Африканський стиль

Якщо говорити про екзотичні стилі в сучасному інтер'єрі, то безумовно африканськй напрямок етностиля посяде одне из перших місць. Для зручності називатимемо його просто, африканський стиль інтер'єра.

Африканський стиль насичений самобутньою творчістю багатьох племен і народів, що проживають на цьому загадковому чорному континенті. Енергійні люди завжди віддадуть перевагу, жаркому, імпульсивному ритму афростиля, перед помірною класикою.

Африканський стиль

Навіть недосвідчена людина відразу визначить побутові предмети та хатнє начиння, властиве африканському континенту: дерев'яні блюда для фруктів, екзотичні скульптури, ритуальні маски, стилізовані ліхтарики, картини в стилі наївного мистецтва.

Дехто з дизайнерів задають собі запитання, чи варто в інтер'єрі відтворювати справжню африканську хатину, або цілком достатньо внести в дизайн кілька штрихів, які яскраво позначать африканську лінію.

Взагалі на це питання відповісти непросто. Насамперед необхідно розібратися, чого ви бажаєте отрамати від африканського інтерьєра.

Найкраще вирішити інтер'єр квартири з помірним акцентом декору, оскільки африканські предмети органічно сполучаються навіть з самим сучасним інтер'єром. Наприклад, щоб перетворити строгий мінімалістський диван, достатньо накинути на нього яскравий плед з веселим рисунком або складним геометричним візерунком. Поряд з диваном можна розкидати різнокольорові м'які подушки, а також розставити дерев’яні миски та статуетки незвичайних форм.

Африканський стиль

Громадські заклади (кафе, ресторани, бари тощо) взагалі можливо декорувати так, що створюється повна ілюзія присутності на африканському континенті. Тут для дизайнера відкриваються величезні творчі можливості, але все залежить від його фантазії та професіоналізму.

Будь-яке приміщення виглядатиме більш ефектно, якщо його декорувати лляними серветками та занавісками з вишитими фігурками жирафів і тигрів, дерев'яними вазами, прикрашеними бамбуковими паличками, підносами та сувенірами, виготовленими з африканського каменю. Для того, щоб створити у себе в помешканні атмосферу справжнього африканського сафарі, стануть у нагоді лампи, посуд, подушки, ковдри і навіть меблі з рисунками, що імітують хутро диких тварин, наприклад зебри або тигра .

Маски на стінах додадуть приміщенню особливий колорит. Правильно розмістивши їх на площині, ми отримаємо імпульсивний ритм, характерний для цього гарячого регіону.

Якщо розглядати кольорову гаму, то краще використовувати оранжеві, жовті, червоні та іншими теплі тони, що символізують жаркий клімат Африки. Не забувайте однак, що там де спека, має бути і жадана прохолода. Тому оазис в інтер'єрі у вигляді невеликого фонтан або водоспаду завжди буде доречним і радуватиме вас.

Африканский стиль

Для "підтримки" афростіля підходять іспано-мавританські скрині з ліванського кедра та ебенового дерева, обтягнуті шкірою верблюда або буйвола. Ці скрині, інкрустовані вставками з латуні та міді, вдало розбавлять дещо одноманітний мінімалізм і внесуть в інтерьєр оригінальний мотив. Незвичайності та оригінальності також додадуть і підлогові марокканські світильники, обтягнуті шкірою, які розмальовуються натуральними фарбами, наприклад екстрактом граната або розчином мімози.

Дуже цікавими елементами декору є різноманітні предмети з Марокко, в яких змішані різні традиції. Наприклад, іспано-мавританські меблі, стародавнє юдейськє карбування з символічними зображеннями, декорована лаконічним геометричним орнаментом берберська кераміка.

Оформлення інтер'єра в африканському стилі розбурхує уяву, створює відчуття дотику до таємниці та чогось особливого. Максимально екзотичний і гротескний африканський стиль відразу змінює шаблонні уявлення про те, яким має бути інтер'єр.

‹ БарокоНачало разделаРоманський стиль ›