверний брус

Використання матеріалу можливо тільки за наявності активного гіперпосилання