Ампір

Ампір

В ампірі все покликане показати розкіш цього стиля: багаті важкі драпірування, прикраси з металу, на стінах – старовинні гравюри, гобелени або картини в дорогих красивих рамах. Дизайн в стилі ампір відрізняє солідність, масивність, чіткість форм, а також вигадливість і розкіш оздоблення. Шпалери можна замінити тканиною, крім того, абажури всіх ламп в кімнаті обтягують теж тканиною.

Краще віддати перевагу меблям темного або темно-червоного кольору (чорного, кольору каштана або червоного дерева). Меблі краще вибрати невисокі, прямокутні та масивні – взагалі всього високого в кімнатах, виконаних у стилі ампір, необхідно уникати. Крісла, наприклад, переважно з низькою спинкою, широкі та м'які. Крім того, в їх оформленні обов’язково використовуються деталі, запозичені з античного стиля, – сфінкси, левові лапи, грифони, великі закрутки тощо.

До речі, комоди, притаманні цьому стилю, знову входять в моду. Вони прикрашаються фільонками, симетричними узорами з бронзи, колонами та окремими фігурами. В кімнаті, оформленній в стилі ампір, дуже доречними будуть вузькі вітрини та серванти, круглі столики для сервірування посуду, шкіряні меблі та масивні підлогові світильники з абажурами та плафонами з тканини. Стиль ампір обирають люди меланхолійні за складом характеру, занурені в себе, які віддають перевагу не веселим гучним компаніям, а тиші та самотності.

Ампір

Ампір

‹ АвангардНачало разделаАнглійський стиль ›