Стиль Арт–нуво

Всі знають про існування японського, італійського, англійського та інших стилів дизайну інтер'єра. А от про стиль арт-нуво чув не кожен. І справа не в тому, що це маловідомий стиль. Насправді арт-нуво відноситься до стиля модерн, точніше є частиною його. Через це арт-нуво сприймають несерйозно і більше звертають увагу на модерністський стиль, що зовсім несправедливо, оскільки стиль арт-нуво заслуговує окремих лаврів.

Арт–нуво

Арт – Нуво

Словосполучення L'Art Nouveau вперше почало широко використовуватися у Франції в середині 19 століття. L'Art Nouveau перекладається з французьскої «як нове мистецтво» і має безпосереднє відношення до стиля модерн. Однак модерн і арт-нуво зовсім не одне і те саме. Арт-нуво означає декоративно-орнаментальний стиль.

Взагалі стиль арт-нуво, як це не дивно, був запозичений європейцями з японського мистецтва. Аналогічного стиля в Японії тоді не існувало. Однак в японській культурі були деякі характерні елементи, які побачив французький живописець та майстер з кераміки Ф. Бракмон. Цому сподобалися японські кольорові гравюри, виконані на дереві. Їх вікористовували як обгортку для пачок з китайським чаєм. Свою знахідку Ф. Бракмон привіз до Франції. Завдяки цьому, французькі художники почали використовувати японські мотиви у своїй творчості, розвиваючи та видозмінюючи їх.

Пізніше стиль арт-нуво знайшов місце не тільки в художньому мистецтві, але і в архітектурі. Характерними для цього стиля стали плавні контури з явною тенденцією до асиметрії. Органічно вписувалися в стиль візерунки, які нагадували рослинність, а також вигини жіночих фігур з розпущеним волоссям.

Арт–нуво

Наприкінці ХIХ століття стиль арт-нуво почали використовувати в дизайні інтер'єрів.

Арт-нуво та дизайн інтер'єра

Дизайн інтер'єра в стилі арт-нуво швидше за все сподобається тим, хто відносить себе до любителей природи.

Арт-нуво – це інтерьєр, де всі елементи мають виглядати як природні та натуральні, а не вигадані та виконані людиною. Про це свідчить відмова від прямих ліній і кутів.

Арт–нуво

В приміщенні, оформленному в стилі арт-нуво, ви не побачите в кімнаті навіть прямих кутів. Вони старанно завуальовані та заокруглені. Те саме можна сказати і про меблі.В стилі арт-нуво категорично забороняється використовувати меблі, що мають прямі та гострі лінії. Меблі мусять бути обтічних, напівкруглих форм.

Арт–нуво

В інтер'єрі арт-нуво переважають кольори і рисунки, що існують в природі – геометричні фігури, які формують природні образи. Це можуть бути зигзаги, трикутники, овали тощо. Особлива перевага віддається колу. «Символ сонця» можна зустріти в дизайні інтер'єра арт-нуво набагато частіше, ніж інші фігури. Якщо ви хочете запросити «сонце» арт-нуво в свій будинок, то необхідно звернутися за допомогою до досвідченого дизайнера, який зможе створити не звичний для всіх стиль модерн, а частину його, яка і являє собою самостійний стиль арт-нуво.

‹ Скандинавський стильНачало разделаФункціоналізм ›