Античний стиль

Античний стиль нагадує Стародавню Грецію і Рим. Цей стиль всім нам добре відомий своїми чудовими пам'ятками, яки збереглися за часів Стародавньої Греції та Риму. Всі ці пам'ятники архітектури та скульптури досі викликають у нас захоплення своєю красою – витонченою, неповторною, закінченою. Колізей, тріумфальні арки, колони, циліндричні склепіння, прекрасні скульптури знатних людей, богів, богинь, дивовижний художній розпис приваблюють своєю гармонійністю. Тому для багатьох людей вони стали еталоном для наслідування.

Розділення утилітарності та функції краси. Внутрішні приміщення були прикрашені настінним живописом і облицюванням. Підлоги в будівлях найчастіше були мозаїчними, пізніше – покривалися килимами. Розмальована стеля доповнювалася рельєфними зображеннями, великими вазами з рисунками, тапаграмі (маленькими теракотовими статуетками).

Античный стиль

На жаль оригінальні грецькі меблі не збереглися, але залишилися рельєфи і рисунки на вазах. Форми стільців прості. Вони стали зразками для подальших стильових форм. Три основні форми такі: лавки, звичайні та церемоніальні (торопоподібні) стільці.

Поряд з простими робочими столами були й обідні низькі трапецієподібні столи на трьох ніжках (у вигляді звірячих лап). Матеріали: коштовна деревина та бронза.

В обстановку житла входили також маленькі скриньки. В III столітті до н.е. в Греції з'явилися меблі з бронзи, оздобленої золотом і сріблом, з м'якою оббивкою. Для грецької орнаментики характерними є як фігурні та рослинні, так і геометричні та архітектурні елементи. Найбільш поширений орнамент – спіральний, а також хвиляста лінія. В архітектурі використовувалися колони доричного, іонічного і кофінфського ордерів, а також скульптурні портрети знаменитих людей, рельєфи та барельєфи на кам'яних плитах.

Кольорова гама: відтінки золотого, кольору слонової кістки, яскравий жовтий, зелений і синій, відтінки червоного (теракотовий), чорний.

Античный стиль

‹ Англійський стильНачало разделаАрт-деко ›